הבלוג של מרפאת שיניים בינת השן

כיצד מבצעים השתלת שיניים במחוסרי עצם?

כיצד מבצעים השתלת שיניים במחוסרי עצם?

אחד האתגרים שעומדים בפני מומחים לשיקום הפה לקראת השתלת שיניים הוא מחסור של עצם בלסת. זה מצב שקיים אצל לא מעט מטופלים ומשמעותו היא שהלסת אינה חזקה ורחבה מספיק להחדיר בה שתלים דנטליים ולהתקין שיניים חדשות, שזה המהות של תהליך השתלת שיניים.

למה זה קורה?

הסיבות לחוסר עצם בלסת רבות מאד. היסטוריה בעייתית שכוללת בעיות חניכיים, דלקות, טיפולי שורש ודלקות בשורשים, הזנחה במשך שנים, הגיינה לקויה שהובילה לדלקות נייכים ועוד. בסופו של דבר כל המצבים האלו גורמים לאובדן של שיניים, השיניים שנופלות גורמות לעצמות הלסת להיחלש ולהיעלם בעצם.

אצל רבים שזקוקים להשתלת שיניים כבר התבצע אובדן משמעותי של שיניים או יש צורך בשיניים תותבות, מה שגורם כמובן להיחלשות של העצם ולצורך בטיפול מקדים לפני ההשתלה.

אז מה עושים?

לא צריך להתייאש. הטיפולים שמוצעים כיום למי שצריך לעבור השתלת שיניים שונים מאלו שהיו לפני כמה שנים. בעבר בדרך כלל היינו מבצעים ניתוח השתלת עצם. הניתוח הזה הוא ניתוח קשה יחסית, שדורש לאחריו התאוששות של כמה חודשים לפני שמבצעים השתלת שיניים, מה שיוצר אי נוחות אצל המטופל.

במהלך הניתוח היינו יוצרים חתך בלסת ומשתילים עצם מלאכותית, במקרים מסוימים הגוף היה דוחה את העצם והיה צריך לבצע עוד טיפולים משקמים רבים לפני השתלת השיניים, לעיתים ללא פתרון ממשי.

במידה והשתלת העצם התבצעה והגוף קיבל את העצם, התבצעה השתלת שיניים לאחר כמה חודשים של החלמה, שכוללת גם כאבים ואי נוחות. בגלל התהליך הארוך והמייגע הזה הרבה מאד מטופלים פשוט ויתרו על שיקום השיניים באמצעות השתלה, ובחרו בשיניים תותבות.

למרות שהיום במרבית המרפאות עדיין מבצעים טיפולים כמו ניתוח השתלת עצם או הרמת סינוס, מחפשים המומחים והמדענים בתחום רפואת השיניים פתרונות חדשים, שנכנסים לתוקף בהרבה מאד מרפאות.

הפיתוח הטכנולוגי בתחום רפואת השיניים, שכולל התייחסות רבה לנושא שיקום הפה והשתלות השיניים, חותר למציאת פתרונות שיקלו על המטופלים וגם על רופאי השיניים שעוסקים במלאכה. כבר היום ניתן ליצור תהליכים מהירים יותר ולשקם את השיניים, גם אצל מחוסרי עצם, במסגרת טיפול פחות כואב וקשה. 

השתלת שיניים ביום אחד – זה אפשרי

בגלל הפתרון העדכני יותר של השתלת שיניים עם שתלים ארוכים, אפשר היום לבצע את הטיפול במהירות. אין צורך לחכות חודשים להחלמה ולאחר מכן מספר מפגשים עם הרופא לקראת ההשתלה, השתלה והתאוששות, תהליך שיכול לקחת גם שנה.

היום מציעות מרפאות רבות השתלת שיניים מהירה ביום אחד, שמאפשרת לשקם את הפה במהירות, בלי לחכות זמן רב, צרו קשר עוד היום עם מרפאת שיניים בינת השן לייעוץ ובדיקה האם אתם מתאימים לטיפול.