מחפשים שיננית לילדים? אלו התכונות החשובות שכדאי לחפש

לשיננית שפוגשת את הילדים שלכם במרפאת השיניים יש תפקיד חשוב מאד. היא תהיה זו שתיצור, יחד עם החינוך שלכם בבית, את הבסיס לשמירה על היגיינת הפה ובריאות השיניים. 

אז לצד ההתמדה בביקורים במרפאה אצל שיננית חשוב לוודא שאתם בוחרים באשת המקצוע המתאימה ביותר. לא מדובר רק בהכשרה מקצועית, אלא במישהי שיכולה להסתדר עם הילדים שלכם ולתת להם את הטיפול הרגיש ביותר. 

אלו הן חמש תכונות שאנחנו אוהבים ומעריכים בשינניות שעובדות במרפאה שלנו וחשובות כל כך לקשר שלהן עם המשפחות שמגיעות אלינו: 

הקשבה: 

כשמדובר בהתקשרות עם ילדים, בעיקר ילדים קטנים שעוד לא רגילים לביקור במרפאה, הקשבה היא דבר חשוב. להרגיש מה הילד מרגיש, להקשיב למה שהוא אומר, להיות קשובה לשאלות שלו תוך כדי הטיפול – הקשבה הופכת כל שיננית ליותר נגישה והילדים שמגיעים אליה ירגישו בטחון. 

חיבור טבעי עם ילדים:

לילדים קשה לשבת בכיסא במשך כל הטיפול, לפעמים הם מפחדים ממה שקורה בסביבת המרפאה ולפעמים פשוט אין להם חשק לטיפול שיננית ככה באמצע היום. חשוב שלשיננית שלכם יהיה חיבור לילדים, שהיא תבין שלפעמים קצת יותר קשה להם להתרכז בטיפול ולהיות מסוגלת לדבר איתם ולהרגיע. 

יכולת להסביר וללמד:

אחד הדברים המשמעותיים בביקור אצל שיננית הוא לאו דווקא הטיפול עצמו אלא ההזדמנות של הילד לפגוש לראשונה בנושא היגיינת הפה ובריאות השיניים. לצד הספרים, תוכניות הטלוויזיה, ההצגות וכמובן ההרגלים שטבועים בו מהבית, השיננית מספקת סמכות נוספת ויכולה להסביר על המשמעות של שמירה על היגיינה, להסביר איך לצחצח נכון את השיניים, להמליץ על המשחה המתאימה ועוד. 

מקצועיות וניסיון:

אלו אמנם לא תכונות אישיות אבל המקצוענות והניסיון כל כך חשובים כדי לאפשר לשיננית להתחבר לילד שמגיע לטיפול וליצור שגרה קבועה של ניקוי השיניים בטיפולים קבועים לטווח הארוך. מקצוענות פירושה להיות זמינה, להראות גמישות שצריך, לתת שירות טוב וקשוב ולגרום לילדים להסתגל לטיפול. וכמובן, תוצאה סופית טובה של שיניים נקיות יותר. 

תקשורת טובה עם צוות המרפאה: 

במרפאה שלנו אנחנו עובדים כצוות ומכירים אחד את השני היטב. אנחנו נותנים את השירות הכי טוב למטופלים שלנו, בכל הגילאים, בגלל שאנחנו מתקשרים, מדברים ביננו ומתעדכנים בכל מה שקורה בחדרי המרפאה. 

תקשורת טובה בין כל שיננית ובין שאר אנשי הצוות במרפאה הוא הכרחי. השיננית מציצה לתוך הפה של הילד לפעמים לפני רופא השיניים ויכולה להבחין בבעיות שדורשות טיפול רפואי, היא יכולה להיות נורת האזהרה החשובה בדרך לטיפול הרבה יותר פשוט, אחרי שראתה חור או בעיה זניחה אחרת שאפשר לפתור בקלות ולמנוע סיבוכים. 

החיבור הזה בין כל התכונות האלו מאפשר לשינניות שלנו לתת לכם את השירות הטוב ביותר וללמד גם את הילדים שלכם מה זה אומר לשמור על השיניים נקיות ובריאות. 

צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם בכל עת