מי שמכיר לא מפחד! הכירו את המכשירים במרפאת השיניים

מרפאת השיניים גורמת ללא מעט אנשים להימנע מטיפולי שיניים. את האחריות ניתן לתלות באופן כמעט בלעדי במכשירים "המפחידים" שמשתמשים בהם רופאי השיניים.

המכשירים השונים נוטים לגרום לרבים לחשוב פעמיים טרם הזמנת התור לרופא השיניים, בפרט כאשר מדובר על טיפולי שיניים מורכבים כמו סתימות גדולות ועמוקות, עקירות וכי"ב. אך פחדים לחוד ומציאות לחוד; המכשירים במרפאת השיניים אמנם נראים מאיימים, אך הלכה למעשה, הם בעצם מכשור חשוב ומהותי שבא לעזרת כולנו. אל תתנו לרעש ולצורה המאיימת להטעות אתכם. בזכות הציוד הטכנולוגי המשוכלל הזה, מי שחי בדור שלנו – זוכה ללעוס בגילאים הכי מבוגרים שנראו אי פעם בהיסטוריה.

הכירו את המכשור במרפאת השיניים

בעת ביקור במרפאת שיניים בהרצליה אנו פוגשים מספר מכשירים שונים ו"מאיימים", על פניו. הם נמצאים בכל מרפאה ועוזרים לרופא לבצע את עבודתו בצורה המקצועית והיעילה ביותר. הציוד הינו ציוד חדיש, משוכלל ומתקדם שמאפשר לרופא לבצע את הטיפולים השונים במהירות, ביעילות ובדייקנות, יותר מאי פעם.

כדי להפיג את הפחד, החלטנו להכיר לכם כמה מהמכשירים היותר פופולריים שאתם עשויים למצוא בכל מרפאה:

מזרק שלוש פעולות – מוצר חדשני שכולל יחידה המעוטרת בשני כפתורים. האחת מתיזה מים, ואילו השנייה, פולטת אוויר. לחיצה משולבת על שניהם יוצרת את הרשף המפורסם שכולנו מכירים.

טורבינה מהירה – מדובר במכשיר שמתחבר אליו מקדח המאפשר התזה של רשף מים מסביבו. כאשר יש צורך בהסרה של חומר השן, הרופא משתמש בטורבינה הזאת. שימושים נפוצים נוספים הם למשל: ביצוע סתימות, השחזת שיניים לכתרים, ועוד. המקדח מסייע לרופא השיניים לעבוד ביעילות ובדייקנות מירבית ומונע את התחממות השן.

זויתן – בזויתן משתמשים על מנת להסיר את חומר השן בצורה איטית והדרגתית יותר. במכשיר הזה משתמשים בשלבים שונים בעת ביצוע הסתימה עצמה.

מכשיר להסרת אבנית – זהו מכשיר שעוזר להסיר את האבנית מהשיניים בצורה יעילה ומהירה. הוא משמיע רעשים מאד לא נעימים לאוזן וגורם לרעידות בשן בעת ההסרה עצמה.

מצלמה פנורמית – מצלמת רנטגן אשר נמצאת במרפאת השיניים ומאפשרת צילום פנורמי של כל חלל הפה. המטרה היא היכרות מעמיקה ומדויקת עם כל מה שקורה עמוק בתוך חלל פיו של המטופל. המיפוי הזה הכרחי במצב של חורים בשיניים או כאשר יש צורך לעקור שן מסוימת. באמצעות צילם פנורמי ניתן לקבל מידע רב על מצב השיניים ומיקום השן הבעייתית מכל מיני זוויות וממדים. גם השתלת שיניים או עקירה רגילה או כירורגית, מצריכות צילום פנורמי בטרם הטיפול עצמו. זאת על מנת לדייק ולא לטעות בעת ביצוע פעולות כל כך רגישות ועדינות.

מרקקה – המרקקה היא מעין כיור קטן שבו ניתן לירוק במהלך הטיפול ואחריו. לכיור הזה מחוברים צינורות אשר עוזרים לשאוב את הרוק ואת שאר שאריות הנוזל השונות שמצטברות בפה.

למה בעצם המכשירים במרפאת השיניים כה "מאיימים"?

בבואנו לטיפול שיניים, בין אם מדובר בפעם ראשונה כאשר אנחנו ילדים או בהמשך חיינו כאשר אנחנו כבר מבוגרים, נוצר אפקט פסיכולוגי. מעין, מעגל קסמים שבו אנו מזינים את הפחד שמייצר עוד פחד. גם טיפולי שיניים פשוטים שאינם כרוכים בכאב, הם אינם נעימים. אף אחד לא אוהב להיות בפה פתוח באופן לא טבעי לזמן ממושך. בשל הציפייה המתוחה והפחד, כאשר אנחנו נכנסים לחדר הרופא, הציוד שממתין לנו שם נראה מאיים ומפחיד. תוסיפו לזה את סימפונית הרעשים של הקדיחות והמכשירים השונים, וקיבלתם מתכון בטוח להפחדה הגונה.

אל תפחדו מהפחד

כאשר מכירים את המכשירים ועוברים סדרת טיפולים אצל רופא מקצועי ומנוסה שיודע לתפעל את המכשירים הללו היטב, מגלים שהם בעצם לא מזיקים כלל ולא מפחדים כפי שהם עלולים להיתפש בראשונה. לכל אחד מהמכשירים ישנו תפקיד חשוב בעת הטיפול, ואתם יכולים לסמוך על רופא מעולה מצוות המומחים של מרפאת בינת השן, שלא יערב בטיפול אף מכשיר שאינו הכרחי בהחלט לטובת שמירה על בריאותכם והשבחת מצב שיניכם.

צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם בכל עת