שתלים דנטליים וסוכרת – הבעייתיות והפתרונות

השתלת שיניים מהווה טיפול נפוץ ומוכר לשיקום מראה הפה ושיפור איכות החיים של המטופלים. ככל שהמחקר והפיתוח הטכנולוגי-רפואי סביב רפואת השיניים מתפתחים, כך גם הסיכונים יורדים והטיפול הופך בטוח וקל יותר.

עם זאת, ישנם מגזרים מסוימים שצריך להתייחס אליהם בזהירות רבה אפילו עוד יותר ולשפוך אור על סיכונים שעדיין עלולים לקרות תוך כדי הטיפול – כך בכל הקשור לחולי סוכרת. בכל הקשור לטיפול, להשתלה ולחיפוש מרפאת שיניים הרצליה מספקת לחולי סוכרת מענה – וגם אנחנו שם לתת מענה, לטפל ולענות על השאלות. 

למה יש השפעה של הסוכרת על תהליך השתלת השיניים? 

השפעתה של הסוכרת מגיעה בעיקר אחרי התקנת השתלים בפה, כאשר אנחנו מניחים את הכתרים או הגשרים על השתלים. זהו השלב שבו אנחנו נזקקים לאיזון מטאבולי – אנחנו רוצים שהעצם שעליה מבצעת השתלת השיניים תוכל לעמוד בתנועה ובלעיסה, וכשיש סוכרת המצב לא תמיד כזה. 

כלי הדם הנמצאים בתוך העצם נפגעים לא פעם כשיש הפרעה מטאבולית כמו סוכרת. כתוצאה מכך חולי סוכרת חשופים יותר למחלות חניכיים ולנסיגתם, הם מאבדים שיניים בריאות או חשופים יותר לזיהומים המובילים לנשירת שיניים וכוח הלעיסה שלהם יכול להשתבש. כל הדברים האלו הם דברים שאנחנו כרופאי שיניים צריכים לקחת בחשבון. 

נושא נוסף שאנחנו כרופאים חייבים להתייחס אליו הוא המתח הנפשי. מטופל שסובל מחרדה ומאובחן גם כחולה סוכרת נמצא מבחינתנו בקבוצת סיכון בכל הקשור להרדמה המקומית. מתח נפשי וחרדות גורמות לעלייה ברמת הסוכר בדם, לכן אנחנו בוחרים לא פעם לבצע השתלת שיניים בהרדמה מלאה, כדי למנוע מצב של חרדה קיצונית ועלייה ברמות הסוכר. 

איך נוכל לעזור לחולי סוכרת ליהנות משיניים בריאות יותר? 

באמצעות טיפולים כמו השתלת עצם והרמת סינוס, אנחנו יכולים לטפל בבעיות הצפויות אצל חולי סוכרת ובעצם להבטיח השתלת שיניים מוצלחת. בנוסף, הדרכה לגבי חיטוי ולקיחת אנטיביוטיקה לאחר הטיפול, יכולה לעזור למנוע זיהומים וסיבוכים. 

כרופאים במרפאת שיניים הרצליה מספקת לנו מפגשים עם חולי סוכרת רבים, שרוצים שיפור באיכות חייהם, לאכול בריא וטוב יותר בלי לפחד לאבד שיניים ואנחנו בונים תוכנית טיפולים אישית לכל אחד, בהתאם לנתונים האלו. 

לצד תוכנית הטיפול במרפאה, אנחנו מנחים את חולי הסוכרת לשמור ביתר זהירות על שגרה של הגיינת פה. אנחנו מדריכים אותם, יחד עם השיננית הפועלת במרפאה, לצחצח שיניים באופן קפדני, להשתמש בחוט דנטלי להסיר שאריות מזון ולהיעזר בפתרונות נוספים כמו מברשת שיניים חשמלית, סילונית ועוד. בנוסף, ההמלצה היא להקפיד באדיקות על ניקוי אבן מדי שלושה חודשים על ידי השיננית במרפאה. 

אם אתם חולי סוכרת ומחפשים מרפאת שיניים הרצליה היא נקודת המוצא עבורכם. המרפאה שלנו משרתת מטופלים רבים, חולי סוכרת, המתגוררים באזור ומספקת לכל אחד ואחת מהם מענה אישי ותוכנית טיפולים מותאמת למצב הבריאותי – שמטרתה בסופו של דבר בריאות ואיכות חיים לאורך זמן. 

צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם בכל עת