מילוי ואיטום חריצים בשיניים

מילוי ואיטום חריצים בשיניים משמשים כטיפול מונע כהגנה מהתפתחות ריקבון והצטברות חיידקים המשגשגים ברווחים והחריצים הקטנים בין השיניים.

ישנם אזורים בפה שמאוד קשה לנקות בעזרת צחצוח בלבד, ולכן נדרש מילוי ואיטום שיעזרו למנוע את הצטברות החיידקים ושמירה על השיניים. הציפוי פועל כשכבה המגנה על אמייל השיניים ומונע חדירה של חיידקים ולכלוך בין החריצים הפגיעים לריקבון. אז מתי מומלץ לבצע את הטיפול? איך זה עובד? מה ההבדל בין מילוי חריצים וסתימה? במאמר הזה הבאנו לכם מידע שחשוב לדעת על איטום ומילוי חריצי השיניים 

מילוי ואיטום חריצים בשיניים – מקרים נפוצים ומתי כדאי לטפל?

כאמור, הטיפול הינו אמצעי מניעה ושמירה על אמייל השן והצטברות חיידקים באזורים הקשים לניקוי, לרוב בשיניים הטוחנות. רווחים בשיניים הם דבר יחסית שכיח וכן הצטברות חיידקים בחריצים והרווחים הם אחת הסיבות בגללן נוצרות בעיות בשיניים כמו חורים, דלקות, זיהומים, ריקבון ואף בעיות בחניכיים כמו נסיגה, דלקות ודימום. איגוד השיניים האמריקאי מצא כי איטום חריצי השיניים יכול להפחית עד כ- 76% מבעיות השיניים החמורות וכי ילדים שלא עברו טיפול מונע של איטום סובלים כמעט פי שלוש מחורים בשיניים ועששת לעומת ילדים שעברו את הטיפול.

גם אם אין סימפטומים ואפילו אם לא מצאו כלום בצילומי רנטגן, הרווחים בשיניים הינם קרקע פורייה להצטברות של מחלות, עששת וחיידקים. מחלות שיניים וריקבון אינם מתחשבים בגיל, ולכן איטום השיניים מומלץ לכולם החל מילדים לאחר החלפת שיני החלב ועד מבוגרים שרוצים לשמור על השיניים שלהם ולעכב התפתחות מחלות וריקבון.

אז איך זה עובד?

תהליך הטיפול עצמו הינו מהיר, נטול כאבים ואינו פולשני. לאחר ניקוי יסודי של השיניים מכילים שכבה דקה של חומר האיטום (לרוב קלינפרו שהינו חומר המשחרר פלואוריד ומאוד נוח לשימוש) על השן האוטם וממלא את הרווחים והחריצים השונים. לאחר מכן משתמשים באור אולטרה סגול על מנת לגרום לחומר האיטום להתקשות על השן. כל התהליך עצמו לוקח כמספר דקות ויכול לעכב ואף למנוע בעיות חמורות בעתיד.

מה ההבדל בין סתימה לאיטום?

ההבדל בין מילוי ואיטום החריצים לבין סתימות גדול. סתימות הן טיפול משקם המתקן את נזקי העששת לעומת מילוי שהינו טיפול מונע. הטיפול עצמו הינו פולשני וכואב ביחס למילוי חריצים ודורש חומר הרדמה מקומי, רופאי שיניים "ממלאים את החור" שנוצר בעקבות הריקבון וזאת לאחר שניקו את כל הריקבון מחלל השן באופן יסודי, בנוסף, סתימות הינם יקרות ביחס למילוי. לכן אם אתם רוצים למנוע בעיות בעתיד שעלולות לעלות לכם ביוקר גם מבחינה כספית וגם בכאב מיותר רצוי לבצע טיפול של מילוי ואיטום החריצים ולשמור על שיניים בריאות וחיוך מהמם.

בינת השן מציגים – הטיפול שימנע בעיות בעתיד!

רוצים לשמור על השיניים שלכם בריאות ולמנוע עששת, דלקות וריקבון? זה הזמן לאטום את החריצים בשיניים! אצלנו בבינת השן תוכלו ליהנות משירות אישי, רופאי שיניים מקצועיים ברמה הגבוה ביותר ומחירים נוחים.

צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם בכל עת