הדרך שלנו לכאן: מה עובר רופא שיניים עד שהוא הופך למומחה?

אתם מגיעים אלינו מדי יום לקבל טיפול מסור ולגלות שטיפולי שיניים הם ממש לא מפחידים ונוראיים כמו שחשבתם. בעינינו, השנים הארוכות שבהן ישבנו לספסל הלימודים, למדנו, התנסינו וחקרנו, נתנו לנו את הבסיס לטפל בלקוחות שלנו בצורה הכי מקצועית וטובה. מה עברנו במהלך השנים ואיך הופכים מומחים ברפואת שיניים למי שאתם פוגשים בסופו של דבר? החלטנו לספר קצת על המסלול הארוך בדרך לקליניקה.

הכל מתחיל מהסתכלות קדימה

עוד לפני לימודי הרפואה ולפני ההתמחות, מומחים ברפואת שיניים צריכים להתמסר לכמה שנים ארוכות של למידה. הכל מתחיל מההחלטה להתמקד בתחום הזה ולהפוך אותו לחלק המהותי משגרת היומיום. כמו כל סטודנט לרפואה, גם אנחנו הבנו שלימודי הרפואה הכלליים הם רק ההתחלה ואחריהם מגיעות שנים של התמחות ברפואת שיניים ולאחריה גם הכשרה רפואית להתמחויות רבות, מטיפולי שורש ועד לניתוחי פה ולסת.

מדובר בתהליך של שנים ארוכות עד שהופכים למומחים ולכן כל אחד מאיתנו נדרש להחליט החלטה אמיצה מאד, להיכנס לדרך ארוכה כסטודנט ולצאת ממנה כרופא מומחה.

לא מספיק להיות רק רופא שיניים

עולם רפואת השיניים מתחלק לשני תחומים – רפואת שיניים כללית והתמחות כרופא שיניים מומחים. מומחים ברפואת שיניים עוברים דרך ארוכה יותר, שכוללת התנסות ולמידה בתחום אחד מתוך אינספור תחומי התמחות שקיימים היום בעולם רפואת השיניים.

המסלול מתחיל פחות או יותר אותו הדבר, בהתאם למדינה בה לומדים ולמסלול המוצע על ידי אותו בית ספר. ההתחלה היא בלימודי קורסים ברפואה כללית, לאחר מכן ישנה התמקדות ברפואת שיניים (Dentist) ובהמשך, דבר שהפך לכלל חובה בישראל, כל העוסקים ברפואת שיניים צריכים להיות בעלי תואר דוקטור לרפואת שיניים (D.M.D).

> הכירו שני חברי צוות מומחים במרפאת בינת השן: ד"ר פרנקנטל שי, ד"ר אלה גרשקוביץ שכטר

רופאי שיניים כלליים הם מי שסיימו את מסלול הלימודים בתחום, עברו בחינת רישוי מטעם הממשלה וקיבלו רישיון מסודר לעסוק ברפואת שיניים. רופאים אלו לא עברו מסלול התמחות ספציפי בנוסף ללימודיהם, אלא למדו רפואת שיניים המאפשרת להם לעסוק בטיפולים בסיסיים רבים, מסתימות ועד לעקירות ושיקומי שיניים ברמה הבסיסית.

אז איך הופכים למומחים ברפואת שיניים?

כדי להפוך לרופאי שיניים מומחים צריך לעבור, לצד לימודי רפואת השיניים, גם מסלול התמחות. המסלול אורך בין ארבע לשש שנים וכולל התנסויות מעשיות והתמחויות בבתי חולים ומרפאות מוכרות. במהלך ההתמחות לומדים מי שכבר קיבלו תואר של רופאי שיניים לבצע טיפולים שונים – בהתאם לסוג ההתמחות.

לפי החוק, רופאי השיניים שלא עברו התמחות מסוימת צריכים להפנות את מטופליהם למומחים אלו – בתחומי התמחות שונים ומגוונים. בין תחומי ההתמחות תמצאו שיקום פה מלא, השתלות שיניים, אסתטיקה, ניתוחי פה ולסת וכירורגיה לשיקום הפה ועוד.

האפשרות להיות מומחים לרפואת שיניים ולעזור לאנשים רבים ממלאת אותנו סיפוק גדול, על אף הדרך הארוכה עד לכאן.

צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם בכל עת