לפני השיננית: כללי ההתנהגות לשמירה על שיניים לבנות

 

הרצון להנות מהחיוך המושלם מוביל לא מעט אנשים לטיפולי הלבנת שיניים. עוד לפני הטיפול האסתטי הפופולרי הזה, כדאי לבקר אצל שיננית באופן קבוע ולדאוג לניקוי שיניים מקצועי. עם זאת, ישנם כללי התנהגות שיעזרו לנו לשמור על שיניים לבנות.

ותרו על מאכלים שמכילים צבעי מאכל

יש לא מעט מאכלים שמכילים צבעי מאכל ואנחנו יכולים להבחין בזאת בקלות. ממתקים, סוכריות, חטיפים וכדומה. עם זאת, יש לא מעט מאכלים שאנחנו לא יודעים במבט ראשון שמכילים צבעי מאכל שיכולים לצבוע את השיניים ולשנות את הגוון שלהן כך שבסוף נזדקק לטיפול הלבנת שיניים. כדאי לבדוק האם ישנם מזונות שאתם אוכלים ומכילים צבעי מאכל ולצמצם את השימוש בהם.

צמצמו צריכה של משקאות קפה ומשקאות קלים

משקאות המכילים קפאין כמו קפה וקולה לצד משקאות קלים שמכילים צבעי מאכל יכולים לצבוע את השיניים בכתמים. הקפאין נדבק אל השיניים וקשה מאד להסיר אותו באמצעות משחות שיניים ביתיות. מומלץ לצמצם את צריכת הקפה כמה שניתן.

צחצחו את השיניים לאחר אכילה או שתייה של מזונות מכתימים

בין אם מדובר באכילת פירות יער או בשתיית קפה, מומלץ לצחצח את השיניים לאחר ששתיתם או אכלתם מזונות עשירים בצבע ומכתימים. השטיפה לא תמיד תצליח לבטל את השפעת האוכל על צבע השיניים אבל היא תוכל לצמצם אותה.

השתמשו במשחת שיניים מלבינה

היום אפשר למצוא בכל חנות פארם מגוון גדול של מוצרים ששומרים על שיניים לבנות. משחת שיניים מלבינה יכולה כיום לשפר את המראה של השיניים באופן משמעותי. ההמלצה היא לשלב בין משחת שיניים רגילה ומשחת שיניים מלבינה, משחות השיניים אינן מחליפות טיפול שיננית אך עוזרות לשמור על השיניים נקיות באופן יומיומי.

השתמשו בתכשירים מלבינים בזהירות

יש לא מעט תכשירים וגם כמה תרופות סבתא שמבטיחים לשמור על שיניים לבנות. משימוש בסודה לשתייה דרך שימוש בתכשירי הלבנה שאפשר לקנות בבית המרקחת, חשוב לקרוא את ההוראות או להיצמד למתכון, להבין מה אתם עושים ולא להתנסות בחומרים כימיים להלבנה בלי הדרכה והכוונה.

שמירה על הגיינת הפה לאורך זמן

כללי צחצוח השיניים מוכרים לרובנו מילדות וחשוב לשמור עליהם בכל עת. כדאי לצחצח את השיניים פעמיים ביום לכל הפחות, לנקות את השיניים עם חוט דנטלי ולהשתמש במי פה בעת הצורך. ההרגלים החשובים האלו שומרים על השיניים לבנות וחזקות מול חיידקים, מסירים את רובד הפלאק המצטבר על השן בכל פעם שאנחנו אוכלים או שותים ושומרים על רמת חומציות מאוזנת בפה.

ביקור אצל שיננית – כל חצי שנה

חשוב להגיע לביקור אצל שיננית באופן קבוע. גם אם אתם דואגים לשמור על השיניים וזוכים למחמאות על השיניים הלבנות שלכם, לא כדאי להזניח. שגרה קבועה של טיפולים אצל שיננית תבטיח שמירה על שיניים נקיות ושמירה על לובן השן. כל הכללים האלו יחד יעזרו לכם לשמור על השיניים בריאות ונקיות ולהנות מחיוך מושלם.

צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם בכל עת