הבלוג של מרפאת שיניים בינת השן

לא רק ניקוי אבנית: באילו מצבים כדאי להגיע לשיננית?

לא רק ניקוי אבנית: באילו מצבים כדאי להגיע לשיננית?

עבור רוב המטופלים, הביקור אצל שיננית נקשר באופן ישיר לניקוי השיניים מאבנית. אבל ביקור אצל שיננית יכול גם להקל, להבהיר ולסייע באיתור בעיות רבות נוספות. אז מתי כדאי להגיע לשיננית?

התשובה הפשוטה והברורה היא שכדאי להגיע לשיננית אחת לכמה חודשים לניקוי מקיף של השיניים. במהלך הניקוי הזה השיננית דואגת להסרת האבנית שהיא הבסיס והטריגר למגוון לא נעים של בעיות שיניים. לצד הסיבה הבסיסית הזו, יש עוד סיבות להגיע לשיננית.

הגיינת פה לקויה:

לא תמיד אנחנו יודעים בדיוק איך לצחצח שיניים. ייתכן שאף פעם לא עברנו הדרכה מתאימה. במצב כזה השיניים שלנו בסכנה ואם במשך שנים אנחנו לא מצחצחים נכון, כנראה שזו הסיבה הבסיסית לבעיות השיניים המורכבות יותר.

במצב של הגיינת פה לקויה, שמובילה לבעיות שונות בשיניים, חשוב להגיע לשיננית ולקבל ממנה הדרכה לטיפול נכון במצב. השיננית מדריכה כיצד לצחצח שיניים נכון, איך להגיע לכל השיניים ובאילו משחות כדאי לצחצח. בנוסף, היא יכולה לתת עזרים שונים לשמירה על הגיינת הפה לאורך זמן.

דלקות חניכיים:

רבים סובלים מדלקת חניכיים ואינם מרגישים בכך. רק לאחר שהמצב מסתבך ללא טיפול מתאים וללא הקפדה על הגיינה נכונה, אנחנו מתחילים להרגיש כאבים ואי נוחות. ביקור אצל השיננית יכול לסייע בזיהוי דלקות שיניים ולאחר מכן טיפול והדרכה לשיפור המצב באמצעות הגיינה נכונה.

אם יש דלקת חניכיים כמובן שלא מומלץ להסתפק בשיננית אלא לפנות גם לרופא השיניים ולקבל סיוע באמצעות אנטיביוטיקה או טיפולים אחרים שיעזרו לשפר את המצב לפני שיהיו נזקים קשים.

ריח רע בפה:

יכול להיות שאתם מקפידים על צחצוח שיניים באופן קבוע אבל משום מה עדיין סובלים מריח רע בפה. ייתכן ומדובר במצב של דלקת חניכיים או דלקות אחרות שיוצרות ריח חריף בפה, אך יכול להיות שמדובר גם על מצב שדורש ניקוי. שיננית תוכל לדאוג לניקוי השיניים ולהדרכה כיצד לטפל בריח הרע במהלך היומיום, כדי להימנע ממצבים אלו.

שיניים בריאות והארכת חיי השן:

שיננית היא לא רק טיפול במצבים בהם הגיינה לקויה פגמה בשיניים אלא גם ובעיקר טיפול מניעתי. מי שמבקר אצל שיננית באופן קבוע יכול להימנע מבעיות כמו טיפולי שורש, דלקת חניכיים ועוד מצבים לא נעימים שאיתם מתמודדים מטופלים רבים.

הביקור אצל שיננית כדאי לכל מי שהשיניים שלו במצב מצוין ורוצה להמשיך ולשמור על בריאות השיניים לאורך שנים. לכן, מומלץ להגיע לשיננית אחת לכמה חודשים ולבצע ניקוי אבנית.