זיהומים בחלל הפה – מה אפשר לעשות כדי להימנע מהם?

זה מתחיל מתחושה לא נעימה של עקצוצים בלשון, ממשיך לכאבים ולאי נוחות בכל פעם שאנחנו שותים משקה קר מדי או חם מדי וממשיך לכאבים חריפים יותר ולבעיות מהותיות שדורשות טיפול שיקום פה מלא – זיהומים בחלל הפה מתחילים בקטן ואם לא מטפלים בהם בזמן, עלולים ליצור הרבה מאד נזקים וסיכונים.

מי שמגיע אלינו לטיפול במרפאת שיניים בהרצליה עם זיהום, מקבל לצד הטיפול גם הסבר מקיף איך למנוע את הזיהום בפעמים הבאות. בעיננו, הכל מתחיל מרפואת מניעה ומטיפול נכון מתחילת הדרך.

הכל מתחיל מהגיינה ושמירה על ניקיון

זיהומים בכל הגוף מתחילים בדרך כלל מבעיה של היגיינה או חשיפה ללכלוך, זוהמה או חיידקים. כך גם בהקשר לשיניים שלנו. זיהומים בחלל הפה נולדים בדרך כלל משגרה לא נכונה של צחצוח, מאי הקפדה על היגיינת הפה ומהזנחה לתקופה ארוכה.

מסיבה זו חשוב מאד להתחיל לטפל בשיניים וללמוד איך לשמור על ניקיונן כבר בילדות. מומחי מרפאת השיניים בהרצליה שבה אנחנו עובדים מלווים את כל המשפחה, מילדים בגיל מאד צעיר שעדיין יש להם שיני חלב ועד למבוגרים שלא למדו מעולם איך לצחצח נכון את השיניים ומדריכים לשמירה על היגיינת הפה.

לצד הדרכה מדויקת מרופאי השיניים, חשוב להגיע לביקורת אצל הרופא המטפל, כבר מגיל ילדות ולהקפיד גם על ביקור קבוע אצל שיננית, שדואגת לניקוי יסודי של השיניים. השילוב בין כל הדברים האלו עוזר לשמור על שגרת ניקיון הפה ובכך למנוע זיהומים.

תזונה נכונה מונעת זיהומים בחלל הפה

לצד הקפדה על היגיינה וניקיון, חשוב להקפיד על תזונה נכונה. תזונה שכוללת ממתקים, משקאות עתירי סוכר, משקאות אלכוהוליים ואוכל שומני ומתועש יכולה ליצור זיהומים בשיניים. המאכלים האלו מעודדים חיידקים לתקוף את השיניים ואת חלל הפה ויוצרים קרקע פורייה לזיהומים שמקורם מחיידקים.

מומלץ להקפיד על אכילת מזון בריא שמספק ויטמינים ומינרליים העוזרים לשמירה על המערכת החיסונית, מאכלים עם נוגדי חמצון ברמות גבוהות שמסייעים גם הם לחיסול חיידקים ומניעתם, ובכך למניעת זיהומים, ושתיית מים במקום משקאות קלים.

טיפול בזיהומים בחלל הפה – כך זה קורה אצלנו במרפאה

אם אתם חשים בכאבים, תחושות לא נעימות בעת אכילה, צחצוח השיניים או שתייה וחושבים שיש לכם זיהום, כדאי להגיע לבדיקות אצל רופא שיניים. רופא השיניים יבדוק האם קיים זיהום, מה סדר גודל הזיהום ויעזור בטיפול בזיהום – בין אם על ידי טיפול תרופתי באמצעות אנטיביוטיקה או טיפול מהותי יותר של שיקום הפה.

אם אתם מחפשים מרפאת שיניים בהרצליה שיכולה לתת לכם מענה כשמתעורר החשד לזיהום, אנחנו כאן בשבילכם. במרפאה שלנו תמצאו אסופה של מומחים לרפואת הפה שיכולים לבדוק, לשלוח אתכם לבדיקות וליצור עבורכם תכנית טיפולים מתאימה.

צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם בכל עת