עוד לא עבר זמנה: שימושים מפתיעים במברשת שיניים ישנה

בכל כמה חודשים זה קורה, אנחנו צריכים להחליף את מברשת השיניים. זה חשוב להגיינה, לבריאות הפה וגם לנוחות שלנו. למה זה כל כך חשוב? כל שיננית תסביר לכם שהחיידקים לא נעלמים לגמרי, גם אם ננקה את מברשת השיניים מדי יום אחרי השימוש ונקפיד לשמור אותה במקום נקי, השימוש היומיומי בה והשחיקה הטבעית שלה מורגשים אחרי חודשיים, שלושה ואפילו אחרי חודש אחד. לכן, חשוב להחליף.

אז שכנענו אתכם והחלפתם – אבל מה עושים עם ערמת המברשות שמצטברות בכלי ליד הכיור? לא חייבים לזרוק אותם. הנה כמה רעיונות יצירתיים ומפתיעים לשימוש במברשת הישנה שלכם. 

להבריק את המקלדת

כל מה שצריך לעשות הוא לנקות היטב את המברשת הישנה ולייבש אותה. לאחר מכן תוכלו לנקות את המקלדת שלכם בקלות. סיבי המברשת מגיעים לכל הנקודות האלו שבהם נתקע אבק ולכלוך ואוספים אליהם את כל מה שמפריע לנו להקליד בקלות. 

אפשר להרטיב עם מעט מאד מים את המברשת ולעבור בין חריצי המקלדת, מסגרת המסך, העכבר וכל שאר המרכיבים של המחשב שלכם. 

לקרצף נעליים כמו פעם

פעם מזמן, הסנדלרים שהיו מנקים את הנעליים וגם מנקי הנעליים ברחובות, היו מוציאים מכיסם מברשות בגדלים שונים ומקרצפים את הנעליים של אדונים ואבירים. את הכתמים הקטנים על הנעליים אפשר לנקות באמצעות מברשות שיניים ישנות, עם קצת מים וסבון או פשוט לשפשף. 

עם מברשת השיניים תוכלו לנקות כתמי בוץ ואדמה, להסיר לכלוך מבין החריצים על הסוליה ולנקות את הלכלוך הלא נעים בכלל שמצטבר בתוך הנעל. 

לנקות תכשיטים ישנים

אחרי טיפול שיננית קפצתם לפארם וקניתם מברשת חדשה? מצוין. שמרו את המברשת הישנה לניקוי תכשיטים קטנים. המברשת מנקה בין חוליות השרשרת, מבריקה את הצמיד ומנקה גם תכשיטים עם טקסטורה מיוחדת שקשה להבריק בקלות והופכת את הטבעות לבוהקות. שימו על המברשת כמה טיפות של לימון והתכשיטים שלכם יהפכו נוצצים. 

לעשות עבודות ציור ויצירה עם הילדים

במקום לקנות בכל שבוע מכחולים חדשים כי הילדים שוב שכחו לנקות אותם, השתמשו במברשות השיניים הישנות כמכחולים. הטקסטורה המיוחדת של סיבי המברשת תיצור עניין בציורים ובעבודות היצירה ויאפשרו לכם להימנע ממריחות צבע על האצבעות ואילתורים אחרים כשאין מכחולים נקיים בסביבה. 

גם עבודות יצירה שבהן אתם מדביקים הן הזדמנות להשתמש במברשות השיניים הישנות שהשיננית פקדה עליכם להחליף. במקום למרוח את הדבק עם האצבעות, המברשת מספקת מענה מעולה. 

לקרצף את האמבטיה בקלות

נכון, זה נשמע קצת סיזיפי לקחת את מברשת השיניים הישנה ולהתחיל לנקות את המרווחים בין האריחים במקלחת, אבל המברשת היא הכלי הכי מתאים לעבודה הזו. אפשר לטבול אותה בחומר ניקוי או פשוט לעבוד עם לימון, סבון או מים והתוצאה תהיה נקייה. 

את מברשת השיניים כדאי להחליף בכל כמה חודשים ואפשר למחזר בדיוק כמו שהצענו כאן. אל תשכחו לשלב את קניית המברשת החדשה עם ביקור אצל שיננית אחת לכמה חודשים.  

צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם בכל עת