טיפול שיניים עם גז צחוק

לקוחותינו כבר יודעים, שאצלנו ב'בינת השן' מקדישים תשומת לב מיוחדת לאופן בו המתרפא מרגיש. חשוב לנו שהמגיעים אלינו לטיפול יהיו נינוחים ורגועים, ושהטיפול הרפואי יהיה נעים ככל האפשר. בעוד שלחלק מן המתרפאים די בעיצוב הנעים של המרפאה ובנוף הפסטורלי שסביב לה על מנת להיות שלווים, יש הזקוקים לפתרונות נוספים, כמו שימוש בגז צחוק.

ריכזנו עבורכם את כל החשוב לדעת אודות גז הצחוק, על מנת שבבואכם לטיפול השיניים הקרוב, תדעו מהם יתרונותיו, כיצד השימוש בו עובד ולמה חשוב לשים לב.

למי מומלץ לבצע טיפול שיניים עם גז צחוק?

השימוש בגז הצחוק מומלץ לכל מי שמעט חושש מטיפולי שיניים. מאחר וניתן להתאים את המינון לגילו של הלקוח, אפשר בהחלט לתת גז צחוק הן לילדים והן למבוגרים במינון המדויק שיאפשר השפעה מהירה ומלאה.

מאיזה גיל ניתן לתת גז צחוק לילדים?

ניתן לעשות שימוש בגז צחוק בקרב מטופלים בני שנתיים ומעלה (כן, גם קטנטנים בני שנתיים הולכים לרופא השיניים, אם לביקורת תקופתית ואם לטיפולים שונים).

גז צחוק – איך זה עובד?

גז הצחוק מורכב מחמצן נקי וכן מחמצן דו-חנקני. דקות ספורות לאחר הנחת המסכה על פניו של המתרפא, פעולתו מתחילה, והמתרפא חש מעין תחושת ריחוף ורוגע, המאפשרת לו להישאר נינוח במשך הטיפול, תוך כדי שהוא נשאר בהכרה מלאה ובהחלט יכול לשתף פעלה עם הרופא.

שימוש בגז צחוק הפך לאחת מדרכי ההרגעה הפופולאריות משום יתרונותיו הרבים – הוא אינו נשאר בגוף, אלא מתנדף ממנו במהירות. כמו כן, כמות גז הצחוק הניתנת נמוכה מאוד, ועל כן אינה נושאת עמה תופעות לוואי והיא בטוחה לשימוש. חשוב לציין כי גז הצחוק ניתן באופן מבוקר אך ורק ע"י רופא שעבר הכשרה לכך.

האם גז הצחוק באמת גורם לצחקוקים?

על אף פעולתו המרגיעה, בכמות הקטנה בה הוא ניתן הוא אינו גורם לצחקוק. שמו ניתן לו משום שבשימוש שגוי ובכמויות גדולות, אכן עשויים להופיע צחקוקים.

האם חלות מגבלות שונות בתום השימוש בגז הצחוק?

מאחר וכאמור, הגז מתנדף מן הגוף במהירות רבה, דקות ספורות לאחר תום השימוש בו, ניתן לתפקד כרגיל – מותר לנהוג, אפשר ללכת לעבודה ולסידורים שונים, ילדים יכולים להגיע לגן ולבית הספר.

האם נשים בהיריון יכולות לעשות שימוש בגז צחוק?

מאחר וגז הצחוק בטוח לשימוש, אין מניעה להשתמש בו במהלך השליש השני והשלישי של ההיריון, אך כמובן לאחר התייעצות עם הרופא המטפל.

מתי מומלץ להימנע משימוש בגז צחוק?

במקרה של צינון או אף סתום, השימוש בגז הצחוק לא יהיה יעיל, ועל כן מומלץ לדחות את הטיפול במספר ימים, עד חלוף הצינון.

האם יש מצבים רפואיים מסוימים שאינם מאפשרים שימוש בגז צחוק?

באופן כללי, השימוש בגז צחוק בטוח גם עבור חולי לב, חולי סכרת וחולי אפילפסיה. אנו ממליצים למי שסובל מאחת מן המחלות האלו או מאחרות לבדוק עם רופא המשפחה האם הוא רואה מניעה לשימוש בגז צחוק. חשוב לציין את דבר המחלה גם בפני רופא השיניים.

במידה ויש לכם שאלות נוספות בנוגע לגז הצחוק ותפקידו בהקניית תחושה של שלווה ורוגע בעת טיפול השיניים, אל תחששו לשאול את רופא השיניים שלכם.

Call Now Button