טיפולי חניכיים

פה בריא מתחיל בחניכיים בריאים, ועל כן חשוב להקדיש זמן ותשומת לב לטיפול בחניכיים. חניכיים בריאים הם חניכיים ורדרדים, ללא אודם וללא נפיחות, שאינם מדממים בעת צחצוח או בזמן אכילת מזונות קשים.

כיצד תזהו דלקת חניכיים?

דלקת חניכיים מתבטאת בחניכיים נפוחים ובעלי גוון כהה מן הרגיל, ולעיתים גם בדימום במהלך צחצוח, כאבים וריח בלתי נעים.
במידה ואתם מבחינים בסימן אחד או יותר, כדאי שתפנו לרופא החניכיים ללא דיחוי.  

מדוע חשוב לפנות לרופא השיניים בהקדם האפשרי?

יש הנוטים להזניח את הטיפול בחניכיים דלוקים ופונים לרופא רק כאשר המצב מחריף. זוהי טעות , משום שדלקת חניכיים שלא תטופל בהקדם, עלולה להוביל לבעיות חניכיים קשות יותר ולהצריך טיפול נרחב יותר.

כיצד ניתן למנוע את חזרתן של דלקות חניכיים?

אף על פי שרבים סבורים כי מחלת חניכיים או דלקת חניכיים הן נחלתם של אנשים המזניחים מאוד את הטיפול בהיגיינת הפה, האמת היא שהן נפוצות מאוד, ושכיחותן עולה עם הגיל.

רצוי להגיע לבדיקה תקופתית אצל רופא מומחה, וכן לטיפול ע"י שיננית, שיכלול הסרת אבנית ומתן הנחיות לצחצוח נכון ולשמירה על היגיינת הפה. היצמדות להנחיות הטיפול וביצוע מעקב תקופתי, עשויים לצמצם משמעותית את תדירות וחומרת מחלות החניכיים, שמקורן ברובד חיידקים.

מהם טיפולי החניכיים השונים המתבצעים במרפאת "בינת השן"?

בינת השן המלצות

במרפאת "בינת השן" מתבצעים טיפולי חניכיים שונים, בהתאם למצב ולצורך, ותוך שיתוף המתרפא בקבלת ההחלטות.

אנו מאמינים בטיפולי חניכיים משמרים ומניעתיים, הכוללים בדיקת תקופתית של רופא מומחה, מתן הנחיות לצחצוח נכון ולשמירה על היגיינת הפה, והסרת אבנית ע"י שיננית מוסמכת .

הצמדות להנחיות הטיפול וביצוע מעקב תקופתי, עשויים לצמצם משמעותית את תדירות וחומרת מחלת החניכיים, שמקורן ברובד חיידקים.

 • שתלים דנטליים –מתרפאים שאיבדו חלק משיניהם ומעדיפים פתרון הנראה טבעי יותר משיניים תותבות יזדקקו לעיתים לשתלים דנטליים. הטיפול הינו הליך ניתוחי פשוט המתבצע במרפאתנו ע"י רופא מנתח מומחה לחניכיים, בעל ניסיון עשיר בטיפולים מסוג זה.
 • בניית עצם (הרמת סינוס) – על מנת לבצע השתלות דנטליות יציבות לאורך זמן, יש צורך בכמות ובגובה עצם מסוים. במידה ויש חוסר עצם באזורים האחוריים של הלסת העליונה, ניתן לבצע השתלת עצם בתוך הסינוסים כדי שניתן יהיה להתקין את השתלים הדנטליים. פרוצדורה זו נקראת "הרמת סינוס". ישנם שני סוגים של הרמות סינוס – פתוחה וסגורה.
  בהרמת סינוס סגורה, השתלת העצם לסינוס מתבצעת דרך הקדח של השתל.
  לעומת זאת, בהרמת סינוס פתוחה, השתלת העצם לסינוס מתבצעת דרך "חלון" קטן בצד הסינוס.
  ההחלטה אם יש צורך בהרמת סינוס סגורה או פתוחה תתקבל ע"י מומחה לחניכיים, בהתאם לכמות העצם, בעזרת אבחון רנטגני. 
 • טיפול בדלקות ובמחלות חניכיים – אנו עוסקים בריפוי דלקות ומחלות חניכיים ובטיפול בנזקיהן, החל מדלקות קלות ועד למצבים מורכבים במיוחד. רופא מומחה לחניכיים מאבחן את הבעיה במדויק ומתאים למתרפא את שיטת הטיפול היעילה ביותר, בין אם בסדרת טיפולים קצרה הכוללת ניקוי או החלקת פני שטח השן ובין אם בניתוח.
 • השתלת חניכיים – זהו הליך ניתוחי המתבצע במקרים חמורים של נסיגת חניכיים, בהם חלה פגיעה ברקמות התומכות של השן. זוהי האפשרות האחרונה שנבחר, וברוב המקרים של נסיגות חניכיים אין צורך בהשתלת חניכיים. יש מספר דרכים לבצע השתלת חניכיים שהמומחה לחניכיים יבחר במידת הצורך.
 • הארכת כותרת – זהו הליך ניתוחי שמטרתו להאריך את כותרת השן, אם מסיבה רפואית, כחלק מטיפול שיקומי, ואם מתוך צורך אסתטי, על מנת להעניק לשיניים מראה יפה יותר. 
 • טיפולים אסתטיים – נוסף על הטיפולים הנובעים מצורך רפואי, אנו מבצעים גם טיפולים שמטרתם לשפר את מראה החניכיים ואת החיוך.

מטרתנו כאנשי מקצוע היא לסייע לכם בשמירה על חניכיים בריאים, מבלי להגיע למצב בו תזדקקו לטיפול משקם. יחד עם זאת, חשוב שתדעו, כי במידה ותזדקקו לטיפול זה, תהיו בידיים הטובות, המקצועיות והמסורות ביותר.

אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר, להגיע לבדיקה ולתכנן יחד את הטיפול שיקנה לכם חניכיים בריאות וחיוך יפה.

צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם בכל עת

Call Now Button