טיפולי שיניים משמרים

רפואת השיניים עשתה כברת דרך משמעותית מאוד במרוצת השנים, וכיום עומדים לרשות הרופאים והמטופלים מכשור מדויק, טכנולוגיה מתקדמת וידע רב. ביכולתו של רופא שיניים מיומן ומקצועי לבצע טיפולים מורכבים מאין כמותם.

יחד עם זאת, עדיין מיוחסת חשיבות מיוחדת דווקא לאותם טיפולים בסיסיים ופחות מורכבים יחסית, המכונים בשם טיפולי שיניים משמרים. חשיבותם רבה, משום שבכוחם למנוע היווצרותן של מחלות ודלקות חניכיים, לטפל באופן מידי בבעיות המתעוררות בחלל הפה ולשמור על בריאות החניכיים והשיניים. מטופל שיקפיד על מעקב רפואי ועל ביצוע הטיפולים המשמרים, יוכל להימנע מחלק גדול מן הטיפולים המורכבים יותר.

 

אילו טיפולים נכללים בהגדרה 'טיפולי שיניים משמרים'?

סתימות, טיפולי שורש ועקירות שיניים הם שלושת טיפולי השיניים המשמרים הנפוצים ביותר, וטיפול נכון ומהיר בהם ברגע בו הם מתגלים יחסוך מכם טיפול מורכב וממושך יותר בהמשך. לעיתים קרובות, סתימה של חור הנוצר בשן תמנע את הצורך בטיפול שורש, העולה כאשר זיהום בשן התפשט, הגיע אל העצב וגרם להרס שן נרחב, כך שלא ניתן לשקמה. באותו אופן, טיפול שורש המתבצע בזמן, עשוי למנוע את הצורך בעקירה. על כן, חשוב שלא להזניח את הטיפול בשיניים, ובכל חשש לגביהם, יש לגשת לרופא השיניים בהקדם האפשרי.

מדוע חשוב להגיע למעקב אצל רופא השיניים באופן קבוע?

ביקור תקופתי אצל רופא השיניים, גם ללא התעוררותה של בעיה כזו או אחרת, הוא חלק מן הטיפולים המשמרים. מומלץ לבקר אצל רופא השיניים מדי חצי שנה, לבדיקה ולמעקב, וזאת על מנת לאתר צורך אפשרי באחד מן הטיפולים המשמרים שהוזכרו. רופא השיניים יבדוק את בריאות שיניכם, יבחין בדלקות חניכיים, אם ישנן, ובמקרה הצורך, ימליץ לערוך צילומים, לשם התבוננות מעמיקה יותר.

מעבר לביקור התקופתי, חשוב שתגיעו אל רופא השיניים אם אתם חשים בכאב בחלל הפה, מבחינים בחניכיים נפוחים ואדומים או מדממים בעת צחצוח השיניים, לשם בדיקה וטיפול שיניים מתאים.

בינת השן המלצות

מדוע חשוב לבקר באופן קבוע אצל השיננית?

לא רק את רופא השיניים מומלץ לפקוד פעמיים בשנה, כי אם גם את השיננית. בכל ביקור אצל השיננית, יוסרו פלאק ואבנית מעל שיניכם, ובכך תוכלו לסייע במניעת דלקות חניכיים. בנוסף, השיננית תעבור אתכם על הרגלי הצחצוח שלכם, תזכיר לכם כיצד יש לטפל בשיניים מדי יום ותמליץ על עזרים שונים לשמירה על היגיינת הפה, כגון חוט דנטאלי, קיסמים מיוחדים, מברשת שיניים מסוימת ומי פה. לשינניות שלנו ידע נרחב בכל הקשור בהיגיינת הפה וכן ניסיון רב. אל תהססו להעלות בפניהן כל שאלה העוסקת בשגרת הצחצוח והשמירה על ניקיון השיניים.

האם גם ילדים זקוקים לטיפולי שיניים משמרים?

מן הרגע בו מופיעה השן הראשונה, חשוב להגיע עמם לבדיקה ולמעקב אצל רופא השיניים מדי חצי שנה, בדיוק כמו מבוגרים. במהלך הביקור, רופא השיניים יסביר להורים, והחל מגיל מסוים גם לילדים עצמם, כיצד יש לצחצח שיניים, מהן השלכות התזונה על בריאות השיניים ומדוע חשוב להקפיד על שיניים בריאות וחזקות. יישום של הנחיות הרופא מגיל צעיר יקנה לילדים הרגלי היגיינה ובריאות חשובים להמשך חייהם.

גם בגיל צעיר, חלק מן הילדים זקוקים לטיפולי שיניים משמרים, כמו סתימות, וכדאי שהביקורים הראשונים אצל הרופא ייעשו לצורך בדיקה והדרכה בלבד, על מנת שלא יפתחו חשש מפניו. רופאי שיניים בעלי גישה לילדים מכירים בחשש של ילדים (וגם של הורים) רבים, ועל כן, טיפולי שיניים לילדים נעשים תוך שימוש בשיטות להפחתת המתח, כמו גז צחוק ודמיון מודרך.

בצוות הרפואי של 'בינת השן' תמצאו גם רופאי שיניים המנוסים בטיפול בילדים וניגשים לכל ילד בחיוך רחב ובסבלנות רבה. רופאי השיניים שלנו ישמחו לייעץ לכם כיצד ליצור אווירה רגועה לקראת הביקור במרפאה ולהפיג את המתח הנלווה אליו.  

צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם בכל עת

Call Now Button