טיפולי שיניים משקמים

תחת הכותרת 'טיפולי שיניים משקמים' ניתן למצוא את קשת טיפולי השיניים שמטרתם לשקם פה מחוסר שיניים ולהפכו לפה בריא ואסתטי. איבוד שיניים כתוצאה ממחלת חניכיים, מחלת העששת (חורים בשיניים), או שבר בכותרת השן, חבלה או תאונה הן הסיבות בגינן יש צורך בטיפולים משקמים.

צוות רופאי השיניים של בינת השן מומחים בטיפולים לשיקום הפה

כתרים לשיניים

התקנת הכתר מתבצעת בהרדמה מקומית. ראשית, יתקין רופא השיניים סתימה בשן שעליה יותקן הכתר. לאחר מכן, יבצע בה השחזה מינימאלית ככל האפשר, על מנת להעניק לכתר בסיס יציב. בהמשך, תישלח למעבדה תבנית של צורת וגודל השן, בצירוף הנחיות מדויקות בנוגע לגוון השן הרצוי, כך שיתאים לשיניים האחרות, ולחומר הרצוי, שייבחר מבין מספר אפשרויות.

מאחר ותהליך ייצור כתרים לשיניים נעשה על פי ההזמנה המדויקת הוא אורך כמספר שבועות, יותקן בינתיים על גבי השן כתר זמני העשוי, לרוב, מאקריל ולא ממתכת ומחרסינה ככתר הקבוע. כאשר יתקבל הכתר הקבוע, יסיר הרופא את הכתר הזמני ויתקין במקומו כתר קבוע, לעיתים תוך התאמה קלה לחלל הפה במידת הצורך.

כאשר יש מקומות בחלל הפה בהם חסרה שן אחת, ומשני צידיה שיניים בריאות וחזקות, ניתן להתקין גשר אשר משלים את השן החסרה.

השתלת שיניים

במידה וחסרות בפה שיניים, עקב עקירה של שן בשל עששת חמורה, בעיית חניכיים חריפה, שבירת השן באופן שאינו בר תיקון, או איבוד שן בשל נסיגת חניכיים חריפה, ניתן להתקין שתל דנטאלי.

פריודונט, מומחה לחניכיים או כירורג המומחה בתחום הלסת בשילוב עם הרופא המטפל יבחנו באופן יסודי את חלל הפה, יבצעו הערכה של מצב החניכיים והשיניים וינסו לאתר בעיות קיימות. לאחר מכן, יפנו את המטופל לצילומי רנטגן, על מנת לקבל תמונה מדויקת.

אבחון מדויק של מצב השיניים והלסת חיוני לשם ביצוע הטיפול על הצד הטוב ביותר. עם הפריודונט של 'בינת השן', שמאחוריו שורה ארוכה של השתלות שיניים מוצלחות, אתם נמצאים בידיים הטובות והמקצועיות ביותר.

בינת השן המלצות

לאחר תכנון אופן ביצוע ההשתלה, יבצע הפריודונט חתך קטן ככל הניתן בחניכיים ויבריג את השתל הדנטאלי אל תוך העצם. בתום תקופת המתנה האורכת בין שלושה לשישה חודשים, תקופה בה נוצרת אינטגרציה בין העצם לשתל, ישוב המטופל להמשך טיפול, במהלכו יותקן הכתר על גבי השתל.

התקנת שיניים תותבות

דרך נוספת לשחזר שיניים שנעקרו או נשרו, ואינה כרוכה בהשתלת שיניים, היא התקנת תותבות. השיניים התותבות עשויות מחומר פלסטי קשיח דמוי חרסינה, וחלק השן הבא במגע עם החניכיים עשוי מחומר אקרילי.

כאשר חלק מן השיניים הטבעיות עודנו קיים, מותקנת תותבת חלקית, שמטרתה השלמה חלקית של המשנן. התותבת החלקית מחוברת לשיניים הטבעיות באמצעות ווים מיוחדים. במקרים בהם חסרות כל השיניים הטבעיות, מותקנת תותבת שלמה, אשר באה להשלים את המשנן באופן מלא.

כאשר יש רצף של שיניים חסרות, או כאשר מצידי השן החסרה יש שיניים שאינן חזקות במיוחד ואינן יכולות לתמוך בגשר, יש לבחור בתותבת חלקית.

לצוות הרפואי שלנו ניסיון עשיר בהתקנת שיניים תותבות, על כל סוגיהן.

שיקומי פה מורכבים

לעיתים, יש צורך בטיפולים מורכבים יותר, למשל, במקרה של צורך בשיקום הלסת, עקב תאונה, פציעה קשה או מום מולד. יש הסובלים ממחלות כרוניות הפוגעות בלסת, ויש שחוו פגיעה בלסת עקב טיפולים כימותרפיים. במקרים מעין אלו, יש צורך ברופא המומחה לטיפול בבעיה הספציפית. במרפאת שיניים "בינת השן" תהיו בידיים הטובות ביותר ותטופלו ע"י צוות בעל ניסיון רב בשיקום הפה.

חשיבותם האסתטית של טיפולים משקמים

חשוב לציין, כי לצד הצורך בתפקוד מלא ותקין של חלל הפה על כל איבריו, לשם אכילה ודיבור, קיים גם צורך רגשי במראה אסתטי של הפה ושל השיניים. אין להקל ראש בחשיבותו של טיפול משקם גם מן הבחינה הזו – בכוחם של שחזור שן שבורה ע"י התקנת כתר, או השתלת מספר שיניים חסרות, לשפר משמעותית את הדימוי העצמי וכתוצאה מכך גם את איכות החיים.

צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם בכל עת

Call Now Button