רפואת שיניים אסתטית

בעוד ששמירה על בריאות הפה הייתה מאז ומתמיד דבר מובן מאליו, המודעות לחשיבותה של האסתטיקה של הפה הלכה ועלתה במרוצת השנים. כיום, לא מספיק להיות בעלי חניכיים ושיניים בריאים – יש צורך להציג חיוך יפה ובו שיניים ישרות, ללא מרווחים מיותרים, הבוהקות בלובנן.

זהו חלק ממגמה של עלייה בחשיבות המראה חיצוני, שיש לה השפעה רבה על הדימוי העצמי ועל הביטחון העצמי, ומכאן שגם על איכות החיים. על כן, במקביל לעליית הצורך בשיניים יפות, ישרות ולבנות, נוצרה שורה של טיפולי שיניים אסתטיים העונה עליו.

אנו ב'בינת השן' מבצעים סוגים שונים של טיפולי שיניים אסתטיים, תוך שימוש במכשור המתקדם ביותר. צוות הרופאים שלנו מקפיד להשתתף בהשתלמויות בנושא, בארץ ובחו"ל, ולהיות מעודכן בכל חידוש בתחום רפואת השיניים האסתטית, תחום דינאמי המתפתח כל העת.  

אילו טיפולי שיניים אסתטיים קיימים?

רפואת השיניים האסתטית מתמקדת בעיקר ביישור שיניים, בהלבנת שיניים ובביצוע תיקונים אסתטיים קטנים, שאינם מצריכים טיפול מורכב או ממושך.

מה חשוב לדעת על יישור שיניים?

אחד הטיפולים הנפוצים ביותר, אותו מבצעים לעיתים קרובות כבר בגיל צעיר, הוא יישור שיניים ע"י סמכים ('טבעות') או פלטה. בפגישה ראשונית עם האורתודנט, רופא שיניים המתמחה ביישור, הוא יתאים עבור כל מטופל את דרך הטיפול שתביא לתוצאה הטובה ביותר בפרק הזמן הקצר ביותר.  

הסמכים, חיצוניים או פנימיים, הינם קבועים וניתן להסירם רק ע"י רופא השיניים, בתום התהליך. לעומת זאת, פלטה נשלפת בקלות ע"י המטופל עצמו וניתן להרכיבה פרק זמן מוגדר, החל מכמה שעות מדי יום, דרך לילה שלם ועד לאורך כל שעות היום. לעיתים ייעשה שימוש בשתי השיטות יחד, בזו אחר זו, לשם השגת תוצאה מיטבית.

חשוב לדעת שכיום ניתן לבחור בסמכים ופלטות שקופים, שפחות נראים לעין ומעניקים לפה מראה אסתטי יותר במהלך השימוש בהם. לאורך השנים, לקוחות רבים במרפאתנו בחרו באפשרות זו והפגינו שביעות רצון רבה.

אילו דרכים קיימות להלבנת שיניים?

טיפול אסתטי נוסף, הוא הלבנת שיניים באמצעות חומר הלבנה או ע"י שימוש בלייזר. הלבנה באמצעות חומר מיוחד יכולה להתבצע במרפאת השיניים או בבית, ע"י מילוי סד בחומר הלבנה בריכוז נמוך יותר והלבשתו על גבי השיניים למשך מספר שעות או לאורך הלילה. ניתן גם לשלב בין השניים, לערוך טיפול במרפאה ולהמשיכו בבית. זהו תהליך נוח וקל, שבסופו תוצאות ההלבנה ניכרות לעין במהירות.

הלבנה באמצעות לייזר מתבצעת במרפאה, אורכת כשעה ותוצאותיה מידיות. הטיפול אינו כואב כלל, אך ייתכן ובתום הטיפול תיתכן רגישות בחלל הפה, הצפויה לפוג תוך זמן קצר. יש המשלבים בין הלבנה באמצעות לייזר והלבנה ביתית, על מנת להגיע לגוון הרצוי.

מהו ציפוי חרסינה ולמי הוא מתאים?

המעוניינים לשפר את מראה שיניהם ואינם זקוקים ליישור, יוכלו לבחור בציפוי חרסינה. ציפוי חרסינה לשיניים, המכונה גם למינציה, הוא פעולה פשוטה המתבצעת ללא כאב ולעיתים אף ללא צורך בהרדמה, תלוי במידת הרגישות של המטופל. מדובר בהדבקה של שכבת חרסינה דקיקה, שיוצרה והותאמה במיוחד, לחזית השן.

ציפוי החרסינה מעניק לשיניים מראה נקי ולבן, ללא כתמים, ובכוחו לצמצם רווחים הניכרים לעין בין השיניים וכן לשוות להן מראה אחיד ומלוטש יותר.

כיצד ניתן לבצע תיקונים אסתטיים קלים?

כאשר עולה הצורך בתיקון פגמים אסתטיים קלים, שאינם מצריכים טיפול מורכב וממושך, ניתן לבצע איחוי. באיחוי נעשה שימוש בחומר הנקרא שרף מרוכב, שבעזרתו ניתן לשחזר מראה של שן שנשברה, לצמצם רווחים בין השיניים ולהקנות לשיניים שצבען שונה במקצת מן האחרות גוון דומה. 

במידה וברצונכם לשפר את מראה השיניים, כדאי שתבקרו במרפאתנו ותיוועצו עם רופא השיניים, על מנת שיתאים עבורכם את דרך הטיפול הטובה ביותר, שתשיג תוצאות אידיאליות תוך פרק זמן קצר ככל האפשר.

Call Now Button