הלבנת שיניים

אסתטיקת השיניים חשובה ומהווה מרכיב בלתי נפרד מחיינו. מאחורי כל חיוך יפה יש חניכיים בריאות ושיניים לבנות ישרות. יחד עם זאת, לעיתים, על אף שחלל הפה בריא, השיניים לא נראות במיטבן ואינן מבהיקות בלובנן, מסיבות שונות, שאינן קשורות בבריאות הפה.

מה משפיע על גוון השיניים?

  • אמייל השן הוא השכבה המצפה את השן ומגנה עליה, והוא המעניק לשן את צבעה הלבן. מאכלים שונים שאנו אוכלים ומאופיינים ברמת חומציות גבוהה, פוגעים באמייל השן וחושפים את צבעו הצהוב של הדנטין, המהווה את השכבה הפנימית יותר של השן. ככל ששכבת האמייל עבה וחזקה יותר, כך צבעו הצהוב של הדנטין משתקף בה פחות.
  • מעבר למזון החומצי, הרגלי אכילה נוספים משפיעים על גוון השן. אוכל או שתייה בעלי פיגמנטים חזקים, כמו צבעי מאכל, קפה, תה ויין, מותירים על השן כתמים.
  • גם עישון גורם להיווצרותם של כתמים על גבי השיניים ומעניק להן גוון צהוב – סיבה מצוינת נוספת להימנע מעישון. בנוסף, יש תרופות מסוימות שהשימוש בהן עשוי אף הוא לגרום לשינוי בגוון השיניים ולהופעתם של כתמים.
  • גורם הזמן אף הוא משפיע על מראה השיניים, ועם הגיל, צחצוח לקוי והשפעתם המצטברת של גורמים שונים יתנו אף הם את אותותיהם.

מהן הדרכים להלבנת שיניים?

יש מספר דרכים להלבנת שיניים בהרצליה במרפאתינו, ובטרם תתקבל החלטה משותפת של המטופל ורופא השיניים יחד בנוגע לדרך ההלבנה, תתבצע בדיקה של גוון השן, על מנת לקבל תמונה מלאה.

אחת הדרכים הפופולאריות היא באמצעות חומר הלבנה. טיפול זה יכול להתבצע במרפאת השיניים, תוך שימוש בחומר הלבנה בריכוז גבוה לאורך טיפול אחד או שניים, וניתן לבצעו גם בבית, ע"י מילוי סד בחומר הלבנה בריכוז נמוך יותר והלבשתו על גבי השיניים למשך מספר שעות. ניתן גם לשלב בין השניים. תוצאות ההלבנה ניכרות לעין במהירות, בפרק זמן של מספר ימים עד שבוע, והתהליך מהיר ונוח למדי.

דרך פופולארית נוספת היא באמצעות לייזר. תהליך הלבנת שיניים בהרצליה בשיטה זו מתבצע במרפאה, אורך כשעה ותוצאותיו מידיות. הטיפול אינו כואב כלל, אך ייתכן ובתום הטיפול, תיתכן רגישות, הצפויה לפוג תוך 48 שעות. יש המשלבים בין הלבנה באמצעות לייזר והלבנה ביתית, על מנת להגיע לגוון הרצוי.

האם ניתן לשלוט בגוון המתקבל?

בשתי הדרכים, ניתן להבהיר את השיניים במספר דרגות של גוון, ויש לקחת בחשבון שלגוון השן בתחילת הטיפול ולעובי אמייל השן יש השפעה רבה על האופן בו יגיבו השיניים להלבנה ועל הצורך בטיפול חוזר או בשילוב של כמה שיטות הלבנה יחד.

כעבור כמה זמן פגה השפעת הטיפול ויש צורך בטיפול הלבנה נוסף?

גוון השיניים החדש שיתקבל בעקבות ההלבנה יחזיק מעמד על פי רוב מספר שנים, כל עוד מקפידים על שגרת צחצוח נכונה, על הסרת אבנית מדי חצי שנה ועל הימנעות מכל אותם גורמים הגורם לשיניים להצהיב ולהתכסות כתמים.

מה בנוגע לשיטות הלבנה ביתיות, כמו משחות מלבינות?

נוסף על שתי השיטות האלו, יש גם דרכי הלבנה ביתיות, כמו רצועות ג'ל המוצמדות אל השיניים ומשחות מלבינות, אך האפקט המתקבל אינו משמעותי כהלבנה מקצועית הנעשית ע"י רופא השיניים או בהדרכתו, ואף לא נשאר לאורך זמן. חשוב לזכור כי גם בטיפולים הנוגעים לאסתטיקה, אין תחליף לטיפול מקצועי הנעשה תחת פיקוחו של רופא מיומן.

מתעניינים בטיפול הלבנת שיניים בהרצליה במרפאת בינת השן ? צרו קשר לייעוץ !

צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם בכל עת

Call Now Button דילוג לתוכן