גאמי סמייל? חיוך של סוס? התמודדות עם חיוך חושף חניכיים

כל השנים סיפרו לנו, כי חיוך רחב הוא המפתח שפותח אינספור דלתות ולבבות. העניין הוא, שגם לאותו "חיוך רחב" שעליו ממליצים לנו, יש הגדרות מדויקות ומסוימות ההופכות אותו לאסתטי ולמזמין, בעוד שחריגה מהן עלולה להפוך את החיוך אפילו למעט "קריפי". למה אנחנו מתכוונים?

בואו, למשל, נדבר על גאמי סמייל, אותה תופעה שהסובלים ממנה חושפים "יותר מידי חניכיים", בעת שהם מחייכים.

מהו חיוך תקין ומהו גאמי סמייל?

במצב האידיאלי, כאשר אנחנו מחייכים, החיוך שלנו חושף את כל שינינו הקדמיות העליונות + 1-2 מ"מ של החניכיים שמעליהן. גאמי סמייל הוא המצב שבו, בעת החיוך, נחשפים יותר מאותם מילימטר או שניים של חניכיים. תופעה נחשבת כתופעה שאינה אסתטית, ולעיתים קרובות, הסובלים ממנה משתדלים להימנע מחיוך או צחוק, או, לחילופין, מסתירים את פיהם באמצעות היד בזמן שהם עושים זאת. רופאי שיניים בהרצליה, לעומת זאת, רואים בתופעה בעיה קלה למדי לפתרון, וזאת, כמובן, בהתאם לסיבות שבגללן המטופל סובל ממנה.

כיצד רופאי שיניים פותרים את מצב גאמי סמייל אצל המטופל?

לגאמי סמייל ישנן לא מעט סיבות. ריכזנו עבורכם את הסיבות השכיחות ביותר בהן נתקלים רופאי שיניים:

  • שרירי ההבעה והתנועתיות המוגברת שלהם משפיעים על הרמת שפה עליונה – בכל צד של הבפנים קיימים שלושה שרירים תת-עוריים האחראים להרמתה של השפה העליונה בזמן שאנחנו מחייכים. השרירים הללו (אצל חלק מהאנשים הסובלים מגאמי סמייל) מרימים, קצת יותר מידי, את השפה העליונה וכך, הם יוצרים חשיפת-יתר של חניכיים.
  • אורכה של השפה העליונה – במקרים בהם השפה העליונה קצרה מהנדרש, כל הפעלה של שרירי ההבעה כלפי מעלה חושפת את השיניים ואת החניכיים שמעליהן.
  • הלסת העליונה ארוכה מהרגיל: חלקה הגרמי של לסת עליונה הארוך מהרגיל גורם למצב בו השפה העליונה היא קצרה מהלסת ואינה מכסה את השיניים והחניכיים. גם כאן, כל בדל חיוך יחשוף "יותר מידי" חניכיים.
  • שיניים קדמיות עליונות קצרות – אצל חלק מהסובלים מגאמי סמייל השיניים קצרות מהרגיל ואילו רקמת החניכיים נראית על "חשבונן" בעת החיוך.
  • קיומה של דלקת חניכיים היפר-פלסטיתדלקות חניכיים בשלב מתקדם עלולות להביא להתנפחותה של רירית החניכיים בלסת העליונה, ואף, בשל מצב זה, לגרום לחניכיים "לעלות" על השיניים שבהן. מצב זה גורם ליחס בעייתי בין החניכיים המכסות לשיניים המכוסות והשיניים נראות קצרות יותר מהרצוי.
  • שיניים קדמיות עליונות בולטות – במצב כזה, שפה עליונה תתקשה בכיסוי השיניים העליונות הקדמיות הבולטות, ובזמן החיוך, תופשל השפה העליונה יותר מידי למעלה ותחשוף את החניכיים.

לרשות רופאי שיניים עומדים כיום לא מעט פתרונות לתופעה (מהזרקת בוטוקס מקומית, דרך טיפולים דנטאליים שונים ועד לניתוחים), והבחירה בדרך הפתרון הנדרשת תלויה בסיבות ובמצב הפה של המטופל.

בינת השן – דואגים שתמשיכו לחייך!

אנחנו, במרפאת בינת השן, מקפידים להיות מעודכנים בכל הפתרונות הקיימים לכל הבעיות והמצבים הדנטאליים, כך שאתם מוזמנים להתייעץ איתנו בכל עת! 

צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם בכל עת

Call Now Button