סתימות בשיניים

אחד מן הטיפולים המשמרים הבסיסיים והשכיחים ביותר הוא סתימות בשיניים. הצורך בסתימה עולה כאשר השן נגועה בעששת, בשל אופן צחצוח שגוי, תזונה לקויה או הימנעות מניקוי אבנית. לאחר שהוסר חלק השן הנגוע בעששת, נעשית הסתימה, שהיא למעשה שחזור השן.

מהי סתימה לבנה?

בסתימה לבנה נעשה שימוש בחומר הנקרא קומפוזיט. היא אסתטית יותר מסתימת מתכת, מאחר וצבעה קרוב לגוון השן והיא אינה בולטת. כמו כן, היא מצריכה הסרה מצומצמת יותר של חומר שן ואינה מכילה כספית. על כן, רבים מעדיפים אותה על פני סתימת המתכת. יחד עם זאת, הסתימה הלבנה עמידה פחות.

מהי סתימת מתכת, הנקראת גם סתימת אמלגם?

סתימת אמלגם מורכבת מעירוב של מספר מתכות – כספית, כסף, בדיל ונחושת. בשל כך, היא עמידה ויציבה יותר מן הסתימה הלבנה. חסרונה של סתימת האמלגם הוא בהיותה פחות אסתטית מן הסתימה הלבנה ובולטת יותר לעין, וכן בהיותה עשויה בחלקה מכספית, שאמנם רעילה רק בעת שחרורה לאוויר, אך עדיין רבים מעדיפים להימנע מלעשות בה שימוש. כמו כן, לעיתים, היא מצריכה הסרה נרחבת יותר של חומר שן בעת ביצוע התהליך.

רופאי השיניים במרפאתנו ישמחו להרחיב אודות סוגי הסתימות השונים, לפרט מהם יתרונותיהם וחסרונותיהם ולסייע לכם לקבל החלטה.

בינת השן המלצות

מתי יש צורך בהחלפת סתימות שנעשו?

יש צורך בהחלפת סתימה במקרה של שבר או כאשר מתפתחת עששת בשולי הסתימה, בנקודת החיבור בינה ובין השן, או מתחת לסתימה.

האם מומלץ להחליף סתימות אמלגם בסתימות לבנות לשם האסתטיקה?

במידה ומטופל זקוק לסתימה, הוא בהחלט יכול לבחור בסתימה לבנה שתעניק לשן מראה אסתטי יותר. אך במידה והוא מעוניין להחליף סתימת אמלגם שכבר נעשתה בסתימה לבנה לשם האסתטיקה, מומלץ כי יעשה זאת רק לאחר שייוועץ ברופא השיניים ויוודא שההליך אכן מוצדק. בריאות שיניכם והאסתטיקה של חלל הפה חשובות לנו, ועל כן ננחה אתכם לבצע את ההחלטה הטובה ביותר עבורכם.

האם ניתן לבצע סתימות שיניים במהלך היריון?

בהחלט ניתן לעבור טיפולי שיניים במהלך ההיריון, ולבצע סתימות בשיניים במידת הצורך.

האם יש לערוך הכנות מיוחדות בטרם תבוצע סתימה?

לעיתים קרובות, יתבקש המטופל לערוך צילום רנטגן של שיניו בטרם תבוצע הסתימה. פרט לכך, אין צורך בכל הכנה מיוחדת. ניתן לאכול ולשתות כרגיל ביום הטיפול.

באיזה סוג של הרדמה ייעשה שימוש בעת ביצוע סתימה?

במרבית המקרים, ביצוע סתימה ייעשה בהרדמה מקומית בלבד של האזור המטופל.

צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם בכל עת

Call Now Button