דנטופוביה – חמש סיבות להתמודד עם החרדה הדנטלית ולהגיע לטיפול

מטופלים רבים מתמודדים עם חרדה דנטלית ונמנעים מלהגיע למרפאה באופן קבוע. הביקורת הופכת מתקופתית וקבועה למומלצת בלבד, הטיפולים נדחים והמצב הבריאותי הופך לקשה יותר. למה חשוב להתמודד עם החרדה הדנטלית? חמש סיבות ברורות לכך.

חרדות דנטליות – או דנטופוביה על פי המונח הרפואי – מלוות מליוני אנשים, אבל היום ישנן דרכים להתמודד איתן. מדמיון מודרך ועד שימוש בגז הצחוק המרגיע, מטיפולי רפואה משלימה שמתמודדים עם החרדה ועד להדרכה והסבר קשוב מרופא השיניים.

אנחנו מאמינים שעל אף החשש הברור שטומנת בתוכה דנטופוביה – חרדה דנטלית, עדיין חשוב להגיע למרפאה ולהתמודד עם הפחד. אלו חמש סיבות טובות לעשות זאת.

הגעה למרפאה חוסכת טיפול כואב

רבים מהמטופלים הסובלים מדנטופוביה נמנעים מלהגיע למרפאה לחלוטין, גם כשמדובר בביקורת מהירה של הרופא. אנחנו ממליצים להגיע לכל ביקורת כדי לבדוק את מצב הפה ולמנוע כך הידרדרות. ביקורת קבועה וטיפול בזמן מונעים דלקות, זיהומים, כאבים חזקים וטיפולי שיקום פה מורכבים. בסופו של דבר, המעקב הקבוע הזה חוסך טיפול כואב ומפחיד אף יותר.

מניעת דלקות חמורות

ההתמודדות עם חרדה דנטלית חשובה כדי למנוע מצבים מסובכים שיכולים להוביל לטיפול כואב, יקר ומתמשך. החניכיים והשיניים שלנו חשופות לדלקות וזיהומים ולכן חשוב להגיע למרפאה לטיפולי מנע כמו טיפולי שיננית, ביקורת רופא ועוד.

שמירה על השיניים הבריאות

ההתמודדות עם דנטופוביה לא רק עוזרת לנו לטפל בשיניים פגועות הדורשות תיקון או שיקום, אלא גם לשמור על השיניים הבריאות. ככל שנזניח את רפואת השיניים כך הסיכוי של שיניים בריאות להפוך לכאלו הדורשות טיפול גדל. אנחנו רוצים לשמור ככל האפשר על השן הטבעית.

ביקורת קבועה על מצב השיניים

הביקור במרפאה אמנם לא פשוט עבור מי שסובל מדנטופוביה, אבל החיבור עם צוות המרפאה, הרופא המטפל והסייעות הוא חשוב כדי להפחית מהפחד ולאפשר בריאות תקינה של חלל הפה. ככל שנטפל בחרדה ונקפיד על שגרת טיפולים קבועה, כך ניצור מצב שבו תמיד יש פיקוח על מה שקורה ותמיד יש יד על הדופק שדואגת שכל טיפול יתבצע בזמן.

תחושה נעימה יותר בכל ביקור במרפאה

בסופו של דבר, ההתמודדות עם דנטופוביה חשובה כדי שנוכל להרגיש טוב יותר בכל טיפול במרפאת השיניים. הדופק המואץ, החשש מכל פעולה שהרופא מבצע, הידיים הרועדות, הזיעה הקרה ועוד מאפיינים של חרדה דנטלית הן תופעות שאפשר לטפל בהן באמצעות טיפול רגשי נגד חרדה ולהקל עליהן באמצעות דמיון מודרך או גז צחוק. מי שמקפיד להגיע לטיפולים אבל סובל מחרדה דנטלית, ירגיש הרבה יותר טוב לאחר שיטפל בתופעות אלו.

טיפול בחרדות דנטליות קיים היום במגוון שיטות. הסיבות האלו הן הטריגר הראשון לטפל בחרדה ולהגיע באופן קבוע לטיפולים במרפאה.

צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם בכל עת

Call Now Button דילוג לתוכן