הקצעת שורשים אצל שיננית לטיפול בדלקות חניכיים – איך זה עובד?

דלקות חניכיים ובעיות נוספות באזור זה נפוצות בקרב אנשים בכל הגילאים. רבים מאיתנו כלל לא יודעים שהם סובלים מבעיות חניכיים, עד שהמצב הופך חמור ומתחילים לחוש כאבים וסימפטומים אחרים.

הקצעת שורשים היא טיפול שיכול לסייע לא מעט בהפחתת הסכנות שמביאות איתן דלקות חניכיים ובשמירה על מצב בריא יותר באזור הפה והלסת.

מתי צריך טיפול הקצעת שורשים?

כאמור, רבים מאיתנו סובלים מבעיות שונות בחניכיים ולא מודעים לכך עד שהמצב הופך חמור. בדרך כלל מדובר בהתפתחות של כיסי חניכיים – הכוללים ריכוז של חיידקים ובקטריות, שנוצרים לאט לאט בגלל דלקת החניכיים שנוצרת באזור ויכולים להגיע עד לשורשי השן, אז אנחנו מתחילים להרגיש כאבים.

הקצעת השורשים מטפלת בבעיית הכיסים כבר בשלבים המוקדמים שלה. כדי לעבור את הטיפול, חשוב לזהות את הבעיה בזמן ולא לחכות עד הרגע האחרון. באמצעות הקצעת שורשים והקפדה של ניקיון הפה, אפשר לפתור לא מעט מהסבל והכאבים שמתפתחים כשהמצב הופך חמור יותר.

מהי הקצעת שורשים?

הטיפול הוא בעצם ניקוי עמוק של החניכיים והשיניים. הניקוי מתבצע בהרדמה של אזורים מסוימים בחלל הפה, בכל פעם אזור אחר ומתבצע במהלך כמה טיפולים – בהתאם לחומרת המצב. במהלך הטיפול מנקים את האזור באמצעות מכשירים מיוחדים ובאמצעות ניקוי על בסיס מים.

הטיפול מתבצע במרפאה על ידי רופא השיניים ונחלק לכמה טיפולים בדרך כלל תוך התייחסות לחלקי הפה השונים. הרופא מחלק בדרך כלל את הפה לארבעה חלקים, כשכל חלק מקבל התייחסות בטיפול נפרד.

באמצעות הרדמה מקומית האזור הופך רגוע והמטופל לא מרגיש את תהליך הטיפול, שמחולק כאמור גם לניקוי ידני באמצעות מכשור מתאים וגם ניקוי באמצעות מכשיר לחץ אוויר ומים.

איך יודעים שהטיפול הצליח?

ישנם מקרים בהם הכיסים עמוקים מאד וקשה לעמוד את הצלחת הטיפול. מכיוון שמדובר בטיפול ניקוי עמוק, הדומה בשלביו לניקוי שיניים אצל שיננית, אנחנו שופטים את הצלחת הטיפול לפי ניקיון הרקמה מסביב לשורש. הרקמה הדלקתית היא למעשה הלכלוך אותו אנחנו מבקשים להוריד במהלך טיפול הקצעת שורשים.

במידה והטיפול לא הצליח להסיר את כל הלכלוך ישנו תהליך מורכב יותר בו מפשילים את הרקמות מסביב לכיסי החניכיים ומגיעים בגישה נוחה יותר לתוך חלל הכיס ולסביבתו. כך מסירים את הרקמה הדלקתית.

מה קורה לאחר הטיפול?

לאחר טיפול הקצעת שורשים כדאי לקבל הדרכה מרופא השיניים או מהשיננית כיצד לשמור על הגיינת הפה. שמירה על ניקיון וצחצוח קבועים יעזרו לשמור על התוצאות וימנעו את הדלקת הבאה.

לאחר הטיפול כדאי לחזור לביקורת אצל רופא השיניים בכל כמה חודשים, במידה ואין בעיות חניכיים נוספות ולהקפיד על ניקוי האבנית אצל שיננית, על מנת שלא יתפתחו דלקות חניכיים חוזרות.

מוזמנים להכיר את השיננית במרפאתנו בהרצליה וליהנות מטיפול הקצעת שורשים ללא חשש!

צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם בכל עת

Call Now Button דילוג לתוכן