עקירות שיניים

עקירת שן מצטיירת בעיני רבים כטיפול מרתיע ובלתי נעים, הכרוך בכאב. הרשו לנו להרגיע אתכם ולומר כי כאשר אתם בידיים הנכונות, מטופלים ע"י רופא שיניים מיומן ומקצועי, עקירת שן מלווה רק באי נעימות או בכאב קל גם כשמדובר במקרה של עקירה כירורגית. ההרדמה המקומית מפחיתה את הכאב משמעותית, ומשפרת את חווית הטיפול. במרפאתנו אנו לא מתחילים בביצוע העקירה עד שהמטופל מדווח שהמקום רדום לחלוטין.

אנו עושים הכל כדי שתהיה לכם חווית טיפול נעימה ונטולת כאב, ואלו החוששים במיוחד מטיפולי שיניים יכולים לבקש לעבור את העקירה תחת הרדמה מלאה.

באילו מקרים מבצעים עקירת שן?

הסיבות הנפוצות ביותר לעקירת שן הן עששת או מחלת חניכיים שהחריפו וגרמו לשן נזק בלתי הפיך. עקירת שיניים היא בדרך כלל דרך הפעולה האחרונה, הננקטת רק לאחר שמוצו כל הפתרונות האפשריים האחרים, תרופתיים וכירורגיים כאחד. שן שנעקרת היא שן שלא ניתן היה להציל.

האם דרושות הכנות כלשהן לעקירת שן?

בטרם תתבצע העקירה, יערוך רופא השיניים בדיקה יסודית של חלל הפה ושל השן העתידה להיעקר, יסקור את היסטוריית המחלות והטיפולים ויפנה את המטופל לביצוע צילום רנטגן.

מהי עקירה כירורגית?

עקירה כירורגית מתבצעת במקרים המצריכים הסרת עצם, הסרת רקמת חניכיים או יצירת חתך, מינימאלי ככל הניתן, בחניכיים, על מנת לחלץ את השן ולעקור אותה. שתיים מן הסיבות לכך עשויות להיות שן כלואה או שן שנשברה בקו החניכיים. עקירה מסוג זה תבוצע, אף היא תחת הרדמה מקומית.

בינת השן המלצות

כיצד יש לנהוג לאחר עקירה כירורגית?

  • במשך שעתיים לאחר הטיפול יש להימנע מאכילה ומשתייה.
  • 24 שעות ראשונות שלאחר הטיפול, יש להימנע מאכילת מזונות קשים או חמים.
  • רצוי לגרגר שטיפה פה אנטיספטית ביום המחרת למשך כ- 5 ימים לאחר הטיפול, לשם חיטוי חלל הפה.
  • יש להימנע מצחצוח המקום בו נעקרה השן בימים שלאחר הטיפול. כאשר אי הנעימות באזור חולפת יש לחזור ולצחצח גם שם, תוך הקפדה על צחצוח עדין וזהיר.

מדוע נעשות עקירות מרובות של שיני בינה?

עד אמצע שנות העשרים לחייו של אדם, שיני הבינה שבפיו אמורות לבקוע. לעיתים, גם בגיל מבוגר יותר, אינן בוקעות באופן מלא, ופעמים אחרות, הן בוקעות שלא במקום המדויק המיועד להן בחלל הפה. מצב זה, המכונה 'שיניים כלואות', עשוי לגרום לפגיעה בשיניים ובחניכיים. על כן, במקרים רבים, תתבצע עקירה כירורגית של שיני בינה כלואות, במטרה למנוע נזקים עתידיים.

אלו נזקים עשויות לחולל שיני בינה כלואות?

שן בינה כלואה עשויה לפגוע בשן הסמוכה אליה, לגרום לעששת, להביא להיווצרותה של דלקת חניכיים ואף לגרום להיווצרותם של ציסטות וגידולים בחלל הפה. על כן, במקרים מסוימים, הימנעות מעקירת שן בינה כלואה עשויה להוביל בהמשך להכרח לעקור גם את השן הסמוכה אליה.

האם כל שן בינה כלואה יש לעקור?

ההחלטה לגבי עקירת שן בינה מתבצעת לאחר ביצוע צילומי רנטגןם וכן לאחר בדיקה יסודית של השן עצמה ושל חלל הפה כולו. דעותיהם של הרופאים שונות זו מזו בנוגע לעקירת שיני בינה, ובעוד שרבים מהם רואים בעקירה כירורגית מוצא אחרון, חלק מן הרופאים נוטים להעדיף לעקור שיני בינה כלואות גם בטרם נשקפת סכנה ממשית לבריאות הפה, מתוך רצון להימנע באופן מוחלט מבעיות עתידיות העשויות להופיע. מומלץ להתייעץ בנושא עם רופא מנוסה, שאתם סומכים על דעתו.

מדוע חשוב שעקירת שן בינה תתבצע ע"י רופא מקצועי ובעל נסיון?

עקירת שן בינה כלואה מעט מורכבת יותר מעקירה רגילה, ובמקרים נדירים ייתכנו סיבוכים, דוגמת שבר שורש או שבר לסת. על כן,רצוי שמקרה של עקירה כירורגית יבוצע ע"י רופא בעל ניסיון רב בתחום, המבצע עקירות מעין אלו לעיתים קרובות.

הרופאים העובדים במרפאת שיניים בינת השן שבהרצליה מנוסים ומיומנים גם בביצוע עקירות הנחשבות מורכבות. אתם יכולים להיות רגועים ולדעת כי בריאות שיניכם מופקדת בידיים הטובות והמקצועיות ביותר.

צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם בכל עת

Call Now Button