הרמת סינוס

באזורים האחוריים של הלסת העליונה, משני צידי האף, ישנו חלל המכונה סינוס. לאחר עקירות שיניים, גובה העצם מתקצר, לעיתים באופן שאינו מאפשר התקנת שתלים באזורים אלו ללא תוספת עצם לחלל הסינוס. הפרוצדורה של הוספת העצם לחלל הסינוס מכונה הרמת סינוס.

שני סוגי הרמת סינוס – הרמה פתוחה והרמה סגורה

לאחר בחינה מדוקדקת של חלל הפה וביצוע CT של האזור, יוכל המומחה לחניכיים לדעת באיזו משתי האפשרויות לבחור – הרמת סינוס סגורה, המתאימה לרוב המקרים, כאשר דרושה תוספת עצם קטנה, או הרמת סינוס פתוחה, הנדרשת במידה והעצם המצויה מועטה במיוחד ויש צורך בתוספת עצם משמעותית.

חשוב שתדעו כי במרפאתנו מומחה חניכיים מנוסה ומיומנן, שמאחוריו שורה ארוכה של טיפולי הרמת סינוס מוצלחים. מומחה החניכיים שלנו מאבחן את מצבו של חלל הפה במדויק ומתאים עבור כל לקוח את הטיפול המתאים לו ביותר.

מהי הרמת סינוס פתוחה?

בינת השן המלצות

בהרמת סינוס פתוחה, יוצרים מעין פתח דרך עצם הלסת בצד החיצוני של הסינוס ומפרידים בעדינות רבה את רירית הסינוס על מנת לשתול עצם מתחתיה. בחלוף כ- 9 חודשים, פרק זמן המשתנה במקצת ממטופל אחד למשנהו, העצם שהושתלה תיקלט היטב, וניתן יהיה לבצע את ההשתלה הדנטאלית. לעיתים ניתן לבצע את ההשתלות הדנטליות בשילוב עם הרמת הסינוס הפתוחה.

מהי הרמת סינוס סגורה?

לעומת זאת, בעת ביצוע הרמת סינוס סגורה, הפתח שיוצר הפריודונט קטן יותר ונעשה בחלקו העליון של עצם הלסת. היתרון הוא בכך שההליך מהיר ופשוט יותר, ותמיד מתבצע בשילוב עם השתל הדנטלי. אך יש גם חיסרון – בשעה שבהרמת סינוס פתוחה ניתן לראות היטב את האזור המטופל, בהרמת סינוס סגורה, בשל גודלו המצומצם של הפתח, לא ניתן להבחין בבירור בשטח הלסת שמעבר לאזור הנקודתי.

מהי התחושה הנוצרת לאחר ביצוע הרמת הסינוס?

בחלק מן המקרים, לאחר ביצוע הרמת הסינוס, בין אם פתוחה ובין אם סגורה, יתכנו אי נעימות, כאב קל או נפיחות באזור הפנים, אשר יורדת תוך כמה ימים. לעיתים נדירות, ישנם דימומים או דלקות, אשר מטופלות על ידי הצוות המקצועי של המרפאה.

הרמת סינוס החלמה  – כיצד יש לנהוג בימים שלאחר הטיפול?

טיפול תרופתי

בטרם יחל טיפול הרמת הסינוס, יקבל המטופל אנטיביוטיקה וכן משככי כאבים. את שניהם ייטול בפעם הראשונה זמן מועט לפני תחילת הטיפול, והוא ימשיך ליטול אותם לאורך תקופת ההחלמה. כמו כן, יינתנו למטופל שטיפות פה וטיפות אף, בהן יעשה שימוש עפ"י ההנחיות. בכל שאלה או אי הבנה בנוגע לנטילת התרופות, חשוב לפנות אל הרופא.

הצוות הרפואי של 'בינת השן' מלווה כל לקוח ולקוח לאורך כל שלבי הטיפול וזמין עבורו לכל שאלה והתייעצות.

צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם בכל עת

Call Now Button