יישור שיניים

כולנו רוצים חיוך יפה ומלא ביטחון, עם שני טורי שיניים לבנות וישרות. כמו בכל הקשור לגופנו, גם מראה השיניים מושפע מן הגנטיקה ומן ההתנהלות היומיומית שלנו בנוגע לבריאותנו. יש ששפר עליהם מזלם וניחנו בשיניים ישרות באופן טבעי, ויש הזקוקים לסיוע מצד אורתודנט – רופא המומחה ביישור שיניים, על מנת להשיג את החיוך המיוחל.

המודעות לאסתטיקה גבוהה מאוד היום, וצעירים ומבוגרים כאחד נוקטים בשלל דרכים לשם שיפור המראה, ביניהן יישור שיניים.

למי מומלץ יישור שיניים?

יישור שיניים מומלץ לכל מי שמראה שיניו אינו מניח את דעתו ואולי אף מעורר בו תחושה של חוסר ביטחון. ישנן נקודות זמן בחייו של אדם, בהן המראה החיצוני תופס מקום חשוב במיוחד במחשבותיו ובחייו, כמו גיל ההתבגרות, או התקופה שלאחר השחרור הצבאי, עת מתחיל האדם את חייו הבוגרים ומעוניין להותיר רושם טוב במסגרות החברתיות השונות אליהן הוא נכנס – לימודים או עבודה.

האם יישור שיניים מיועד לבני נוער ולצעירים בלבד?

לחלוטין לא. אמנם, אם תביטו סביבכם, תפגשו בני נוער רבים מאוד עם גשר בשיניים (כינוי הניתן בשפה היומיומית לסמכים הקרויים גם 'טבעות', אך למעשה יש לו פירוש אחר לגמרי ברפואת השיניים) או פלטה, אך יישור שיניים למבוגרים הוא שירות הקיים וניתן במרפאות השיניים השונות. בשנים האחרונות, אחוז המבוגרים המבקשים ליישר את שיניהם עלה משמעותית, בין היתר הודות להיווצרותם של פתרונות אסתטיים, כמו גשר שקוף, למשל, המאפשרים להם ליישר את שיניהם מבלי שהדבר יבלוט למרחוק ויגרום להם לתחושת אי נוחות. למרפאתנו מגיעים מבוגרים רבים המעוניינים ביישור שיניים ושמחים מאוד לגלות כי קיימים פתרונות אסתטיים אלו.

באיזה גיל ניתן להתחיל ביישור שיניים?

פרק הזמן שבו מומלץ להתחיל להתעניין בנושא יישור שיניים ולהיוועץ עם מומחה, הוא כאשר נפילתן של שני החלב ובקיעתן של השיניים הקבועות טרם הגיעו לסיומן. הגיל בו נקודת זמן זו מתרחשת משתנה מאחד לאחר, כך שבעוד שאחד יתחיל ביישור כבר בגיל 10, ייתכן ולאחר יומלץ להמתין שנה או יותר. יש דרכים ליישור שיניים המצריכות בקיעה מלאה של השיניים הקבועות, ועל כן הגיל בו יחל התהליך עשוי להשתנות בהתאם לבחירתו של אופן הטיפול המתאים. האורתודנט המומחה שלנו יבדוק את חלל הפה של ילדכם או ילדתכם ויגבש החלטה המותאמת במיוחד עבורם.

בינת השן המלצות

יתרונותיו הבריאותיים של יישור השיניים

חשוב לדעת כי ליישור השיניים חשיבות נוספת על זו האסתטית – הוא משפר את תפקודן של השיניים בדיבור ובאכילה, ואף מאפשר לנקות אותן באופן נוח וקל יותר ולשמור עליהן בריאות וחזקות.

מהן הדרכים השונות ליישור שיניים?

יש דרכים שונות ליישור השיניים. האורתודנט מתאים עבור כל מטופל ומטופל את הדרך המתאימה ביותר לשיניו, שתביא לתוצאה הטובה ביותר. לעיתים, תהליך יישור השיניים מורכב משילוב של כמה שיטות יחד.

אחת הדרכים ליישור שיניים היא שימוש בסמכים, המכונים בסלנג 'טבעות'. ישנם סמכים חיצוניים, המוצמדים לחזית השן וישנם סמכים פנימיים, המוצמדים לדופן האחורי של השן. בעבר היה לסמכים גוון מתכתי בולט, אך כיום ניתן לבחור בסמכים שקופים, הפחות נראים לעין ומעניקים מראה אסתטי יותר במהלך השימוש בהם. השימוש בסמכים קבוע, וניתן להסירם רק ע"י רופא השיניים, בתום התהליך.

דרך נוספת, היא שימוש בפלטה נשלפת, הנבנית במיוחד על פי מבנה הפה והשיניים של המטופל. יתרונה המרכזי של הפלטה הוא ביכולת לשלוף אותה מן הפה בכל רגע נתון ולנקות אותה באופן קפדני בטרם החזרתה.

לכל אחת מן הדרכים ליישור שיניים יתרונות וחסרונות, וחשוב להיוועץ עם הרופא ולהכירם בטרם תחלו בתהליך.

בבינת השן אורתודנט מומחה שיסביר לכם בפירוט רב אודות הדרכים השונות ליישור שיניים, יחווה דעתו בנוגע לדרך המתאימה ביותר עבורכם בעיניו ויהיה קשוב גם לרצונותיכם ובקשותיכם.

צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם בכל עת

Call Now Button