ציפוי חרסינה לשיניים

היום, כאשר המודעות לחשיבותה של האסתטיקה עולה, רבים מקדישים תשומת לב, זמן ומאמץ לא רק לטיפולי שיניים שמטרתם בריאותית, כי אם גם לטיפולי שיניים אסתטיים. הצורך במראה שיניים יפות, ישרות ולבנות הוא טבעי ומובן, ובין שלל הפתרונות להשגת מראה השיניים המיוחל, תוכלו למצוא את ציפוי החרסינה.

מהו ציפוי חרסינה לשיניים?

ציפוי חרסינה לשיניים, המכונה גם למינציה, הוא פעולה פשוטה המתבצעת בקלות ובמהירות, ללא כאב ולעיתים אף ללא צורך בהרדמה, תלוי במידת הרגישות של המטופל. מדובר בהדבקה של שכבת חרסינה דקיקה, שיוצרה והותאמה במיוחד, לחזית השן.

ציפוי החרסינה מעניק לשיניים מראה לבן ונקי ובכוחו לצמצם רווחים הניכרים לעין בין השיניים וכן לשוות להן מראה אחיד ומלוטש יותר. ציפוי שיניים אינו יכול להחליף יישור שיניים, במידה ויש צורך בכך, אך הוא בהחלט יכול לשפר את מראה השיניים הקיים.

לאורך השנים, בוצע במרפאתנו מספר רב של טיפולי ציפוי שיניים בחרסינה, ולקוחותינו מעידים על מראה אסתטי, בריא וזוהר של השיניים גם בחלוף זמן רב מן הטיפול.

יתרונות ציפוי שיניים

לטיפול ציפוי שיניים מספר יתרונות. הראשון והמרכזי שבהם הינו האפשרות להימנע מיישור שיניים קל. יתרון נוסף, הוא היותה של החרסינה חסינה בפני כל אותם גורמים המביאים להיווצרותם של כתמים על גבי השיניים ולהצהבתן, כמו עישון, אכילת מזונות שבהם צבעי מאכל ושתייה מרובה של יין אדום, תה וקפה. כל אלו, יש לציין, אינם הרגלים בריאים במיוחד, שיש לתת עליהם את הדעת גם ללא קשר למראה השיניים.

יתרון שלישי, הוא שציפוי חרסינה לשיניים, ברוב המקרים, אינו מלווה בכאב, אלא לכל היותר ברגישות קלה, ובמקרים רבים אף יכול להיעשות ללא הרדמה. זהו יתרון חשוב עבור אנשים החוששים מפני טיפולי שיניים.

כיצד נעשה ציפוי חרסינה לשיניים?

ככל תהליך רפואי, גם תהליך ציפוי שיניים מתחיל באבחון של רופא שיניים העוסק בתחום. הרופא יבחן את השיניים, יחווה דעתו ויאמר למטופל האם ציפוי חרסינה לשיניים יענה על ציפיותיו וימלא את בקשותיו לשיניים לבנות, אחידות וישרות יותר, ללא מרווחים מיותרים. מאחר ומדובר בצורך אסתטי, חשוב להסביר לרופא בדיוק מהן הציפיות מן הטיפול, על מנת שיראה האם הן ריאליות, או שמא טיפול אחר ישיג את המטרה באופן מוצלח ומלא יותר. כמו כן, הרופא יוודא שאכן ניתן לבצע את ציפוי השיניים, מבחינת מצב השן והיכולת להדביק על גביה את הציפוי.

לאחר מכן, תתבצע הכנת השיניים לציפוי, שהחלק המרכזי בה הוא הפחתה, מינימאלית ככל האפשר, של רקמת השן, על מנת להגיע לאחידות ולהדבקה מיטבית של הציפוי, כך שישתלב בשן ובחלל הפה באופן המוצלח והאסתטי ביותר. הרופא ייקח את מידות השן, לשם יצירת ציפוי חרסינה בהתאמה אישית.

ייצור ציפוי החרסינה, המותאם למטופל במיוחד, אורך כשבוע, ולאחריו מתבצעת ההדבקה. כעבור זמן קצר, חולפת הרגישות שנוצרה עקב הפחתת הרקמה וההדבקה, וניתן לתפקד כרגיל. בחלוף כשבוע מן הטיפול תוזמנו אל המרפאה לביקורת.

מהי שיגרת הטיפול לאחר ציפוי חרסינה לשיניים?

לאחר ציפוי שיניים יש להקפיד לצחצח את השיניים מדי בוקר וערב ולהשתמש בחוט דנטאלי, ממש כפי שעשיתם בטרם הטיפול. חשוב לבחור במשחת שיניים שאינה מכילה חומר שוחק – תוכלו להתייעץ עם רופא השיניים בנוגע לכך.

אם עולות בראשכם שאלות בנוגע לתפקוד היומיומי עם הציפוי, הרגישו בנוח לפנות אל הרופאים שלנו ולהציג בפניהם כל שאלה. ליווי המטופלים גם לאחר התהליך הרפואי הוא חלק בלתי נפרד מתפקידם, אותו הם מבצעים בחיוך רחב.   

צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם בכל עת

Call Now Button