שחזור שיניים קדמיות: 4 מקרים בהם כדאי לבדוק

כולנו מדברים, כל הזמן, על עד כמה חשוב שהשיניים שלנו תהיינה לבנות, יפות, אסתטיות ועד כמה חשוב ונחוץ לנו (מהבחינה אישית, הרומנטית, החברתית והעסקית) שהחיוך שלנו יהיה צח ומושלם.

למעשה, על אף שלכל השיניים הנמצאות בפה יש חשיבות, בנטל החשיבות האסתטית העיקרית נושאות השיניים הקדמיות, ליתר דיוק – שתי השיניים הקדמיות העליונות. אותו זוג שיניים, אשר בזכותן, אין אדם שאינו מזהה את באגס באני, למשל. כך שמיקומן של השיניים הקדמיות מסב אליהן תשומת לב, מצד אחד, אבל, במרבית המקרים, מהצד השני, הוא גם זה שהופך אותן לפגיעות יותר משאר השיניים שבפה, ומצריך שחזור שיניים קדמיות, במקרים של פגיעה, מסוג כלשהו, בהן.

שחזור שיניים קדמיות – מהו ומדוע הוא כל כך חשוב?

שחזור שיניים קדמיות הוא שמן הכולל של כל הפעולות שמטרתן להשיב לשן קדמית עליונה (או לשיניים קדמיות עליונות) את המראה האסתטי ואת היכולת לחתוך מזון, זאת, מאחר והאסתטיקה, אמנם, נחשבת לחשובה מאד, אבל, השיניים שלנו, בראש ובראשונה, נועדו כדי לשמש אותנו בעת האכילה ובעת הדיבור.

  • הליך שחזור שיניים קדמיות במקרים של שן קדמית שהשחירה – במקרה כזה, טיפול רופא שיניים בהרצליה יספק את הפתרון היעיל למצב של ריקבון בשן. ההליך יתבצע במספר שלבים, המתחילים בביצוע טיפול שורש והכנת השן באמצעות השיוף לתהליך השחזור עצמו. בחלק מהמקרים, כאשר השן אבודה, עשויות להידרש עקירה שלה והתקנת כתר חרסינה במקומה.
  • הליך שחזור שיניים קדמיות באמצעות סתימה לבנה – פגיעה חלקית בשן קדמית יכולה להיות מתוקנת באמצעות השלמתה בחומר הקרוי קומפוזיט. במקרים כאלו, ישלים רופא השיניים את החלק החסר בשן על ידי שחזורו באמצעות החומר.
  • שחזור שן קדמית שבורה ע"י ציפוי חרסינהציפוי חרסינה לשיניים (למינייט) נעשה באמצעות הדבקת קליפה דקיקה של ציפוי חרסינה על גבי השן שאותה יש צורך לשחזר. הליך זה מבוצע על גבי שיניים בריאות, ומטרתו היא אסתטית ולא בריאותית.
  • שחזור שן קדמית באמצעות השתלה – במקרים בהם לא ניתן להציל את השן, תידרש השתלה מקומית של שן בודדת או של קשת שיניים. הליך זה משתנה, באופן פרטני, ממקרה למקרה, ובהתאם לצורך הספציפי של המקרה והמטופל.

מה חשוב לדעת על ההליכים השונים?

כל אחת מהפעולות הללו, שמטרתן שחזור השיניים הקדמיות, מתחשבת בהתאמת השן המשוחזרת לקשת השיניים העליונות, הן מבחינת גודלה, מבחינת מיקומה ומבחינת צבעה. שהרי, בשורה התחתונה, מטרת ההליך היא להשיב לשיניים את מראן האחיד והטבעי ואת יכולת התפקוד שלהן.

בינת השן – אנחנו שם בשבילכם, תמיד

למרפאת השיניים בינת השן ניסיון רב בהליכי שחזור שיניים, תוך שימוש בטכנולוגיות החדישות ביותר ובציוד האיכותי והעדכני ביותר.

צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם בכל עת

Call Now Button