דלקת בשן שעברה טיפול שורש – מה עושים?

טיפולי שיניים, אף פעם, אינם חוויה כיפית, שאותה היינו, מרצון, מעדיפים, על פני צפייה בסרט, אכילה במסעדה, או כל בילוי נעים אחר.

אבל, בדומה לטיפולים רפואיים אחרים, לעיתים, גם השיניים שלנו מגיעות למצב שבו נדרש להן טיפול מעמיק ויסודי יותר – טיפול שורש. מאחר, וכידוע, טיפול שורש כולל את ניקוי פנים-השן מעששת עד לנקודה הנמוכה ביותר של תעלת שורש השן, במקרים מסוימים, אם במהלך התהליך ובין אם לאחריו, עלולה להתפתח דלקת בשן המטופלת.

דלקת בשן – כיצד יודעים שאתם סובלים מאחת כזו?

אם עברתם לאחרונה טיפול שורש בשן אחת או יותר, זה הזמן שעליכם להיות קשובים לחניכיים שלכם. בהתהוותה של הדלקת תוכלו להבחין על ידי שלושה תסמינים עיקריים – כאב חד שאותו אתם חשים בשן ובאזור שמסביב לה, קיומה של רגישות גבוהה מאד בעת מגע בחניכיים שבאזור השן המטופלת והסממן המובהק מכל – נפיחותם של החניכיים שבאזור השן המטופלת. זיהוי אחד מהסממנים הללו ידרוש מכם להפוך לערניים ולקשובים יותר לגופכם. במידה ואחד מהתסמינים (או יותר) אינם חולפים תוך יום-יומיים לאחר שבוצע טיפול השורש, יהיה עליכם להגיע אל רופא שיניים בהרצליה (או הרופא המטפל) בכדי לבחון את האופציה של דלקת בשן, לבחון סיבות אפשריות להתפתחותה, ואף, בהתאם לצורך, לקבל אנטיביוטיקה שתאפשר ביצוע טיפול שורש חוזר לתיקון המצב.

מה קורה לאחר אבחנה של דלקת בשן לאחר טיפול שורש?

דלקת בשן לאחר טיפול שורש עלולה להתפתח מלא מעט סיבות שבראשן עומדת ניקוי לקוי של תעלות שורש השן. סיבות אפשריות נוספות עלולות להיות סתימה בעייתית שאפשרה חדירתם של מזהמים (כדוגמת מזון) אל חלל השן המטופלת ואף שחזור כותרת שן שדלף בטעות אל תעלות שורש השן.

בהתאם לחומרת המצב, בשלב הראשון הרופא המטפל ירשום לכם תרופה אנטיביוטית, ואולי, במקרים מסוימים, אף יבצע מריחה של תכשיר אנטיביוטי באזור המודלק. לאחר פרק הזמן הנדרש לאנטיביוטיקה לפעול את פעולתה, הדלקת תירגע מאד או תעלם והרופא יבצע את ההליכים הנדרשים שמטרתם לטפל בגורמים את הדלקת ולמנוע את חזרתה. זהו השלב בו הרופא יבחן בקפידה את הגורם שגרם להופעת הדלקת בשן, ובמידת הצורך, גם יבצע טיפול שורש נוסף, שמטרתו, כאמור, היא מניעת חזרת הדלקת.

חשוב לדעת
לכאורה, כל הסיבות הנפוצות להתפתחותה של דלקת בשן, נמצאות באחריותו של הרופא המטפל. יחד עם זאת, חשוב לציין כי אין הדבר מעיד על רמתו המקצועית ועל ניסיונו של הרופא. זאת, מאחר ודלקת בשן לאחר טיפול שורש עלולה להתפתח גם אצל הרופאים המנוסים ביותר. למרות זאת, ככל שהרופא המטפל הוא בעל ניסיון ומתמחה בתחום טיפולי שורש, ההסתברות להתפתחותה של דלקת תהיה נמוכה יותר.

אנשי המקצוע של מרפאת בינת השן יעשו הכל בכדי להשיב את החיוך (הלבן, הבריא והיפה) לפניכם!

צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם בכל עת

Call Now Button