בדיקת רופא שיניים: בדיקה שגרתית מונעת בעיות בעתיד

אנחנו זוכרים להכניס את הרכב למוסך לטיפולים השגרתיים, אנחנו זוכרים גם לקחת את הכלב / החתול לווטרינר לקבלת החיסונים במועדם, אולם, באורח פלא, נראה, כי כאשר מדברים על בדיקת שיניים תקופתית, פתאום, הזיכרון שלנו מפסיק לתפקד כהלכה.

כן, ברור, הראש שלנו עמוס, מידי יום, בהמון דברים אחרים, כך שבדיקת השיניים נדמית לנו כמשהו שאפשר לדחות קצת (ועוד קצת, ועוד קצת), וכך, אנחנו מופתעים לגלות ש"דילגנו" על לא מעט בדיקות שגרתיות כאלה, השיניים שלנו כבר אינן במצבן המיטבי, וכל זה, רק כי לא היינו מודעים לחשיבותה של בדיקת שיניים שגרתית…

בדיקת שיניים שגרתית – מדוע היא כל כך חשובה?

אנחנו יודעים שציפיתם מאיתנו לכתוב את המשפט המתבקש – בריאות השיניים והחניכיים חיונית ליכולת שלנו לחייך, לאכול ולדבר, אבל בגלל שהעובדה הזו כל כך הגיונית, נשאיר אותה דווקא לסוף, ונעסוק במשהו לא פחות חשוב, שפחות מודעים לו – הפה שלנו מהווה "קצה" למערכות חיוניות בגוף האנושי – מערכת העיכול ומערכת הנשימה. חלק מהבעיות וממצבי הבריאות המורכבים ביותר, עשויים להשתקף בפה ובחניכיים.

לא מאמינים?

קחו לדוגמה, את האפטות בפה, אותן כיבים מציקים המופיעים בחלל הפה. אלה עשויות להעיד על תזונה לקויה, חוסר איזון הורמונלי או, אפילו על כשל כלשהו במערכת החיסונית של הסובל מהן.

זקוקים לדוגמאות נוספות?

הידעתם, למשל, כי חלק גדול מתופעות הסוכרת מתבטאות בהשפעה על חלל הפה, השיניים, החניכיים ואפילו הרוק? כך גם ההגדלה השפירה של בלוטת הפרוטיד (Benign parotid hypertrophy) ועוד לא מעט מצבים בריאותיים, אשר בדיקת שיניים שגרתית במרפאה מנוסה ועל ידי רופא שיניים בהרצליה / שיננית מקצועיים עשויה לגלות את הבעיה ה ר ב ה לפני שהסימפטומים האחרים של הבעיה הבריאותית יופיעו בחלקי גוף אחרים.

אם כן, בדיקת שיניים, אשר, לכאורה, עוסקת אך ורק במצב השיניים, החניכיים והפה, היא למעשה דרך מצוינת לגלות נורות אזהרה שנוגעות למצב בריאותו הכללית של הגוף שלכם, ולא דווקא למצב השיניים והפה, שלכאורה, הם אלו המצויים במרכז הבדיקה.

וכעת, נציין גם את המשתמע מאליו – בדיקת שיניים שגרתית תקופתית מסוגלת לזהות בעיות בשיניים, בחניכיים ובחלל הפה, סמוך מאד לתחילתן, דבר שמאפשר תחילת הטיפול בבעיה כבר בשלב מוקדם שלה, וחוסך לכם לא מעט זמן, כסף וכאבים בעת הטיפול.

מרפאת בינת השן – איתכם ולבריאותכם!

לנו, במרפאת בינת השן, יש את כל הסיבות לרצות שהמטופלים שלנו ימשיכו להיות בריאים וימשיכו לחייך בפה מלא ובשיניים בריאות. צוות המרפאה המנוסה והמיומן עומד לצידכם בכל שאלה, בעיה או התייעצות, ויעשה הכל (כמו תמיד) על מנת שתקבלו את הטיפולים המקצועיים העדכניים ביותר, את הציוד החדשני ביותר ואת החומרים האיכותיים ביותר!

צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם בכל עת

Call Now Button