כיצד משתלב דמיון מודרך בטיפול שיניים במרפאה כיום?

חרדה מרופא שיניים היא תופעה שכיחה בקרב ילדים ומבוגרים כאחד. רופאי השיניים וחוקרי התופעה בכל רחבי העולם מחפשים פתרונות שונים, שיכולים להקל על החוויה בתוך מרפאת השיניים. ביניהם דמיון מודרך. 

אנחנו משלבים בטיפולים גז צחוק שמקל על החרדה, משתמשים באמצעי הרגעה כמו הרדמה מקומית או פשוט יוצרים בסביבת המרפאה מקום נעים, אסתטי ומחבק שבו המטופל מתקבל בצורה רגישה ועם החיוך המרגיע. אחד הכלים המשמעותיים כיום הוא דמיון מודרך.

דמיון מודרך בטיפול לילדים

כיום משתלב דמיון מודרך בטיפול שיניים לילדים ולמבוגרים אשר סובלים מחרדה. במהלך הטיפול משתמש הצוות בטכניקות מעולם הדמיון המודרך כדי להרגיע את המטופל וליצור עבורו מקום טוב יותר כשהוא מתיישב לטיפול.

גם ילדים סובלים מחרדות מרופא השיניים וכדי לעצור את החרדה הזו כבר מגיל צעיר ולמצוא את הדרך להגיע אל הילד, לומדים רופאי שיניים רבים טכניקות מעולם ה-NLP והדמיון המודרך.

המטרה היא למנוע מהילד להגיע למצב שבו הפחד הבסיסי מהמאורע – הטיפול אצל רופא השיניים – הופך לפוביה גדולה ורחבה יותר, כזו שתמנע ממנו להגיע לרופא השיניים כמבוגר.

הרעיון הוא ליצור תחושה בטוחה באמצעות משחקי דמיון ולהביא את הילד לדמיין את עצמו בסביבה קצת שונה, באוויר הפחות מרתיעה ולקרב אליו את המקום והמצב שבו הוא נמצא במהלך הטיפול.

כיצד משתלב דמיון מודרך אצל מבוגרים

אצל מבוגרים, יכול דמיון מודרך להיות טכניקה להתפתחות אישית בתחומים נוספים. במקרה זה הרופא פחות משתמש בטכניקה ישירות על המטופל אלא יפנה את המטופל לדמיון המודרך כדי לקבל מענה לחרדה שלו.

רופאי שיניים רבים לומדים את הנושא של דמיון מודרך ומפנים מטופלים שסובלים מפוביות וחרדות לטיפול מתמשך. במסגרת הטיפול לומד המטופל כיצד לשלוט בחרדה באמצעות דמיון ולמצוא את הנקודה שבה הוא מרגיש רגוע והפחד איננו. דרך הדמיון המודרך הוא לומד לה

לפתח קשב למטופלים ולתת חוויה מקיפה

הכלל שאנחנו פועלים בתוכו בכל הקשור לחרדה ולשימוש בטכניקות דמיון מודרך בטיפול הוא לפתח קשב. אנחנו מבינים את המטופל שסובל מחרדות ולא מנסים להוכיח אותו או לשלוט עליו, אלא למצוא עבורו את הפתרונות שיעזרו לו להירגע.

מכיוון שדמיון מודרך הוכיח את עצמו כטכניקה טובה להקלה על חרדות, כל שנותר הוא ליצור את החיבור בין שגרת הטיפולים במרפאת השיניים ובין טכניקות דמיון מודרך שיעזרו לנו לזהות מתי מטופל נמצא בחרדה ולהרגיע אותו.

כרופאי שיניים מתפקידנו לתת למטופל, בין אם מדובר בילד או מבוגר, מענה בכל הקשור לחרדה ולפחד מהטיפולים. דמיון מודרך בטיפול מוכיח את עצמו כטיפול מנע לחרדה והוא מקל באופן משמעותי על המטופלים במרפאה.

צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם בכל עת

Call Now Button