שתלים זיגומטיים: הבשורה למחוסרי שיניים

עם התפתחותן של הטכנולוגיות השונות הנוגעות לרפואת השיניים, ניתן לומר, כי התחום שבו חלה ההתפתחות הגדולה ביותר, הוא תחום השתלות השיניים.

בין אם המדובר על השתלת שן בודדת ובין אם המדובר על השתלת שיניים נרחבת, הכוללת טיפול באובדן כל השיניים בלסת אחת או בשתיהן. השתלת שיניים נרחבת, היא, ללא ספק, אחת מהמשימות המאתגרות ביותר שאיתן מתמודדים רופאי שיניים בהרצליה ובכלל, במיוחד – כאשר המטופל סובל מחוסר בנפח עצם מספק או מעצם רכה וספוגית שאינם מאפשרים את החדרת שתלי העיגון הנחוצים לצורך הרכבת גשר שיניים בלסת העליונה בצורה האופטימלית. 

באילו מקרים נחוץ השימוש בשתלים זיגומטיים?

בפני מטופלים הסובלים מחוסר נרחב בשיניים עומדות שתי אפשרויות עקרוניות – הראשונה – שימוש בשיניים תותבות נשלפות, והשנייה – הנוחה והיציבה יותר – השתלת שיניים. השתלת שיניים שלמה של לסת אחת או שתיים, מאפשרת למטופל לזכות בשיניים אשר נראות טבעיות ואסתטיות ומתפקדות ברמת תפקוד הדומה לזו של שיניו הטבעיות. סוג השתלת השיניים הנרחבת הנפוץ ביותר כיום הוא השתלת השיניים המבוצעת ביום אחד, והיא מתבצעת בשיטות ה-All on 4, All on 6 (ולפעמים גם All on 8). שיטות שבהן אין המדובר בהשתלה ספוראדית של כל שן בנפרד, אלא בהשתלת 4, 6, או שמונה שתלים דנטליים, שביניהם מתחלק העומס המוטל על גשר השיניים שיורכב בלסת הבודדת.

הבעיה העיקרית במצב כזה, היא כי למרות שהעומס מתחלק בין השתלים, עדיין, על מנת להשיג את היציבות הנדרשת, כל אחד מהשתלים הללו אמור להיות מעוגן בעצם לסת שאורכה המינימאלי הוא לפחות 6 מ"מ ורוחבה המינימאלי הוא לא פחות מ-4 מ"מ. כך שבנוסף לאנשים שבאופן טבעי, סובלים מחוסר בעצם, גם מטופלים חסרי שיניים שהשתמשו תקופה ארוכה בשיניים תותבות נשלפות, סובלים מספיגה מזורזת של העצם שיוצרת מצב של חוסר בעצם. מצב זה, עד לא מזמן, חייב את המטופלים שסבלו מכך לעבור הליכים מורכבים וכואבים (כהרמת סינוס או השתלת עצם) כתנאי מקדים, לביצוע השתלת שיניים בלסת העליונה.

מהם שתלים זיגומטיים ואיזה פתרון הם מציעים?

כיום, בהשתלות השיניים בהן, בשל חוסר בעצם בלסת העליונה, לא ניתן להחדיר שתלים לעצם הלסת, נעשה שימוש בשתלים הזיגומטיים, אשר מוחדרים ישירות לעצם הזיגומה – עצם הלחי ולא לעצם שבלסת. השתלים הזיגומטיים המשמשים בהשתלת השיניים הינם ארוכים במיוחד (בשל המרחק שבין עצם הלחי לחלל הפה), בדומה למרבית השתלים הנפוצים כיום בשימוש הם עשויים מטיטניום, והשימוש בהם אינו מוגבל רק לצידה האחורי של הלסת, שכן, במקרים בהם כאשר חוסר קיצוני בעצם הלסת לכל אורכה, ניתן לפתור זאת באמצעות השתלת ארבעה שתלים זיגומטיים המספקים בסיס יציב ואיתן להעמסה מיידית של גשר השיניים החדש.

בינת השן, הבית של השתלות השיניים

בשל מורכבותה, השתלת שיניים באמצעות שתלים זיגומטיים דורשת מקצועיות וניסיון רבים יותר מהשתלות השיניים הרגילות. גם כאן, בדומה לטיפולי בריאות ואסתטיקה דנטאלית אחרים, מרפאת שינייפ בינת השן מציעה לכם את הטיפול המקצועי האיכותי ביותר, המבוצע באמצעות הטכנולוגיות והמכשור המתקדמים ביותר. 

צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם בכל עת

Call Now Button