מה חשוב לדעת על התקנת כתר זמני?

תהליך שיקום הפה הוא תהליך ארוך. לא פעם אנחנו ממתינים לתוצאה הסופית במשך חודשים ארוכים. לאחר כל טיפול, בעיקר אם מדובר בשיקום משמעותי, אנחנו נותנים לאיזור הפה והלסת להשתקם, להתחזק וממשיכים לטיפול הבא.

עם זאת, רפואת השיניים כיום יודעת להפוך את תהליך השיקום למיידי ואסתטי יותר, כלומר לאפשר למטופל להרגיש בנוח גם כאשר הטיפול עוד לא הושלם, לשפר את מראה השיניים ואת החיוך ולעבור את התקופה בין טיפול וטיפול ללא מבוכה.

אחד הפתרונות שלנו לתקופת הביניים הזו היא כתר זמני. לאחר שהמטופל עבר טיפולי שורש ועקירות, לעיתים עקירה כירורגית שיכולה להיות כואבת וקשה, הגיע הזמן להשתיל שיניים חדשות. הכנת המבנה לשן, כמו גם ההחלמה מניתוחים וטיפולים מקדימים להשתלה, יכולים לקחת זמן. לכן, אנחנו מתקינים כתר זמני.

מהם היתרונות של התקנת הכתר הזמני?

לאחר טיפול ראשוני כמו טיפול שורש או עקירות, בין אם מדובר בעקירה רגילה או עקירה כירורגית, אנחנו צריכים לדאוג ליצירת מבנה ומעליו הגנה מסוימת על איזור השן המשוקמת. הכתר הזמני עשוי מחומר שאינו פוגע בשיניים או בחניכיים ומולבש על המבנה עד שהכתר העשוי חרסינה, שיהיה הכתר הקבוע בתוך השן, יהיה מוכן ויהיה ניתן להשתמש בו.

הכתר מולבש על ידי רופא השיניים על איזור המבנה ויוצר מראה אסתטי יותר בתקופת ההחלמה וההמתנה לכתר הקבוע. צבעו טבעי ודומה לצבע השן המקורית והרופא לרוב מתאים אותו לגודל השן.

איך מתבצעת התקנת הכתר הזמני?

התקנת כתר זמני נעשית על ידי הרופא המומחה. הכתר מולבש על המבנה בקלות, לעיתים לאחר התאמות של הרופא. לאחר הטיפול תורגש אי נעימות במהלך מספר שעות, בדומה לטיפולי שורש או עקירות, למעט עקירה כירורגית שדורשת שיקום ארוך יותר. בהמשך, לאחר שאי הנעימות תחלוף תוכלו לאכול וללעוס ללא כל בעיה.

לאחר מספר ימים, כאשר הכתר הקבוע יהיה מוכן, תוכלו להחליף אותו אצל רופא השיניים ולקבל כתר חזק וקבוע שילך אתכם למשך תקופה ארוכה. חשוב לזכור שהכתר הזמני אינו פתרון לטווח הארוך ולכן חשוב להמשיך את הטיפול עד להתקנת הכתר הקבוע.

למה חשוב להשקיע מחשבה בבחירת המרפאה לפני הטיפול?

תהליך שיקום הפה ובתוכו התקנת כתרים לשיניים, עקירות וטיפולים נוספים הוא כאמור תהליך לא פשוט, שבמהלכו עוברים כמה טיפולים בזה אחר זה, עם תקופות החלמה שיכולות להיות ארוכות.

מסיבות אלו חשוב לבחור במרפאה איכותית ומקצועית שבה תוכלו לקבל את כל הטיפולים אצל רופאים מומחים ולהיות מפוקחים גם בשלבי ההחלמה. התקנת כתר זמני למשל, היא רק תהליך ביניים בדרך לשיקום פה מלא, אבל חשוב שגם הטיפול הפשוט הזה ייעשה על ידי רופא מומחה עם ניסיון בהתקנת שתלים.

לפני שאתם מתחילים תהליך שיקום פה, בידקו שאתם מקבלים תוכנית טיפולים מפורטת שמתבססת על בדיקות מקיפות, צילומי שיניים והערכה של הרופא.

צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם בכל עת

Call Now Button דילוג לתוכן