7 מזונות שמומלץ להימנע מהם כדי לשמור על בריאות השיניים

מגיל צעיר אנחנו לומדים עד כמה חשוב לשמור על בריאות השיניים. אנחנו קוראים לילדים שלנו ספרים כמו "קריוס ובקטוס", לומדים כיצד לצחצח נכון שיניים ומלמדים גם את ילדינו כיצד לעשות זאת נכון. חינוך נכון לשמירה על השיניים כולל מודעות לדרך שבה משפיעים מזונות מסויימים על השיניים שלנו. מאילו מזונות כדאי להימנע ואיך אפשר למנוע נזקים בטווח הארוך?


סוכריות

סוכריות גומי, טופי או סוכריות קשות, כל אלו נמצאות תחת משפחה מתוקה אחת, שאמנם עושה שמח בליבם של ילדים אבל מזיקה מאד לשיניים שלהם. גם כמבוגרים עדיף להימנע מאכילת סוכריות, שהן למעשה סוכר מרוכז. הסוכר הזה פוגע בשיניים, יוצר חורים ובעיות עמוקות ולבסוף יכול להביא למצב דרסטי שבו נצטרך השתלות וניתוחים.

 

טיפול אצל השיננית

שוקולד, עוגות ועוגיות

כמו סוכריות גם שוקולד – בין אם מדובר בחפיסת שוקולד או בממתק קטן, עוגות ועוגיות וכל מאפה מתוק אחר הורסים את השיניים. אלו מזונות עתירי סוכר, ללא חומרים מזינים שיכולים לתרום לצמיחת השיניים. כמו סוכריות גם אלו יוצרים חורים בשיניים ובהמשך סיבוכים נוספים.

חטיפים עתירי מלח

חטיפים עתירי מלח (וגם סוכר) הורסים את השיניים. הם יצריכו מהם ניקוי אבנית לסילוק האשפה הרבה והם יגרמו ללא פחות חורים ובעיות בשיניים מממתקים וסוכריות. המלח מייבש את חלל הפה, הסוכר יוצר נזקים וביחד הם יוצרים מצב בעייתי שיחייב בעתיד טיפול מהותי בשיניים.

משקאות ממותקים

אולי הגורם מספר אחד לנזקים בשיניים הגורמים לחורים, שבעקבותם נדרשות סתימות בשיניים. משקאות ממותקים הם מסוכנים במיוחד כי אנחנו לא חושבים שהם מזיקים. אנחנו שותים כמה לגימות ושוכחים מכך. בכל כוס משקה ממותק תמצאו לא פחות משש כפיות סוכר, שמספקות נזק עצום לשיניים.

דגני בוקר

לכאורה קורנפלקס הוא מוצר תמים. אנחנו שומעים כל הזמן על הערכים התזונתיים, הויטמינים והמינרלים שהוא מכיל. למעשה ברוב מוצרי הקורנפלקס ודגני הבוקר בכלל יש כמות גדולה של סוכרים. ילדים שאוכלים דגני בוקר מדי יום בעצם חושפים וחשופים לנזקים בשיניים לאורך שנים. לא חייבים לוותר על דגני בוקר, אבל כדאי לבחור באלו שבאמת מספקים אופציה בריאה, בלי סוכר.

יין, תה וקפה

משקאות אלו אמנם משתלבים בתזונה של רובנו ולא תמיד יש בהם סוכר, אבל יש בהם חומרים בעלי רמת חומציות גבוהה. רמת החומציות הזו משפיעה על השיניים, יוצרת כתמים ואבנית ומזיקה למראה השיניים הבריאות. מי שצורך כמות גדולה של תה, קפה או יין צריך לקחת בחשבון שייתכן ויצטרך הלבנת שיניים כדי להחזיר את המצב אחורה.

 

חיוך עם שיניים לבנות

רטבים קנויים

רטבים עתירי סוכר ובעלי צבע כהה יכולים להזיק לשיניים בשני מובנים. הסוכר גורם לחורים בשיניים, הצבע הכהה – שהוא לרוב סינטטי – צובע את השיניים ויוצר מראה לא אסתטי. גם במקרה הזה תצטרכו ניקוי אבנית או הלבנת שיניים באופן קבוע.

כיצד שומרים על שיניים נקיות?

הדרך הטובה ביותר לוודא שהשיניים שלכם נקיות והחיוך שלכם מזמין ומטופח היא לבקר באופן קבוע אצל רופא השיניים ובמקביל להימנע מצריכת מזונות מזיקים. רופא השיניים יבצע ביקורת ויבדוק האם אתם זקוקים לטיפול מיוחד, יציע טיפולי הלבנת שיניים במקרה הצורך ויטפל בבעיות מיוחדות. בנוסף, מומלץ להגיע לביקור אצל שיננית ולבצע באופן קבוע ניקוי אבנית מקצועי.

צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם בכל עת

Call Now Button דילוג לתוכן