נכון או לא נכון: מידע אמיתי על השתלת שיניים שכדאי להכיר

השתלים הדנטאליים (Dental implants), המכונים בפי הציבור "השתלת שיניים", מהווים, ללא כל צל של ספק, את אחת מהמהפכות הטכנולוגיות המשמעותיות ביותר שידע תחום רפואת השיניים בעשורים האחרונים.

בזכות השתלת שיניים, מסוגלים כיום מיליוני אנשים להתנהל כרגיל, לאכול, לדבר ולצחוק גם לאחר ששיניהם נשרו או נעקרו, וזאת, בניגוד לדורות הקודמים, בהם נגזר על אנשים כאלו להשתמש בשיניים התותבות הנשלפות, על כל הסרבול והמגבלות שהיו כרוכים בשימוש זה.

יתרונות השתלת שיניים על פני התותבות הנשלפות

בשונה מהשיניים התותבות הנשלפות, השתלים הדנטאליים מספקם את החלופה הקרובה ביותר לשיניים הטבעיות – השתלים מקובעים ומעוגנים בצורה איתנה למקומם, וחיבורם היציב לעצם לסתו של המטופל מאפשר לו את הלעיסה והנגיסה אף במזונות הקשים יותר (שמהווים משימה בלתי אפשרית עבור המשתמשים בשיניים התותבות הנשלפות). עבודתם המדויקת של רופא השיניים וטכנאי השיניים משלימה את התמונה (תרתי משמע) ומעניקה לשיניים מראה טבעי ואסתטי, שוב, כאמור, בניגוד לשיניים התותבות הנשלפות.
למותר לציין, אם כן, כי להליך השתלת שיניים ישנה לא רק השפעה על תפקודו של האדם, אלא שהיא נושאת עימה גם השפעות נפשיות (כהשבת הביטחון העצמי) והשפעות חברתיות, מאחר ולאחריו, האדם כבר אינו מתבייש לחייך בטבעיות, לאכול בנסיבות חברתיות וכן הלאה.

השתלת שיניים – חשוב לדעת!

בדומה לטיפולי שיניים נוספים אחרים רבים, אף הצלחתן של השתלות השיניים אינה נסמכת, אך ורק, על עצם פיתוח הטכנולוגיה פורצת הדרך, אלא בעיקר על אופן יישומה בפועל, יישום המצריך מיומנות ורמת מקצועיות שהן גבוהות ביותר.
אבל הנה ההפתעה…

בישראל, על פי החוק, כל רופא שיניים שסיים את לימודיו וקיבל תעודה רשאי לבצע טיפול כירורגי זה, גם אם לא התמחה בתחום, או, אפילו לא עבר כל הכשרה מיוחדת שתפקידה להעניק לו אך ורק מידע והיכרות בסיסית עם תחום מורכב זה. על אף שבשנת 2015 מבקר המדינה התריע כי ביצוע השתלת שיניים המבוצעת בידי רופא מומחה עתידה למנוע מהמטופלים נזקים רבים וקשים (שחלקם – בלתי הפיכים), התחום נחשב לפרוץ למדי, וכרגע, כל רופא שיניים בעל תעודה יכול להציע לכם השתלת שיניים מבלי שהוא עובר על החוק.
איכותה של התוצאה המתקבלת, כמו גם הנזקים שאיתם אתם עלולים להתמודד כתוצאה מכך – הם כבר עניין שונה לגמרי!

השתלת שיניים בבינת השן

אנחנו, אנשי המקצוע של בינת השן, מקפידים להתעדכן בטכנולוגיות החדישות ביותר הקיימות כיום בתחום רפואת השיניים, על רבדיה השונים. בנוסף, אנחנו מקפידים על שמירה על רמת מקצועיות ומיומנות גבוהה בתחום זה, בדומה למה שאנחנו עושים בתחומי הטיפול האחרים שלנו. זאת, מאחר ואנחנו מאמינים כי זכותו של כל אדם לחייך בפה מלא ולנהל אורח חיים תקין, גם אם הוא מתמודד עם בעיות שיניים.

צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם בכל עת

Call Now Button דילוג לתוכן