מהי אוגמנטציה, ומי צריך אותה בטרם השתלת שיניים?

השתלת שיניים הינה אופציה המועלית, במקרים רבים, לאחר שכלו כל הקיצים, וכל אופציה אחרת המתייחסת לשימור שיניו של המטופל, נמצאה כלא מתאימה למצבו, או כלא הולמת את נתוניו הבסיסיים.

אולם, אף השתלת שיניים, על אף התדמית שנבנתה לה בעשורים האחרונים, אינה פתרון קסם, וזאת מאחר, ואף היא, בדומה לפרוצדורות דנטאליות אחרות, מחייבת תנאי סף בסיסיים, אשר בלעדיהם, לא ניתן להבטיח את הצלחתה. עד לפני שנים לא רבות, השתלות השיניים נחשבו לניתוחים מסובכים, שבכדי לבצעם היה על המטופל ברשימה של תנאים מחמירים. כיום, התנאי היחיד הקיים לכך הוא כמות עצם מספקת, ובמקרה שאין למטופל כזו, ניתן לתקן זאת באמצעות אוגמנטציה.

מהי אוגמנטציה ואלו סוגים שלה קיימים?

את השתלות השיניים, שמטרתן, כידוע, הן השלמת שן חסרה (או שיניים חסרות), מקדימה בדיקת נתוני התאמת עצם הלסת. במקרים בהם עצם הלסת אינה מתאימה להשתלה (בשל דלילות בצפיפותה או בשל עובי שאינו מספיק להבטיח עיגון יציב ומוצלח) יידרש תהליך השתלת עצם בלסת שנקרא אוגמנטציה. אוגמנטציה מאפשרת להוסיף עצם באזור הלסת, במקומות בהם קיים בה חוסר, באמצעות השימוש בעצם סינתטית העשויה מחומרים פלסטיים שונים ומקובעת למקומה שבלסת באמצעים שונים. לאחר ביצוע האוגמנטציה, יהיה על המטופל להמתין בין 6 חודשים ל-12 חודשים, כדי להבטיח כי קליטתה של העצם המושתלת ואיחודה בצורה מושלמת עם עצם הלסת המקורית. האיחוד בין שני סוגי העצמות (המקורית והמושתלת) הינו חיוני להבטחת ההצלחה של קליטת שתלים דנטליים.

כיום, מבוצעים שני סוגי אוגמנטציה – אוגמנטציה אופקית ואוגמנטציה אנכית. אוגמנטציה אופקית תתבצע במקרים בהם האבחון יעלה כי הלסת שעתידה להכיל את השתלים הינה דקה מידי מכדי להצליח לעשות כן, בעוד שאוגמנטציה אנכית תתבצע במקרים בהם עצם הלסת אינה "גבוהה" מספיק כדי לאפשר לרופא לבצע את תהליך ההשתלה באמצעות שתלים באורך הנדרש לעיגון מוצלח.

למי נדרשת אוגמנטציה לפני ניתוח השתלת השיניים?

קרוב ל-40% מהמטופלים המעוניינים לבצע השתלות שיניים, יצטרכו לעבור טיפול מקדים הכולל השלמת העצם טרם ביצוע ההשתלה-עצמה. חשוב אף לציין, כי על אף, שלכאורה, המדובר בטיפול האידיאלי שמטרתו להבטיח את הצלחתן של השתלות השיניים, עדיין תתבצענה בדיקות נוספות שמטרתן לבחון את התאמתו המטופל לתהליך האוגמנטציה. כדוגמה, אוגמנטציה אינה מומלצת למעשנים ולאנשים שאצלם תהליכי הריפוי וההחלמה איטיים מהרגיל (למשל – אנשים מבוגרים), ולכן, גם האוגמנטציה אינה מספקת פתרון קסם לכל אדם הסובל מחוסר בעצם לסת מספקת להשתלה.

אנחנו, אנשי המקצוע של מרפאת שיניים בינת השן, עושים הכל בכדי לאפשר לכם את קבלת הטיפול הטוב והמתאים ביותר עבורכם. אנחנו עומדים לרשותכם בכל שלב ובכל מצב, ונעשה כ ל מה שביכולתנו המקצועית, כדי שתחייכו בפה מלא, בחניכיים בריאות ובשיניים צחורות!

צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם בכל עת

Call Now Button דילוג לתוכן