יישור שיניים – לא רק לצעירים

בשנים האחרונות התבססה המודעות לטיפולי יישור שיניים למבוגרים. יישור השיניים שנעשה על ידי רופא מתמחה מותאם באופן אישי לגיל המטופל, למצב הפה ולשאר הטיפולים שעליו לעשות כדי לזכות בבריאות ובאסתטיקה של הפה.

בעבר, התמונה השגרתית של בני נוער הייתה בעינינו כזו: פצעוני בגרות על הפנים, מבט לוחמני בעיניים ולעיתים קרובות גם גשר בשיניים. המחשבה על יישור שיניים נקשרה באופן ישיר לתקופת חטיבת הביניים והתיכון והיה נדמה שאחרי התקופה הזו חלון ההזדמנויות להרוויח חיוך מושלם נסגר.

בשנים האחרונות מציעה רפואת השיניים מגוון פתרונות ליישור שיניים שלא שייכים לצעירים בלבד. למי מומלץ לבצע יישור שיניים ואיך מטשטשים את הסממן החיצוני הזה, שכל כך מחובר לעולם המתבגרים, כשאנחנו כבר מבוגרים? הנה כל התשובות עבורכם.

 

יישור שיניים לא רק לצעירים

 

יישור שיניים – לכל מי שרוצה פה בריא ואסתטי

יש לא מעט אנשים שמגלים בגיל מבוגר יחסית שהשיניים שלהם אינן ישרות. הם חוששים לפנות לרופא השיניים כיוון שעברו את הגיל ושכבר אין מה לעשות. זוהי הנחה שגויה לחלוטין.

יישור שיניים אינו תחום בטווח גילאים מסויים, אלא מוצע לכל מי שמראה השיניים שלו אינו אסתטי לטעמו או שיש צורך ביישור שיניים מסיבות רפואיות. כיום יישור שיניים הוא הליך אסתטי שמתאים לכלה לפני החתונה, לאדם בתחילת דרכו הקרייריסטית שרוצה לשפר את המראה ולכל מי שרוצה לזכות בחיוך ישר ומושלם, ללא הבדלי גיל.

בשנים האחרונות עלה אחוז המבוגרים שמבקשים להנות מהיתרונות של רפואה אורתודנטית בכלל ויישור שיניים בפרט. המבוגרים האלו עוברים תהליך אבחון ונקבעות דרכי הטיפול שבסופן יזכו בשיניים ישרות. רבים מהמבוגרים פוחדים בעיקר מההשלכות האסתטיות של התהליך, כשהם זוכרים את אותן טבעות מתכתיות שמולבשות על השיניים לאורך תקופה. בזכות פתרונות אסתטיים חדשניים בעולם רפואת השיניים, אפשר להנות מתהליך יישור שיניים בלי להציג לראווה שרשרת מתכתית בולטת.

לא רק מסיבות אסתטיות

חשוב לדעת שתהליך יישור שיניים חשוב בכל גיל, לא רק מסיבות אסתטיות, אלא גם מסיבות בריאותיות. לאורך שנים שיניים עקומות פוגמות בבריאות הפה. הן קשות יותר לניקוי ולכן לאורך זמן הן חשופות ליותר סכנות ומחלות. מסיבות אלו חשוב להקפיד על קבלת ייעוץ ואבחון על ידי מרפאת שיניים מתמחה בנושא זה כמה שיותר מוקדם וקבלת טיפול מתאים. שיניים ישירות קל יותר לתחזק ולנקות.

לאורך זמן, שיניים לא ישרות פוגמות גם ביכולות הדיבור ולעיתים מקשות על האכילה, עוד סיבות שמחזקות את הצורך בתהליך יישור שיניים, גם בגיל מבוגר.

מהם האמצעים ליישור שיניים כיום?

יש שפע של דרכים ושיטות ליישור שיניים שמספקות תוצאות טובות ואינן פוגמות בפה מבחינה אסתטית במהלך התהליך. השיטה הנפוצה ביותר ליישור שיניים היא באמצעות סמכים – אלו הן אותן טבעות המוכרות לנו מאותה תמונת גיל התבגרות מוכרת.

בניגוד לעשורים קודמים בהם הסמכים היו בולטים לעין ומתכתיים מאד, היום ישנם סמכים שקופים שיוצרים מראה אסתטי ושקשה יותר להבחין בהם. סמכים מותקנים על השיניים מבחוץ או מבפנים, בהתאם לצורך.

דרך נוספת ליישור השיניים היא באמצעות פלטה. הפלטה מעוצבת לפי צרכי המטופל ומצב השיניים. אפשר להוציא אותה מהפה ולנקות אותה ולהחזיר אותה לפי הצורך. הפלטה מתאימה בדרך כלל למצבים בהם יש צורך ביישור שיניים מינימלי יחסית.

יישור שיניים כיום הוא תהליך פשוט שנפרש על פני תקופה קצרה יחסית. בין אם אתם צעירים או מבוגרים, כדאי לפנות למרפאת השיניים ולעבור אבחון שיקבע האם אתם זקוקים ליישור שיניים. התוצאה הסופית – שיניים בריאות ופה אסתטי יותר – מספקת את הסיבה הטובה ביותר לעשות זאת.

 

צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם בכל עת

Call Now Button דילוג לתוכן