מה חשוב לבדוק לפני שקונים מברשת שיניים?

אומרים שדווקא ההחלטות הקטנות בחיים הן אלו שיכולות לעשות שינוי גדול. כשמדובר בביקור אצל רופא השיניים או בילוי אצל שיננית והמלצות הטיפול שיגיעו אחריהם, דווקא ההחלטה איזו מברשת שיניים לקנות יכולה להשפיע על התוצאה לכאן או לכאן. מה צריך לבדוק לפני שקונים מברשת שיניים שתעזור לנו לשמור על השיניים נקיות ובריאות?

התאמה לגיל המשתמש

בראש ובראשונה, חשוב שהמברשת תתאים לגיל ולמצב של המשתמש. היום תוכלו למצוא בשוק מברשות שיניים שמתאימות לתינוקות קטנים שזה עתה התחילו להצמיח שיניים, לפעוטות, לילדים עד גיל שש ומעל גיל שש וכמובן למבוגרים.

ההבדל בין כל המברשות האלו נעוץ בסיבים וברכות שלהם, כאשר בגיל צעיר מאד הסיבים רכים מאד וככל שהגיל עולה הם הופכים קשיחים יותר. עם זאת, סיבים קשים מאד הם לא אמת מידה של איכות או התאמה לגיל מבוגר, הצחצוח צריך להיות נעים ונוח בכל גיל. שיננית תוכל לעזור ולהראות איזה מברשת תתאים לכל גיל.

איכות המברשת

ישנן מברשות שיניים בדרגות מחירים שונות ובייצור של חברות רבות – חלקן מוכרות ויש להן תו איכות ברור וחלקן לא מוכרות. חשוב להקפיד לבחור במברשת שיניים שיש לה תו תקן ונבדקה על ידי מכון התקנים, שנחשבת איכותית ושהסיבים שלה יציבים ולא נתלשים.

התאמה למצב השיניים

לאחר הביקור אצל רופא השיניים בהרצליה במרפאתנו או אצל שיננית שלנו תוכלו לדעת יותר על מצב השיניים והחניכיים שלכם. חשוב להתאים את המברשת למצב הכללי של השיניים. כך למשל אם יש חניכיים רגישות חשוב לוודא שלא בוחרים במברשת בעלת סיבים אגרסיביים מדי שיכולה במהלך הצחצוח לפצוע את החניכיים.
גם במקרה זה כדאי להתייעץ עם שיננית שתוכל להמליץ לכם על סוג מברשת השיניים המתאים לכם ולמצב השיניים שלכם.

האם לבחור מברשת שיניים חשמלית או רגילה?

אחת השאלות שבהן אנחנו נתקלים תמיד היא האם לבחור מברשת שיניים חשמלית או להישאר עם המברשת הרגילה והמוכרת. מחקרים נוטים לכאן ולכאן כאשר ישנם מחקרים שמראים שצחצוח במברשת שיניים חשמלית נמצא יעיל יותר במקרים רבים.

מצד שני, יש כאן גם שאלה של נוחות. לא כולם מרגישים בנוח עם מברשת שיניים חשמלית, שלעיתים אפילו הרעש שהיא משמיעה בזמן ההפעלה יכול לגרום לאי נוחות. במקרה כזה, אפשר לנסות למשך תקופה ולבדוק האם השיטה הזו עובדת עבורינו או להתייעץ עם שיננית שתוכל לבדוק האם יש שינוי בהיגיינת הפה מאז שהתחלתם לצחצח עם חשמלית.

מברשת מנקה לשון – כן או לא?

יש מברשות שיניים שמציעות גם ניקוי לשון. לא הרבה יודעים שרובד חיידקים משמעותי נמצא דווקא על הלשון ולא על השיניים. מומלץ לבחור ולנסות מברשת שיניים שיש לה מנקה לשון מובנה, בדרך כלל על הצד האחורי של המברשת – אשר עוזר לשמור גם על הלשון נקייה.

צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם בכל עת

Call Now Button דילוג לתוכן