בין כתר מתכת לכתר חרסינה – במה כדאי לבחור?

שיקום הפה כולל בדרך כלל גם הרכבה של כתרים בשיניים. הכתרים הם למעשה שיניים משוחזרות, אשר באות להחליף שיניים שנעקרו בגלל בעיות שונות. מדלקות ועד לעששת, משבירת שן ועד התפרקות טבעית.

כמו בכל תחום ברפואה האסתטית, גם רפואת השיניים לשיקום הפה מציעה לנו אפשרויות נרחבות של התקנת כתרים בשיניים. האם כדאי לבחור בכתר עם ציפוי חרסינה לשיניים או דווקא כתר מחרסינה מלאה?

סוגי הכתרים הנפוצים כיום בתחום שיקום השיניים

כל מומחה לשיקום הפה יוכל להמליץ לכם על סוגים שונים של כתרים לשיניים. לכל אחד מהם יתרונות משלו ויש כאלו שכבר זוכים להעדפה נרחבת על ידי רופאי השיניים המתמחים.

כתר מתכת יצוק הוא הכתר המוכר והנפוץ כבר שנים רבות. זהו כתר עשוי ממתכת שאין לו ציפוי והוא מותקן בפה מבלי שייראה דומה לשיניים האחרות בתוך הפה. התוצאה למעשה היא מראה של שיני זהב או שיני מתכת אפורות, מראה שלא נחשב אסתטי במיוחד כיום. כתוצאה מכך רבים מוותרים היום על כתרי המתכת ובוחרים בסוגים אחרים של כתרים, אשר כוללים ציפוי חרסינה לשיניים או עשויים מחרסינה מלאה.

כתר מתכת מצופה חרסינה או כתר חרסינה טהור? 

סוג נוסף של כתרים הוא כתר מתכת מצופה חרסינה. זהו אחד הכתרים היותר פופולריים לשימוש כיום. מצד אחד הוא בעל עמידות וחוזק כפי שהציעו כתרי המתכת בעבר, אך מצד שני הוא בעל ציפוי חרסינה לשיניים שיוצר מראה נעים ויפה.

זהו הכתר הנפוץ ביותר לשימוש כיום. הוא בנוי בדרך כלל ממתכת הנקראת סגסוגת, שמצופה בחרסינה.

ציפוי החרסינה יוצר מראה טבעי שמשתלב בחיוך ובמראה הכללי של הפה ויוצר תחושה אסתטית ונעימה. החסרון היחיד של הכתר הזה הוא הפס המתכתי שנוצר בתחתית השן במקום שבו מתחבר הכתר אל החניכיים.

כתר מחרסינה מלאה הוא אחד הכתרים המתקדמים יותר בעולם רפואת השיניים. הוא דורש מיומנות רבה מצד הרופא וטכנאי השיניים כיוון שהוא מדמה את השן בצורה מושלמת וללא פגמים או אילוצים מסביב.

הכתר הזה עשוי מחרסינה מלאה או מזירקוניה והוא עטוף כולו בחרסינה במראה טבעי מאד. הכתר הזה נחשב עמיד וחזק ולעיתים גם יקר יותר מסוגי הכתרים האחרים.

כיצד בוחרים כתר שמתאים לנו?

הדרך הכי טובה לבחור כתר מתאים היא לבחון היכן הכתר צריך להיות מורכב. כאשר מדובר בשן אחורית אפשר להסתפק בכתר מתכת ללא ציפוי או לחילופין כתר מתכת עם ציפוי חרסינה לשיניים.

כאשר מדובר בשיניים קדמיות או כאלו שנראות לעין מהצד, כדאי לבחור בכתר העשוי מחרסינה מלאה. התוצאה תהיה טבעית יותר והכתרים ייראו כחלק מסט השיניים ויצרו חיוך מושלם.

את ההחלטה איזה כתר להתקין נבצע יחד עם טכנאי השיניים ועם הרופא המטפל וניצור את המראה האסתטי ביותר עבור המטופל. ההחלטה תתייחס גם למצב הבריאותי הכללי של המטופל ולמצבים מיוחדים שדורשים שיקולים נוספים.

 

צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם בכל עת

Call Now Button דילוג לתוכן