מפריכים דעות קדומות: כל האמת על שתלים דנטליים

מיתוסים ודעות קדומות מהווים חלק בלתי נפרד מכל תחום עיסוק, ולכן, בדומה לתחום האחרים, גם תחום רפואת השיניים לוקה בכך, במיוחד, כאשר מדובר על שתלים דנטליים.

במרבית המקרים, היות ואנחנו עוסקים בתחום המתפתח במהירות, מקורן של הדעות הקדומות נעוץ בסטיגמות-עבר שהשתרשו בתודעת הציבור, וכעת, עשור או שניים מאוחר יותר, הן עדיין שבות ומופיעות, פה ושם, כאשר מוזכר השימוש בשתלים דנטליים. במקרים אחרים, מקורו של המיתוס במידע חלקי או במידע שגוי, שבדרך לא דרך, איכשהו, כדוגמת המשחק "טלפון שבור" עבר לא מעט גלגולים, ועל הדרך, הצליח לצבור לעצמו עוד "מאמינים" המדקלמים אותו.

ריכזנו כאן כמה מהאמונות השגויות הנפוצות ביותר, וכמובן, גם את האמת המסתתרת מאחוריהן.

ישנם מקרים בהם, מראש, יישלל ביצוע שתלים דנטליים

המיתוס אומר, כי, מראש, אנשים הסובלים ממחלות מסוימות, כדוגמת סכרת, לדוגמה, לא יוכלו לעבור השתלת שיניים.
המיתוס נכון, אבל רק בחלקו – כל השתלת שיניים נבחנת לגופה, וההחלטה מתקבלת על סמך תוצאותיהן של בדיקות מקדימות הנערכות למטופל. אמנם, יתכנו מקרים בהם מטופל מסוים, בשל מצבו הרפואי לא יוכל לעבור השתלת שתלים דנטליים, אולם, כיום, בזכות השיטות המתקדמות בתחום, המדובר במקרים חריגים למדי, וגם אז, תוצענה למטופל אלטרנטיבות התואמות את מצבו הפרטני הייחודי.

קיים יחס ישר בין מחיר שתלים דנטליים לאיכותם

מיתוס ישן, השייך לתקופה שבה הקריטריון הקובע בהחלטה על השתל היה איכותו. כיום, מדברים על השתל המתאים ביותר למטופל ולמצבו ולאו דווקא על השתל היקר או האיכותי ביותר. חשוב להבהיר – ברור שאיכותם של שתלים דנטליים משחקת תפקיד רציני בהצלחת ההשתלה, ולכן, יש להקפיד על ביצוע הטיפול, אך ורק, בקליניקות המקפידות על חומרי גלם וציוד איכותיים, כך, שלמעשה, עניין האיכות – ברור ומובן מאליו. בנוגע למחיר השתל, לא אחת, בבדיקת המטופל מתברר כי השתל המתאים לו ביותר, הוא דווקא הוא השתל שעלותו אינה הגבוהה ביותר. לכן, הרלוונטיות למטופל ולמצבו היא הקובעת.

מחסור בעצם מחייב, תמיד, השתלת עצם / הרמת סינוס לפני תחילת הטיפול

עוד מיתוס ישן, שמקורו בתקופה שבמקרים בהם היה קיים מחסור בעצם, הדרך היעילה היחידה להשיג נפח עצם המתאים להשתלת השיניים הצריכה השתלת עצם או הרמת סינוס. כיום, קיימות מספר חברות המתמחות בייצורם של שתלים דנטליים לבעיות שונות בלסת, כולל מחסור ברקמת העצם בלסת המושתלת. גם כאן, בדומה למיתוסים הקודמים, חשוב לציין, כי כל מטופל נבדק ועובר בדיקות מקדימות, אשר, בין השאר, מטרתן לקבוע את מהלך הטיפול הנחוץ לו.

בינת השן – איתכם לאורך כל הדרך

כאשר אתם מטופלים אצל רופאי שיניים בהרצליה בקליניקת בינת השן, הדבר החשוב ביותר שאתם צריכים לדעת, הוא כי תמיד אנשי המקצוע שלנו יבחרו בדרך הנכונה ביותר עבורכם ובשתלים הרלוונטיים ביותר למצבכם. גם במקרים מורכבים, או כאלו, אשר בעבר, לא נחשבו למתאימים להשתלה, הטכנולוגיות המתקדמות, הידע המקצוע והניסיון שלנו – מאפשרים לנו להעניק לכם את הפתרון הטוב והמתאים ביותר.

צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם בכל עת

Call Now Button דילוג לתוכן