רופאי שיניים מומחים: באילו מקרים חשוב לפנות למומחה בתחומו?

כולנו כבר מודעים לעובדה כי ביקורים סדירים אצל רופא השיניים ושיננית, אחת לתקופת זמן מסוימת (תקופה שתדירותה משתנה בהתאם לגיל, למצב הבריאותי הספציפי ולמצב הפה והשיניים) חייבים להיות חלק משגרת היגיינת הפה השוטפת שלנו.

על כך, כיום, אין כל ויכוח. אולם, יחד עם זאת, ישנם מקרים בהם, רופאי השיניים ה"רגילים" לא יספיקו, והכתובת הנכונה לקביעת הבדיקה והטיפול יהיו רופאי שיניים בהרצליה המומחים בתחומם. מהו ייחודם של רופאי השיניים המומחים? כיצד יודעים מתי נזקקים לשירותיהם ומתי ניתן "להסתפק" ברופא שיניים "פשוט"?

רופאי שיניים מומחים – מה הופך אותם לכאלה?

על אף שרבים טועים לחשוב שכל רופאי השיניים חולקים את אותו הידע, אותן הכשרות ואותה רמת הניסיון הנדרשת לטיפול גם במקרים ייחודיים ומורכבים יותר, בדומה לרפואה הכללית, גם רפואת השיניים היא תחום הכולל לא מעט התמחויות ספציפיות.

אז מהו, בעצם, ההבדל בין רופאי שיניים מומחים לרופאי שיניים רגילים?

לימודי רפואת השיניים הבסיסיים (בכלליים) אורכים 6 שנים, והם מחולקים לשלושה שלבים לימודיים שונים – הלימודים הטרום-רפואיים, הלימודים הפרה-קליניים (אותם לימודים שהמסיימים אותם זכאים לתואר "בוגר מדעי רפואה") והלימודים הקליניים (אשר בהם, למעשה, לומד רופא השיניים את כל מה שנדרש ממנו על מנת להיות "רופא שיניים", בניגוד ל"רופא ילדים", "אורטופד" וכן הלאה). כאן, לאחר מעבר בהצלחה של בחינת הרישוי של משרד הבריאות, נעצרת התמחותו של רופא השיניים הרגיל, הכללי.

אולם, בכדי שרופא שיניים ייחשב כזכאי לקבלת תעודת "מומחה", עליו להמשיך וללמוד 3-6 שנים נוספות (בהתאם לתחום התמחותו), כשבסיומן – ממתינה לו בחינת ההסמכה של האיגוד המקצועי המתאים. רק לאחר סיום לימודיהם ועמידה בהצלחה בבחינה, רופאי שיניים מומחים ייחשבו כזכאים להשתמש בתואר "רופא שיניים מומחה".

מתי תזדקקו לטיפולו של רופא שיניים מומחה?

רפואת השיניים כוללת שבעה תחומי התמחות עיקריים – פריודונטיה (התחום העוסק ברקמות המקיפות את השיניים, התומכות בהן והמגנות עליהן) אנדודונטיה (העוסק במחלות שורש-השן ובמחלות באזור סב-חוד השורש שבלסת), פדודונטיה (תחום רפואת השיניים לילדים שמטרתו לזהות בעיות בשלביהן המוקדמים), אורתודונטיה (התחום העוסק באבחון, במניעה ובטיפול בתופעות הקשורות למיקומן של השיניים והתאמתן ללסתות ולמבנה הפנים), כירורגיית פה ולסת (תחום כירורגי-ניתוחי שעוסק בראש, בפנים ובצוואר ומטפל במחלות שונות, בפציעות ובפגמים ברקמות רכות וקשות באזורים אלו), שיקום הפה (תחום העוסק בשחזור השיניים על מנת לשפר את התפקוד והאסתטיקה של הפה), הפתולוגיה האוראלית (התחום העוסק באבחון מיקרוסקופי של הנגעים שבחלל הפה) ורפואת הפה (התחום העוסק באבחון ובטיפול במחלות חלל-הפה ובטיפולי שיניים לחולים המצויים בסיכון מבחינה בריאותית.
כל הבעיות הנוגעות לתחומים אלה, תצרכנה פניה לרופא שיניים מומחה.

מרפאת בינת השן – כל טיפולי השיניים שלכם תחת קורת גג אחת!
על בסיס העובדה רק כ-8% מרופאי השיניים בישראל נחשבים לרופאי שיניים מומחים בתחום מסוים, אנחנו, במרפאת בינת השן, גאים לעמוד לצידכם בכל טיפול (כללי או מומחה) לו אתם זקוקים, בכל תחום התמחות!

צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם בכל עת

Call Now Button דילוג לתוכן