אילו טיפולי שיניים אסתטיים מתאימים לבני נוער?

בני נוער מבקרים במרפאת השיניים לא מעט. השינויים שחלים בגיל ההתבגרות, אורח חיים שמתמקד לעיתים בזלילת ממתקים ופחות בשמירה על השיניים והתפתחות טבעית של הלסת והשן מביאים איתם דרישה לטיפולים רפואיים ואסתטיים, שמשפרים את מראה השיניים.

דווקא בגיל ההתבגרות, גיל שבו אנחנו נסקרים מהקודקוד ועד האצבע ברגל בכל מה שאנחנו עושים, אומרים, לובשים ומביאים איתנו אל החברה שסובבת אותנו, הביקור במרפאת השיניים הופך מהותי יותר. מגוון טיפולים אסתטיים יכולים לשפר את מראה השיניים וליצור את החיוך המושלם.

אלו הם כמה מהטיפולים המוצעים כיום במרפאות השיניים:

יישור שיניים:

אולי הטיפול הנפוץ ביותר בקרב בני נוער. טיפולי יישור שיניים מבוצעים בדרך כלל מגיל 13 ואילך ומתרכזים ביישור השיניים הקדמיות. טיפולי יישור שיניים מתבצעים באמצעות טבעות וסמכים, גשר שקוף ואפשרויות נוספות הקיימות כיום. הפיתוחים הטכנולוגיים בעולם של רפואת השיניים האסתטית מאפשרים לבני נוער להנות מתהליך יישור שיניים שאינו נראה לעין.

הלבנת שיניים:

אחד הטיפולים המהותיים לבני נוער שרוצים להנות ממראה אסתטי של השיניים. הטיפול נערך במרפאת השיניים על ידי רופא שיניים מתמחה. טיפול הלבנת שיניים שנעשה בצורה מקצועית הוא הטיפול הטוב ביותר שמביא לתוצאות העמידות ביותר. הטיפול במרפאת השיניים יכול להניב כמה שנים של שיניים אסתטיות ולבנות, זאת בניגוד לטיפולים ביתיים וטיפולים בקליניקות שאינן מקצועיות או מורשות.

כתרים והשתלות:

אלו הם טיפולים שיקומיים שלרוב אינם שכיחים בגיל ההתבגרות. עם זאת, ישנם בני נוער שמגיעים למרפאת השיניים לאחר כמה שנים של הזנחה או התחמקות מטיפולים קבועים ולכן זקוקים לטיפולי שיקום פה שכאלו. כתרים והשתלות מבוצעים על ידי רופאי שיניים מומחים.

התקנת כתרים על שיניים שבורות או שיניים בעלות מראה לא אחיד יוצרת מראה אסתטי יותר, של חיוך נעים ומושלם, בדומה להלבנת שיניים. חשוב לבצע את טיפולי הכתר אצל רופא שיניים מיומן המתמחה בטיפול זה.

לצד כתרים, ישנם מקרים בהם יש צורך בהשתלת שיניים. במידה והשן נפלה או הוסרה ישנו חלל שיוצר מראה פחות אסתטי של הפה. השתלת שיניים בגיל ההתבגרות כרוכה בדרך כלל בהשתלה של שן בודדת, בניגוד לגילאים מבוגרים יותר בהם לעיתים צריך להחליף סדרה של שיניים או אפילו את השיניים כולן.

ביקורת קבועה:

ביקורת קבועה נחשבת ללא כל ספק לטיפול אסתטי מומלץ אצל בני נוער. במהלך ביקורת אצל רופא השיניים נבדק מצב הפה ומוחלט על שגרת טיפול מתאימה. זהו השלב שבו אפשר לתפוס לא מעט מהבעיות שיכולות להסתבך וליצור מראה לא אסתטי. מחורים ועד טיפולי שורש, מעקירות ועד שיניים שבורות.

שיננית:

כמו ביקורת אצל רופא שיניים, כך גם טיפולי שיננית. טיפולי שיננית הם הטיפולים האסתטיים השכיחים ביותר בנושא רפואת השיניים. הם מסייעים לבני הנוער לנקות את רובד החיידקים, האבנית ושאריות המזון שמתחבאים בחלל הפה.

במהלך הביקור אצל השיננית מקבל המתבגר סקירה על הדרכים לשמור על השיניים נקיות ויפות ויכול למנוע כך בעיות נוספות שיספקו צורך בטיפולים אסתטיים מורכבים יותר.

טיפולי שיניים אסתטיים מתאימים גם לבני נוער, אך חשוב לציין שחינוך לטיפול בשיניים ושמירה עליהן, ביקורת קבועה אצל רופא השיניים וצחצוח קבוע של הפה יאפשרו לבני הנוער לשמור על שיניים לבנות ומטופחות לאורך שנים.

צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם בכל עת

Call Now Button דילוג לתוכן