הלבנת שיניים באמצעות פחם – האם זה באמת עובד?

האם שימוש בפחם פעיל יוכל לחסוך מכם את הביקור הקרוב אצל השיננית שלנו? ממש לא בטוח! המשיכו לקרוא…

אחד הטרנדים שתפסו תאוצה בשנים האחרונות בתחום הלבנת השיניים הביתית הוא השימוש בפחם. האם באמת מדובר בשיטה אפקטיבית שתסלק מהשיניים את המראה הצהבהב שכולנו היינו שמחים להפטר ממנו? או האם כדאי להזמין תור עבור הלבנת שיניים בהרצליה בבינת השן, במרפאתנו?

מה ההיגיון בהלבנת שיניים באמצעות פחם?

כל העצות שעוסקות בהלבנת שיניים באמצעות פחם עוסקות אך ורק בפחם פעיל. פחם פעיל הוא פחם שעבר הליך כלשהו (נחסוך מכם את הפרטים הכימיים) שגרם לו להיות מלא בנקבוביות ובעל נטייה למשוך רעלים וחומרים שונים מסביבתו. הפחם הפעיל אכן משמש את עולם הרפואה, אולם לא בתחום הלבנת השיניים, אלא כתרופה עבור אנשים עם בעיות מעי שונות, לרבות גזים, בעיות מרה, ניקוי רעלים ועוד.

מה הבעייתיות בשימוש בפחם פעיל?

כפי שניתן להבין, הבעייתיות בשימוש בפחם פעיל לא נובעת מרעילותו, אלא עקב העובדה שיעילותו להלבנה לא הוכחה מדעית ולכן, לא נמצא אותו במשחות שיניים רבות, אם בכלל, וגם לא אצל השיננית. יתר על כן, השימוש בו נעשה לרוב על ידי משחות שיניים בהכנה עצמית, שיכולות להיות מסוכנות לשכבת האמייל הטבעית שעל השן.

מעבר לכך, הפחם הפעיל לא מכיל חומרים שיכולים להגן על השן מפני נזקים, כמו פלואוריד, או כאלה שיכולים להגן על השיניים מפני עששת. לכן, גם בהנחה שמשחת השיניים הזו עובדת, היא איננה מסייעת בהגנה על השן כלל, אלא רק מהווה טיפול קוסמטי שכאמור, יעילותו מוטלת בספק.

שורה תחתונה: לנסות או לא לנסות?

לכאורה, יכול להיות שבעתיד יופיעו מחקרים חדשים שיוכיחו שאכן מדובר בשיטה טובה. עם זאת, ישנה משמעות לעובדה כי נכון להיום, אין כמעט אף משחת שיניים שמכילה פחם פעיל. בכל מקרה, הבעייתיות הנוספת שיכולה להיגרם מכך באופן עקיף היא חוסר טיפול בבעיות שיניים קיימות שיכולות לפגום באיכות השן לטווח הארוך משום שכאמור, גם אם מדובר בפתרון יעיל, הוא קוסמטי בלבד.

מה כן לעשות אם השיניים נראות צהובות? לקבוע תור אצל שיננית בהרצליה במרפאת שיניים בינת השן בהקדם ואם צריך, גם אצל רופא השיניים. בנוסף, כדי להימנע ממצב בו נוצרים כתמים או צבע צהבהב על השיניים, מומלץ להימנע ממאכלים ומשקאות כמו קטשופ, סוכריות, מלפפונים חמוצים (באופן קבוע), משקאות עתירי קפאין ומאכלים עתירי רוטב סויה מתועש. הימנעות כזו, תמנע מהכתמים הצהובים להופיע מלכתחילה.

 

צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם בכל עת

Call Now Button דילוג לתוכן