אם תתעלם זה לא ייעלם: חניכיים נפוחות על מה הן מרמזות?

אין ספק כי החיים במאה ה-21 אינם מותירים לנו זמן פנוי רב במיוחד – אנחנו עובדים, לומדים (מתוך הצורך להסתגל למציאות המקצועית והדיגיטלית המשתנות כל הזמן), אנחנו נמצאים בזוגיות, מגדלים משפחה – ועוד כהנה וכהנה פעילויות, שבין ה"כובעים" שאנחנו חובשים בהם, אנחנו נדרשים לעשות ג'אגלינג, כל יום וכל היום.

כתוצאה מכך, אין זה מפתיע, שדווקא לדבר שאמור להיות החשוב לנו ביותר – הבריאות שלנו, יש לנו הרבה פחות זמן פנוי להקדיש, מכפי שהיה ראוי ונחוץ. משכך, אנחנו לא מטפלים בסימפטומים הגופניים השונים מיד כשאנחנו מבחינים בהם, דבר, שבמקרים מסוימים (חניכיים נפוחות, למשל), עלול להכניס אותנו למצב מורכב בהרבה יותר בהמשך, לכשנתפנה, סופסוף, לטפל בהם.

חניכיים נפוחות – מדוע חשוב לטפל מיד בעת הופעת התופעה?

לרוב, הדיון סביב בריאות הפה, נסב בנוגע לבריאותן של השיניים המצויות בפה. זאת, מאחר והשיניים, לכאורה, הן החלק המורגש ביותר בעת חיוך, אכילה או דיבור. אולם, גם לחניכיים, הקרקע שבה מעוגנות השיניים, ישנה חשיבות לא מעטה, הן בהשפעתן על בריאות השיניים הנטועות בן, והן מבחינת יכולתן לרמז על מחלות ומצבים רפואיים שונים.

אז, על מה, בעצם, יכולות לרמוז חניכיים נפוחות?

ישנן לא מעט סיבות לנפיחות בחניכיים, אולם, ריכזנו עבורכם את הנפוצות ביותר בהן:

  • דלקת חניכיים – הסיבה הנפוצה ביותר. לרוב, נגרמת בשל הצטברות חיידקים באזור מחמת שגרת צחצוח שיניים לקויה או צחצוח שאינו יסודי מספיק על מנת להסיר את כל שכבת החיידקים במקום.
  • גוף זר או חלקיק מזון שנתקע בין שתי שיניים – פופקורן וחלקיו נחשבים לגוף הזר הנפוץ ביותר, אולם גם חלקיקי מזון נוספים עלולים להיתקע, במיוחד אם המדובר בטוחנות האחוריות.
  • חיידק / וירוס בחניכיים – נפוץ, בעיקר, אצל ילדים, אבל, לפעמים, גם במבוגרים. במקרה כזה, לרוב, הנפיחות בחניכיים תלווה בהופעתם של פצעים נוספים.
  • נטילתה תרופה חדשה – ישנן לא מעט תרופות העלולות, כתופעת לוואי מתועדת לגרום לנפיחות בחניכיים. כדוגמת תרופות נגד יתר לחץ דם שמכילות חומרים החוסמים תעלות סידן, תרופות נגד אפילפסיה וכן הלאה.
  • מחסור בוויטמינים – על אף, שכיום, מחסור בוויטמינים אינו נפוץ כפי שהיה בעבר, עדיין ניתן, מידי פעם, להיתקל באנשים שהחניכיים שלהם נפוחות, כתוצאה מתזונה לקויה או כתוצאה מתת תזונה. התופעה נפוצה, במיוחד, באוכלוסיה המבוגרת יותר, אולם היא עלולה להיות נחלתם של בני כל הגילאים שאינם מקפידים על תזונה בריאה ומאוזנת.

בינת השן – איתכם לאורך כל הדרך

אנשי המקצוע של מרפאת שיניים בינת השן עומדים לרשותכם (רופא שיניים בהרצליה, שיננית ומומחים בתחומם) לאורך כל הדרך, החל מהשלבים הראשונים של גילוי נפיחות בחניכיים ועד לסיומו המוצלח של הטיפול הנחוץ. אמצעי האבחון העדכניים והטובים ביותר, כמו גם ציוד חדיש ומקצועיות מהשורה הראשונה – כולם ממתינים לכם במרפאתנו.

צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם בכל עת

Call Now Button