טיפולי שיננית – איך הם מסייעים לחינוך הילדים להיגיינה?

מקריוס ובקטוס ועד הביקור הראשון אצל רופא השיניים, הילדים שלנו יכולים וצריכים ללמוד איך לשמור על השיניים נקיות ובריאות. הורים רבים מהססים לגבי הזמן הנכון לפגישה עם שיננית מומלצת, במחשבה שזו מתאימה יותר למבוגרים.

למעשה, לשיננית יש חלק חשוב מאד בחינוך הילדים להגיינה ולשימוש נכון במברשת השיניים, במשחה ובהרגלי הצחצוח לאורך זמן. הנה כמה סיבות להגיע לשיננית כבר בגיל צעיר ולהתחיל את הטיפול בשיניים ברגל ימין.

חינוך להיגיינה בגיל מוקדם מונע בעיות בגיל מאוחר

בראש ובראשונה הסיבה העיקרית להגיע אל השיננית היא החינוך המוקדם שמונע בסופו של דבר הרבה צרות בהמשך הדרך. השיננית מדריכה ומסבירה לילד איך לצחצח שיניים בצורה נכונה, איך להחזיק את המברשת, איך להשתמש נכון במשחה ואיך פועלת התנועה שלנו על השיניים.

היא נותנת לו את הרקע לשמירה על הגיינת הפה ומסבירה לו את חשיבות הדבר. כתוצאה מכך, ילדים מבינים שצריך וחשוב לצחצח שיניים, הם מתרגלים לעשות זאת מדי יום, פעמיים ביום, ומבינים את ההשלכות של אי צחצוח השיניים.

ילד שלמד כבר בגיל צעיר איך לשמור על השיניים גדל להיות מבוגר יותר אחראי בנושא זה, הוא מבין את ההשלכות ויודע שאם לא יקפיד על הגיינת הפה, יחשוף את עצמו לבעיות חמורות בשיניים.

מניעת פחד מטיפולי שיניים וביקורים במרפאה

הביקור אצל שיננית הוא לא תמיד נעים. המכשירים שמסייעים לניקוי השיניים, התחושה הסטרילית והקרירה של המרפאה והפחד הבסיסי מרופא השיניים גורמים לכך שרבים נמנעים לחלוטין מביקור במרפאה וכילדים, מדובר בחוויה יותר מפחידה.

הביקור אצל השיננית, כמו גם ביקורת קבועה וחשובה אצל רופא השיניים, מסייע לילדים להבין שהטיפול בשיניים בבית ובמרפאה הוא טיפול חשוב ושאין צורך לפחד ממנו. כמבוגרים, ההרגל הזה של להגיע לשיננית כבר יהיה שם, טבוע בהם, והם יוכלו להימנע מהפחד.

ניקוי עמוק גם לילדים – מסייע לשמירה על הגיינה באופן קבוע

בסופו של דבר, ביקור אצל שיננית באופן קבוע, גם אצל ילדים, מונע הצטברות של לכלוך ויוצר שגרה של ניקוי עמוק של השיניים, מה שמבטיח נקודת מוצא הרבה יותר בריאה לשמירה עליהן.

שיננית דואגת להסרת האבנית והפלאק שהצטברו בשיניים, מנקה ומוודאת שהשיניים נקיות. אצל ילדים כשאין עדיין בעיות חמורות שדורשות טיפולים מסובכים, זו נקודת מוצא אפילו טובה יותר, כשיש הרגל מסודר של צחצוח שיניים ושמירה על הגיינה בבית לצד ביקורים קבועים אצל שיננית לניקוי עמוק יותר של חלל הפה.

אם ילדיכם הגיעו לגיל שש, תוכלו להתחיל לקבוע עבורם טיפולי שיננית בהרצליה במרפאה שלנו בינת השן אחת לכמה חודשים, ולמנוע ככה שנים של בעיות שיניים חריפות וגם לחנך אותם לשמירה על הגיינת הפה, נקודת פתיחה מוצלחת לחיים בריאים יותר.

הכירו את הצוות במרפאה וחייגו לקביעת תור לבדיקה מהירה!

צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם בכל עת

Call Now Button דילוג לתוכן