השנים הראשונות: טיפים קטנים לביסוס הרגלי צחצוח טובים

כבר מגיל שנה, כששיני החלב של הפעוטות מתחילות לצמוח, אנחנו צריכים להתחיל ללמד אותם לצחצח שיניים. בהתחלה בעדינות באמצעות מברשות ייעודיות ובלי משחה ובהמשך, עם כל שנה שעוברת, להנחיל להם את ההרגלים הנכונים. יחד עם שיננית שמלווה את המשפחה, אפשר לבסס הרגלי צחצוח טובים ולהבטיח לילדים שלנו התחלה טובה בכל הקשור לבריאות השיניים.

הנה כמה טיפים לביסוס הרגלי צחצוח טובים

להוות דוגמה אישית:

אחד הדברים הכי חשובים עבור ילדים קטנים הוא דוגמה אישית, אנחנו כמבוגרים שרגילים לצחצח שיניים בבוקר ובערב כל חיינו לא שמים לב לפעולה הכמעט אוטומטית הזו שאנחנו עושים. אם יש בבית ילדים קטנים שבדיוק צריכים ללמוד על הנושא, זה הזמן לקחת אותם איתכם לאמבטיה ולהראות להם מהו צחצוח שיניים, מתי עושים אותו ואיך. תוכלו להתייעץ עם שיננית לגבי התאמת הצחצוח לילדים.

להפגיש אותם עם מברשת השיניים:

גם אם מדובר בפעוטות שעדיין מצמיחים את שיני החלב שלהם, תוכלו להתחיל ולהפגיש אותם עם מברשת השיניים. באמצעות ספרי ילדים מותאמים לגיל ועוסקים בצחצוח השיניים, הצגות ילדים, מפגש ראשון עם שיננית וגם באמצעות משחק ושיחה, תוכלו להכיר להם את המברשת שתלווה אותם ביומיום בכל חייהם.

ביקור אצל שיננית עם הילדים:

אחד הדברים הכי חשובים לביסוס הרגלי צחצוח ובכלל הרגלי הגיינה טובים הוא החיבור למרפאת השיניים ולשיננית שתוכל ללוות את המשפחה. במרפאת השיניים הילדים יוכלו לפגוש את רופא השיניים המתאים לילדים שיוכל ללוות אותם לאורך השנים ולהכיר את השיננית שאליה יתחילו לבוא בשנים הקרובות לניקוי השיניים. שיננית לא רק דואגת לניקוי עמוק של השיניים, אלא גם יכולה להנחות את הילדים איך לצחצח נכון ולעזור להם לבסס הרגלי צחצוח טובים כבר בגיל צעיר מאד.

לצחצח יחד:

המשפחה היא השראה גדולה לילדים קטנים שרואים את אחיהם הגדולים ואת ההורים שלהם עושים פעולה מסוימת ומעתיקים. לכן, צחצוח משפחתי של השיניים יכול לעזור לקטנטנים ללמוד על חשיבות הצחצוח ולהבין שמדובר בהרגל יומיומי שכולם במשפחה עושים בכל יום, לפחות פעמיים ביום.

בבוקר התארגנו להיכנס יחד לחדר האמבטיה, לצחצח ביחד ולדבר על הנושא. ככל שהעניין יהפוך למשהו יומיומי וקבוע, כך הילדים הקטנים יאמצו אותו באופן טבעי כחלק מהחיים.

בחירת מברשת שיניים מתאימה:

ההצע בשוק של מברשות שיניים לילדים הוא גדול. שתפו את הילדים, גם את הקטנים שביניהם, בבחירת המברשת. קחו אותם אתכם לבית המרקחת לבחירת המברשת, בקשו מהם לבחור במברשת שהם אוהבים את הצבע שלה והסבירו להם מדוע חשוב שיהיה להם נוח להשתמש בה.

מכיוון שקיימים סוגים שונים של מברשות שיניים לילדים, כדאי להתייעץ עם שיננית מה הכי יתאים לאותו ילד ולהתנסות בכמה סוגים כדי למצוא את זו שמתאימה לו במיוחד.

צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם בכל עת

Call Now Button דילוג לתוכן