כיצד תתמודד עם חרדה דנטלית באמצעות דמיון מודרך

חרדה דנטלית היא הפחד המשתק מטופלים שצריכים להגיע לרופא השיניים. הם אינם יכולים להעלות על דעתם את הסיטואציה בה ישבו על כסא הטיפולים, לצדם המכשירים והכלים בהם משתמש רופא השיניים ומעליהם הרופא שמתחיל לטפל בפה שלהם. זהו תהליך שהם אינם יכולים להתמודד איתו ולכן לרוב מעדיפים לוותר על טיפולים אצל רופא שיניים ולהזניח את המצב.

כיום ניתן לטפל בחרדה דנטלית באמצעות אמצעים שנמצאים בכל מרפאת שיניים, שהמוביל ביניהם הוא גז הצחוק. במקרים קיצוניים יעשה הרופא שימוש בהרדמה כללית, כך שהמטופל לא יוכל לדעת מה קורה במהלך הטיפול וכך הפחד לא יהיה גורם מרתיע.

מי שאינו רוצה להשתמש בגז צחוק ובאמצעים תרופתיים, יוכל לתרגל באמצעות מטפל מומחה שיטות שמערבות דמיון מודרך. 

מדוע כדאי לנסות דמיון מודרך?

דמיון מודרך בטיפול שיניים יכול לעזור לכם, בדרך טבעית לגמרי, להשתחרר מהפחדים ולמעשה להיות במקום אחר בכל זמן שאתם נמצאים מתחת לידיו של רופא השיניים. במסגרת תרגול דמיון מודרך אפשר לדמיין שאנחנו נמצאים במקום אחר, רגוע יותר ושליו, שבו אנחנו לא שומעים את רעשי המכשור שבו משתמש רופא השיניים.

מטפל מקצועי שמתמחה בדמיון מודרך יוכל ללוות ולהדריך לקראת הטיפול. הוא יוכל לתת לכם כלים ליצירת ניתוק מהסיטואציה כך שלא תרגישו את החרדה שמלווה אתכם בדרך כלל.

לרוב, טיפולי דמיון מודרך יימשכו לאורך כמה מפגשים. במהלכם תוכלו לפענח מדוע אתם מפחדים מרופא השיניים ותמצאו יחד עם המטפל את המניעים שמאחורי הפחד.

לאחר מכן הוא ילמד אתכם כיצד להתגבר על הפחד באמצעות טיפול בנשימות, עצימת עיניים, תרגילי דמיון מודרך שיוצרים רוגע ותחושת בטחון ויסביר מה עושים במקרים בהם הפחד משתלט בצורה קיצונית.

טיפול רוחני? טיפול חיוני

לא מעט מטופלים ששומעים על טיפול בדמיון מודרך מעדיפים לוותר על הרעיון. המיתוס של טיפולים רוחניים, מוזרים, לא שגרתיים משתלט. זו הנחה רווחת בקרב לא מעט אנשים, אך למעשה היא שגויה.

טיפול דמיון מודרך הוא לא טיפול הילינג או כל טיפול רוחני אחר, הוא טיפול שיכול לעזור באינספור מצבים וכיום הוא חלק בלתי נפרד ממערך הטיפול המשלים של קופות החולים.

לצד טיפולים כמו דמיון מודרך, נכנסים לתמונה בנושא חרדה מרופא שיניים לא מעט טיפולים משלימים נוספים שיכולים לעזור, זאת במידה ואתם מסוגלים לשמור על ראש פתוח, ללא הנחות קודמות. בין הטיפולים האלו תמצאו שיטות כמו ריברסינג, שיאצו ותטא-הילינג. כל הטיפולים האלו פועלים כדי למצוא את מקור הפחד בתוכנו ואת הכלים להתגבר עליו.

למרות שמדובר בטיפולים שחלקנו יחשבו בתחילה שהם מוזרים או רוחניים מדי, הם פועלים בעצם על התת מודע שלנו. על הזכרונות, הטראומות והקשיים שבגללם אנחנו סובלים מחרדה דנטלית. במקרים רבים הבעיה נפתרת במהירות ולכן שווה מאד להתנסות בהם.

חרדה דנטלית

לטפל או להזניח? התשובה לכך ברורה

חרדה דנטלית יכולה להרחיק אתכם ממרפאת השיניים לאורך שנים. הנזק שיווצרבסופו של דבר יחייב אתכם לעבור טיפולים קשים מאד. אלו טיפולים שדורשים מכם לנשום עמוק ולבטוח ברופא השיניים.

כדי להימנע מטיפולים קשים ולשמור על שיניים בריאות, כדאי לטפל בחרדה ולוודא שאתם מסוגלים להגיע למרפאת השיניים לביקורת, לטיפול שיננית ולכל טיפול שאתם צריכים. ביקורת קבועה לא רק תעזור לכם לשמור על פה מטופח, אלא גם תרגיל אתכם לאט לאט לנוכחותו של רופא השיניים בחייכם, מה שיעזור להפיג מעט את החרדה.

צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם בכל עת

Call Now Button דילוג לתוכן