כיצד להתמודד עם עקירה קשה ולעבור אותה בשלום?

עקירת שיניים נחשבת כטיפול לא נעים במיוחד. עצם הפעולה של הוצאת שיניים מהפה, נראית לרבים מאיתנו לא טבעית ומפחידה. חשוב להבין קודם כל שעקירה מבוצעת לרוב כדי למנוע סיבוכים ובעיות מהותיות יותר וכדי להתחיל תהליך של שיקום הפה.

ועם זאת, למרות שעקירה מתבצעת מסיבות רפואיות וכדי למנוע סיבוכים, לא מדובר בתהליך קל. כשמדובר בעקירה כירורגית מתמודד המטופל עם עקירת שן קשה אשר דורשת תשומת לב והקשבה לגוף בימים שלאחר התהליך.

כיצד ניתן להתמודד עם עקירה קשה במיוחד ולעבור אותה ללא בעיות?

הנה כמה טיפים עבורכם:

היצמדו להוראות רופא השיניים

לפני ואחרי כל עקירת שן מנחה רופא השיניים את המטופל כיצד לנהוג בימים שלאחר העקירה, אז יכולים להתעורר זיהומים וכאבים. בין כללי ההתנהגות הרצויים לאחר עקירת שן:

  • הימנעות מצחצוח האזור ממנו הוסרה השן במשך מספר ימים לאחר הטיפול, זאת כדי למנוע כאבים ופציעות.
  • הימנעות מאכילה ומשתייה במשך שעתיים לאחר הטיפול.
  • במשך כיממה לאחר הטיפול צריך להימנע ממשקאות חמים ומאכילת מזונות קשים.
  • חשוב לשמור על הגיינת הפה. הרופאים ממליצים לעשות זאת באמצעות גרגור של מי מלח במשך מספר ימים במהלך היום או להשתמש בתכשירים לשטיפה אנטיספטית. תכשירים אלו יכולים לסייע במניעת סיבוכים וזיהומים.

היו קשובים לגוף שלכם

לצד שמירה על הכללים האלו, שאותם מעביר רופא השיניים לאחר עקירת שן, חשוב להיות קשובים לגוף. כל אחד מאיתנו מגיב אחרת לכאב ולכן ייתכן שיהיו אנשים שיסבלו מכאבים רבים לאחר העקירה ואחרים שלא ירגישו בכאבים כלל.

במידה והכאבים קשים אפשר להיעזר במשככי כאבים בתיאום עם רופא השיניים ובמידה והכאבים הופכים לבלתי נסבלים ואינם מטופלים באמצעות משככי הכאבים, חשוב לפנות אל הרופא ולהגיע במהירות למרפאת השינים לבדיקות.

ביחרו רק במרפאת שיניים מקצועית ואמינה

אולי הדרך הטובה ביותר להתמודד עם טיפול כמו עקירת שן הוא לבחור נכון. בחירת המרפאה בה תעברו את העקירה חשובה מאד. צריך לבחור מרפאת שיניים שבה רופא שיניים מוכר, בעל תעודות ואמין.

מומלץ לקבל המלצות וחוות דעת ולקבל כמה שיותר אינפורמציה על המרפאה והרופאים בה לפני ההחלטה על מקום מסוים. אחרי שבחרתם במרפאה מסוימת, חשוב לוודא שאתם עוברים בדיקות מקדימות – צילומי שיניים מקיפים, בדיקה אצל רופא שיניים וכל בדיקה אחרת שיכולה לסייע ליצור אבחנה מדויקת.

כדי לוודא שאתם עוברים כל עקירה בשלום, בין אם מדובר בעקירה פשוטה או בעקירה כירורגית מסובכת, כדאי לנקוט בכמה כללי זהירות פשוטים. שמירה על הנחיות הרופא המטפל, קשב לגוף ובחירה נכונה ברופא שיניים מקצועי – אלו יובילו אתכם לתקופת התאוששות קלה יותר ולחזרה מהירה לשגרה.

 

צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם בכל עת

Call Now Button דילוג לתוכן