האם אפשר להציל שיניים מתנדנדות אצל מבוגרים – גורמים, טיפול ומניעה

זה קורה לא רק בגיל שש, אלא גם הרבה אחרי, לפעמים הרבה מאד אחרי. שיניים מתנדנדות אצל מבוגרים היא תופעה שאנחנו פוגשים בכל מרפאת שיניים ואצל כל רופא שיניים בהרצליה מומחה.

למה זה קורה ומהם הגורמים שמשפיעים על חוזק השיניים ואיך אפשר למנוע את המצב? אנחנו כאן לענות על השאלה הזו ולשים כמה נורות אזהרה שיעזרו לכם להחליט להגיע בהקדם למרפאת השיניים ולהיבדק.

האם אפשר להציל שיניים מתנדנדות ומה הגורמים?

כשאנחנו מתבגרים והשיניים שלנו מזדקנות במרכאות, הן נחלשות. אנחנו צריכים להמשיך ולחזק אותן, לטפל בהן כמו שצריך ולהימנע כמה שיותר מבעיות בשיניים על מנת לשמור עליהן.

הגורמים לשיניים מתנדנדות יכולים להיות רבים, הנה כמה מהבולטים מביניהם:

  • הגיינה לקויה: כשלא שומרים על הגיינת הפה גם מרפאת שיניים מוסמכת ומקצועית לא תוכל לעזור במניעת התנדנדות של שיניים והיחלשותן. חשוב לדעת איך לצחצח שיניים בצורה נכונה, להתמיד בשמירה על הגיינה באמצעות ניקוי עם מי פה או חוט דנטלי ולהגיע לניקוי אצל שיננית אחת לתקופה.
  • דלקות חוזרות: דלקות חניכיים מחלישות את השיניים, בעיקר כשהן מגיעות לרמה שקשה לטפל בה. בדרך כלל במקרה זה ניאלץ להזמין אתכם למרפאת שיניים ולעקור חלק מהשיניים. לאחר מכן נחליף אותם בכתרים ובשתלים בהתאם לצורך. דלקות נובעות גם הן מהיגיינה לקויה בדרך כלל, לכן עדיין העצה היא להמשיך ולשמור על ניקיון הפה.
  • אכילת מזון קשה: מזון קשה שהשיניים שלנו, חזקות ככל שיהיו, מתקשות לנגוס בו. כדאי להימנע ממזון קשה מאד שיכול להחליש את השיניים ולגרום להתנדנדות.
  • שחיקה טבעית וגנטיקה: שני גורמים שיכולים להשפיע על חוזק השיניים הם שחיקה טבעית לאורך השנים וגנטיקה. בשני המקרים האלו קשה להמליץ מה לעשות, למעט שמירה על הגיינה ומעקב קבוע של מרפאת שיניים מקצועית.

איך מטפלים בשיניים מתנדנדות?

ברוב המקרים ניאלץ לעקור את השיניים או לעקוב אחרי מצבן. לאחר שהן נושרות או שאנחנו עוקרים אותן, אנחנו צריכים לשקם את הפה באמצעות טיפול כמו השתלה, התקנת כתרים וכדומה. במקרים מסוימים נתקין שיניים תותבות.

אז מה אפשר לעשות כדי למנוע את המצב?

כפי שכבר המלצנו, הדבר הכי חשוב הוא לשמור על בריאות השיניים כבר מגיל צעיר. חשוב להקפיד על צחצוח בצורה נכונה פעמיים ביום, להגיע לטיפולי שיננית שמנקים את השיניים ולביקורות במרפאת השיניים קרובה לבית, לפחות אחת לחצי שנה.

בנוסף, כדאי להמעיט באכילת מזון עתיר סוכרים, שיכול להוביל לדלקות בשיניים ולהופעת חיידקים ולוותר גם על מזון קשה מאד שלא ניתן לנגוס בו בקלות.

צוות מוסמך, מקצועי ואמין של מרפאת שיניים יוכל ללוות אתכם מגיל צעיר ועד לגיל מבוגר ולמנוע התנדנדות של השיניים באמצעות טיפולי מניעה וביקורות.

צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם בכל עת

Call Now Button דילוג לתוכן