כיצד נקל על ילדים בעת ביקור אצל רופא השיניים

הביקור אצל רופא השיניים יכול להיות מטלה לא נעימה עבור מבוגרים, שמלווה אותם פחד טבעי מהסיטואציה. כשמדובר על ילדים חשוב להפוך את הביקור אצל רופא שיניים לילדים בהרצליה לנעים ונינוח כבר מהרגע הראשון, על מנת שלא יפתחו את אותה חרדה דנטלית המלווה מבוגרים רבים כל כך.

ניהול מרפאת שיניים בינת השן עוסק לא מעט בפיתוח טכניקות ושיטות שמלוות את צוות המרפאה בהקלה על החשש הטבעי של הילדים. אלו הן כמה מהשיטות המוכרות יותר להקלה על חרדה דנטלית אצל ילדים.

מרפאת שיניים במתחם נעים ומזמין

הצעד הראשון להקלה על הפחד של כל ילד הוא להפגיש אותו עם מקום נעים ומחבק. מרפאת רופא שיניים לילדים היא כבר מזמן איננה המקום הקר והמנוכר שמגישה הקלישאה, אלא מקום שבו תלויות תמונות על הקירות, יש פינת משחקים בחדר ההמתנה והילדים יכולים אף לצפות בטלוויזיה בחלק מהמקרים, רגע לפני שהם נכנסים אל הטיפול.

לצד עיצוב המרפאה, הצוות שמקבל את הילד בבואו אל המרפאה יודע להתמודד עם סוגיית החרדה ודואג להסביר פנים, להיות קשוב ולהקל על הילד בכל רגע. בין אם מדובר בניהול שיחת חולין מרגיעה או בהסבר על הציוד, הטיפול או המקום.

דמיון מודרך לילד להפחתת החשש

אחת השיטות המתקדמות לטיפול בחרדה דנטלית היא שימוש בדמיון מודרך. במסגרת כל טיפול שיניים משולבים משחקים ותרגילים שמרגיעים את הילד ומניעים אותו לחשוב על דברים חיוביים ולהתרחק מאזור הפחד.

הדמיון המודרך, כשהוא משולב יחד עם שיחה חייכנית והתייחסות למה שהילד אומר במהלך הטיפול, יוצר תחושת רוגע ועוזר לשנות את הנושא ולהתמקד בדברים שמחים יותר. כתוצאה מכך הילד נותר רגוע ועובר את מהלך הטיפול בשלום, ללא פחדים.

פגישות קבועות עם רופא השיניים

אחד הדברים שמקלים באופן משמעותי על חרדה דנטלית אצל הילדים הוא מפגש קבוע עם רופא שיניים לילדים בהרצליה כבר מגיל צעיר. כשביקורת אצל רופא השיניים היא דבר שבשגרה הפחד נחלש ממפגש למפגש והילד לומד להכיר את סביבת מרפאת השיניים ואת הרופא המטפל.

ההכרות האישית הזו עם המקום והאנשים בו מקלה על הפחד ומאפשרת לילד לשאול שאלות, לבטא את הפחד, לחקור ולהתמודד. מסיבה זו, לצד הסיבה הרפואית, מומלץ להתחיל בביקורת אצל רופא השיניים בגיל צעיר, בסביבות גיל 5-6 ואפילו לפני כן.

הפעלת הילד לאורך טיפול השיניים

בין אם מדובר בטיפול שיננית או ביקור אצל רופא שיניים לילדים בהרצליה, השיתוף של הילד בתהליך הטיפול יכול לעזור להקל על שגרת הטיפולים. רופא השיניים יכול להסביר לילד מה הוא עושה, השיננית יכולה להדריך אותו כיצד לשמור על שיניים נקיות, לערב אותו בשיחה ובדיון ולשתף אותו במה שקורה. מעורבות הילד בתהליך הטיפול תמחיש לו שהשד אינו נורא ושהוא לא צריך לפחד מהטיפול.

ככל שנקדים להרגיל את הילדים לביקור במרפאת השיניים, כך נוכל למנוע מצב של חרדה דנטלית בעתיד. לכן, מומלץ להתחיל בביקורים במרפאה כבר בגיל הגן ולהתמיד בהם לאורך השנים.

צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם בכל עת

Call Now Button דילוג לתוכן