השתלת שיניים ביום אחד? לא לכל אחד

בשנים האחרונות החלו להופיע להן המון מודעות ופרסומות שמבטיחות למטופלים השתלות שיניים ביום אחד. למרות שזה נשמע חלומי וכולנו רוצים קיצורי דרך בשביל ליהנות מאיכות חיים, חשוב להיות מודעים גם לעובדה שזה לא מתאים לכל אחד, מדובר בפרוצדורה שעבור מטופלים מסוימים יכולה להתלוות עם סיכונים.

להיות מחוסר שיניים זה לא נוח, לא אסתטי ולא נעים. אין ספק שחלומו של כל אדם שסובל מבעיות דנטליות קשות הוא להתעורר יום אחד עם פה מלא שיניים צחורות ומושלמות, במיוחד בתקופה האחרונה בה הרשת וכלי התקשורת שופעים בהצעות מפתות שמבטיחות לבצע את הפרוצדורה המורכבת ביותר – השתלת שיניים בהליך נטול כאב וביום אחד! את הנקודה הבאה חשוב לנו מאוד להדגיש: התהליך אכן אפשרי ויכול להצליח, אך ממש לא לכל אחד.

מטופלים רבים מגיעים חסרי ידע למרפאות וסומכים בעיניים עצומות על רופאי השיניים שמציעים להם פתרון כזה מושלם, אז אם גם אתם זקוקים להשתלות שיניים וחשבתם לסגור את העניין ביום אחד – אנחנו הולכים לעשות לכם קצת סדר

בקצרה – מה זה השתלת שיניים בכלל וביום אחד בפרט?

השתלת שיניים היא פרוצדורה רפואית בה מספקים פתרון ותחליף קבוע לשיניים הטבעיות שחסרות מסיבה כזו או אחרת. במהלך הטיפול, רופא השיניים מבריג שתלים מיוחדים היכן שחסרות שיניים ולאחר ההשתלה מולבשים כתרים. יחד נוצר מבנה משוחזר ומדויק של השן הטבעית. נשמע פשוט? לא בדיוק. למעשה מדובר בתהליך שדורש מומחיות ספציפית עם התחשבות במגוון פרמטרים שכוללים את מבנה הלסת, השיניים, אופיו של המטופל והחלמה בין טיפולים. לעומת זאת, השתלת שיניים ביום אחד שונה לחלוטין מסוגי השתלות אחרות שנעשות ולמעשה מכונה בשפה המקצועית "העמסת מיידית" – כי בניגוד לשיטה הרגילה, אין המתנה בין הברגת השתל עד להלבשת המבנה והכול נעשה בשעות בודדות, דבר שעלול בפוטנציאל לגרום לבעיות בעתיד. לכן, בשביל לעבור את הפרוצדורה הזו תצטרכו לוודא שאתם אכן מעומדים מתאימים.

למי השתלת שיניים ביום אחד אינה מומלצת?

אם אתם מעוניינים לעבור את הפרוצדורה הזו, קודם כל חשוב להתייעץ עם רופא השיניים ולאחר מכן מול רופא המשפחה. אתם תעברו סינון מוקפד שכולל בדיקות, שיחה עם רופא מרדים, שאלות מהרופא מטפל בשביל לוודא שאתם בבריאות גופנית טובה. אז למי לא מתאים הטיפול הזה?

  • מטופלים מעשנים.
  • מטופלים עם מחלה כרונית.
  • מטופלים שחולים במחלה אוטואימונית
  • מטופלים שלוקים בזיהום בשיניים
  • מטופלים שלוקחים תרופות מרשם מסוימות
  • מטופלים שסובלים מחריקות שיניים

לסיכום, השתלת שיניים ביום אחד היא פתרון טוב עבור אנשים רבים, אך אם אתם סובלים מאיזה שהיא בעיה בריאותית חשוב להתייעץ על כך מול הרופא המטפל כיוון שמדובר בטיפול מורכב שיכול להשפיע עליכם לטווח הרחוק ולהוביל במקרה "הטוב" לטיפול הכושל ובמקרה הרע לסיכונים בריאותיים.

צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם בכל עת

Call Now Button דילוג לתוכן