טיפול שיננית – מדוע כדאי להזמין תור גם לילדים?

החופש הגדול עוד רגע נגמר ואנחנו מתחילים לחגוג עוד צעד. כיתה א', השנה האחרונה בגן, אולי פשוט עוד עליית כיתה מרגשת. לצד הקניות לבית הספר, בחירת הילקוט המתאים, הבגדים החדשים שמחכים בארון וההתרגשות הטבעית של התחלה חדשה, יש דברים שכדאי לחשוב עליהם דווקא עכשיו, רגע לפני תחילת השנה.

טיפול שיננית בהרצליה הוא עוד צעד חדש בהתבגרות, הזדמנות לנקות ולהתחיל במנהג חדש – לשמור על השיניים שלנו.

תור לאמא, תור לילד

דוגמה אישית חשובה במיוחד כשמדובר בהגיינת הפה ושמירה על בריאות השיניים. טקס צחצוח השיניים בבית יכול להיות הזדמנות נהדרת להראות לילדים דוגמה מאיתנו ולהמחיש להם למה חשוב כל כך לשמור על ניקיון השיניים. ביקור אצל שיננית הוא עוד הזדמנות כזו.

זו הזדמנות טובה להראות לילדים כיצד מנקים את השיניים ושומרים על בריאות השן, לפתח אצלם הכרות עם הנושא ולהקל על הפחדים שמלווים ביקור במרפאה.

פיתוח ביטחון עצמי

אחד הדברים שמלווים ביקור במרפאת השיניים, אצל שיננית וגם אצל הרופא המטפל, הוא חשש ממה שקורה מסביב. הרעשים של המכשירים במרפאה, התחושה הסטרילית והמחשבה על הטיפול יכולים להפוך את החוויה למפחידה במיוחד.

ביקור מוקדם אצל שיננית ואצל הרופא המטפל מסייע להרגיע את הפחדים וליצור שגרה של ביקורים במרפאת השיניים ללא פחד. ככל שנתחיל את הטיפול אצל השיננית מוקדם יותר, כך הפחד ייעלם והביקור אחת לתקופה יהפוך להרגל ברור, בלי פחדים מיותרים.

חינוך לשמירה על השיניים

לצד טיפול הניקיון אצל השיננית, זהו גם המקום ללמוד על הגיינת הפה ושמירה על בריאות השיניים. שיננית מדריכה את הילדים כיצד לצחצח את השיניים נכון, איך להחזיק את מברשת השיניים, איך למרוח את המשחה ומה צריכות להיות התנועות בתוך חלל הפה, כאלו שמובילות לניקיון אופטימלי.

ביקור קבוע אצל שיננית מאפשרת לילד לשאול שאלות, לקבל שוב ושוב תזכורת לחשיבות הטיפול בשיניים והשמירה על ההגיינה ולבסס שגרה טובה ובריאה לאורך שנים.

הימנעות מבעיות שונות הנובעות מהגיינה לקויה

זוהי מן הסתם הסיבה העיקרית לביקור מוקדם אצל השיננית. ילדים שמגיעים לשיננית באופן קבוע פחות חשופים לחורים בשיניים, דלקות ובעיות נוספות. הם מכניסים את הניקיון ואת הטיפול בשיניים לשגרה הקבועה שלהם ולכן נוצר מעקב קבוע במרפאת השיניים.

למרות שהשיננית לא מחליפה את רופא השיניים וכדאי לשלב לצד ביקור אצל שיננית גם ביקורת קבועה אחת לכמה חודשים אצל הרופא, עדיין זהו טיפול משמעותי שחוסך הרבה בעיות.

מתי כדאי להתחיל לקבוע תורים לשיננית?

הביקור אצל השיננית מומלץ החל מגיל שש ואילך, כאשר בוקעות השיניים הקבועות. תדירות הביקור יכולה להשתנות מילד לילד אבל כדאי להקפיד על רוטינה קבועה של ביקור אחת לשלושה עד שישה חודשים, בהתאם להמלצת הרופא המטפל.

צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם בכל עת

Call Now Button דילוג לתוכן