איך מוצאים רופאי שיניים מומחים לשיקום הפה?

שיקום הפה הינו אחד משבעה התחומים שנכללים ברפואת השיניים, ולמעשה, הוא מוגדר כאחד מהחשובים שבהם. התחום ממוקד בפעולות הנעשות למטרת שחזור השיניים על מנת לשפר את תפקוד הפה והאסתטיקה שלו לרמה הגבוהה ביותר אליה ניתן להגיע.

תחום הפעולות המבוצעות למטרה זו מתחיל בטיפולים המוגדרים כ"פשוטים" (ביצוע סתימות, הלבשת כתרים, הלבנת השיניים וכד') ומגיע עד לטיפולים המורכבים יותר, שביניהם השלמת חוסרי שיניים נרחבים, טיפול בשחיקת השיניים, פתרון בעיות סגר מסובכות וטיפול בהפרעות התפקודיות השונות המופיעות במפרקי הלסת. כל זאת, באמצעות קשת רחבה של אביזרים (כגשרים ותותבות) או פעולות (כהשתלות והלבשת כתרים).

מי הם רופאי שיניים המתמחים בשיקום הפה?

במקרים רבים בהם קיים הצורך בשיקום הפה, לא יוכלו להסתפק רופאי שיניים בסוג טיפול בודד, אלא יצטרכו ליצור מערכת מתוכננת ומדויקת של מספר סוגי טיפולים, שבזכות תזמונם המדויק וטיפול המומחה הם ייצרו שינוי דרמטי בתפקוד הפה ובאסתטיקה שלו. כפי שבוודאי ניתן להבין מהכתוב עד כה, רופאי שיניים מומחים בשיקום הפה אינם רופאי השיניים הרגילים, אלא רופאי שיניים, אשר מעבר ל-6 שנות לימודי רפואת השיניים הבסיסיים, התמחו לאורך תקופה של 4.5 שנים נוספות בתחום הספציפי של שיקום . זאת, בנוסף, כמובן, לקבלת תעודת המומחה בתחום, המעידה כי הרופא המומחה בשיקום הפה עמד בהצלחה בכל הדרישות שהמציב משרד הבריאות. מאחר ומדובר בתחום טיפול שבו גם לניסיון הרב חלק לא מבוטל בהשגה של התוצאה הסופית, אין ספק כי מומלץ להעדיף רופאי שיניים מומחים בשיקום, שמסוגלים להציג "קבלות" ממשיות בדמות סיפורי הצלחה מוכחים וכמובן, גם מטופלים מרוצים.

כיצד מתבצע שיקום פה?

את מלאכתם של רופאי שיניים המומחים בשיקום פה, ניתן לדמות לניצוח על תזמורת גדולה. זאת, מאחר ובמרבית מקרי השיקום, תחת "שרביטו" של הרופא המומחה בשיקום, פועלים מספר אנשי מקצוע המתמחים בתחום הדנטאלי, והמומחה הוא המנחה אותם, קובע את התזמון לביצוע הטיפולים השונים הנדרשים ואף מוודא את ביצועם כהלכה.

בין השאר, הליכי שיקום הפה עשויים לכלול, על פי הצורך, יישורי שיניים, טיפולי שורש והשתלות שיניים, על כל המשתמע מהם. באופן טבעי, מידי פעם, בהליך כזה, עשויה להיווצר התנגשות בין הטיפולים, או ביצוע מוקדם מידי של הליך מסוים, לפני שהושגה מלוא ההצלחה של טיפול אחר שבוצע במקביל או קודם לכן. כך שכאשר נדרש שיקום כולל, חשוב, לא פחות מלבחור לכל הליך את הרופא המומחה שיבצע אותו, לבחור מומחה שירכז את הניהול של ההליכים השונים.

בינת השן – מרפאת השיניים היחידה שתזדקקו לה!

לעיתים קרובות, בעיקר בשל עלותם הגבוהה, יחסית של טיפולי השיניים השונים, מעדיפים מטופלים מסוימים לעבור טיפול נקודתי אחד, ואת שאר הטיפולים – לדחות לזמנים דחוקים פחות. למרות שהקושי הכלכלי מובן, כדאי לזכור, כי עלות שיקום הפה בפורמט של כל טיפל בנפרד, עלולה להתגלות, בסופו של דבר, כגבוהה באופן משמעותי מטיפול מרוכז המתבצע בניהולו של המומחה לשיקום פה ובמרפאה המתמחה בכל הטיפולים.

צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם בכל עת

Call Now Button דילוג לתוכן